VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volební stres kandidátka setřásla na bruslích

Slavonice – Kandidátka za stranu Suverenita – blok Jany Bobošíkové, ředitelka v mateřské škole a členka občanského sdružení Volba pro Slavonicko Vítězslava Benešová ze Slavonic získala od voličů krásných 94 preferenčních hlasů.

2.6.2010
SDÍLEJ:

Vítězslava Benešová je aktivní sportovkyní, nyní se věnuje také Nordig Bladingu.Foto: Karel Urbánek

Do parlamentu ji bohužel nedostaly. Kandidátka poté setřásla volební stres na in–line bruslích ve Starém Městě pod Landštejnem při takzvaném Nordic Bladingu.

Jak hodnotíte výsledky voleb na Jindřichohradecku?
Především bych chtěla upřímně poblahopřát všem stranám i zvoleným poslancům, kteří se dostali do Poslanecké sněmovny. Účast voličů v okrese odpovídala celorepublikovému průměru. Já respektuji rozhodnutí voličů, mrzí mě však, že více než třetina občanů neprojevila svůj názor vůbec! Samotné výsledky Suverenity mě velice potěšily.

Porovnám –li předvolební kampaně velkých stran, které utrácely stovky milionů, a naši skromnou kampaň, nevšímavost medií a negativní předvolební průzkumy, tak je to příjemný první úspěch Suverenity. Druhým úspěchem je, že Suverenita jako nová strana v okrese na první pokus získala 3,96 procent, což je více než republikový průměr. Myslím, že v budoucnu by tato strana mohla být důležitým politickým hráčem.

Potěšitelné je i to, že si volebního úspěchu v okrese povšimlo vedení Suverenity a vyjádřilo poděkování všem přemýšlivým, zodpovědným a sympatizujícím voličů. Dalším úspěchem byly získané preferenční hlasy, kterých jsem osobně dostala 4, 96 procent, což je v rámci okresu velmi dobrý výsledek. Všem, kteří mi dali svůj hlas a preference, ještě jednou srdečně děkuji.

Spolupracovalo se vám dobře s Janou Bobošíkovou?
Janu Bobošíkovou obdivuji kvůli tomu, co musela všechno absolvovat. S Bobobusem objela opravdu celou republiku a vystupovala na všech předvolebních mítincích. Je to skvělá dáma a navíc má zkušenosti z Evropského parlamentu, které je schopna přenést sem mezi normální lidi a ví, proč bojovala proti Lisabonské smlouvě.

Jaké další sportovní aktivity provozujete?
Dříve jsem se věnovala judu, byla jsem reprezentantkou České republiky. Dále jsem aktivně hrála 30 let volejbal. Založila jsem volejbalový oddíl ve Slavonicích, který jsem vedla při tělovýchovné jednotě a byla jsem jeho předsedkyní. Dále jsem aktivně hrála nohejbal a získala jsem 6. místo na mistrovství republiky, které se konalo v Jindřichově Hradci.

Dnes už se věnuji sportu pouze rekreačně. Nejvíce mě baví Nordig Blading. Je to jízda na in–line bruslích se speciálními holemi, jezdím hlavně na dráze ve Starém městě pod Landštejnem. Dále provozuji cyklistiku a aerobic.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

2.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení