VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyjádření k současné situaci na cévní chirurgii

Dačice - Město Dačice uzavřelo svoje vztahy a soudní spory s PP Hospitals s.r.o. smlouvou o narovnání schválenou zastupitelstvem města.

4.6.2009 8
SDÍLEJ:

Cévní chirurgie v Dačicích má nyní nejistou budoucnost. Foto: Deník/Nikol Ježková

Při jednání o převzetí zdravotní péče Jihočeským krajem bylo Město představiteli kraje požádáno o dočasné uzavření nájemní smlouvy s PP Hospitals s.r.o. na provoz cévní chirurgie v dačické nemocnici, protože Jihočeský kraj nemá pro tuto činnost potřebné registrace.

Město s tímto návrhem souhlasilo za podmínek úplného uhrazení všech nákladů spojených s užíváním poskytnutých prostor firmou PP Hospitals s.r.o. a pouze do doby, kdy bude moci Jihočeský kraj převzít i tento prostor v nemocnici.

Město prostřednictvím své příspěvkové organizace Nemocnice Dačice předalo PP Hospitals s.r.o. podmínky, za kterých uzavře smlouvu o užívání potřebných prostor (tj. operačních sálů a poloviny lůžkového oddělení bývalé chirurgie) a o účtování služeb spojených s jejich provozem.

I přes jednání mezi oběma stranami PP Hospitals s.r.o. smlouvu do 31. května 2009 nepodepsalo. Vedení PP Hospitals s.r.o. se snaží nátlakem přes své pacienty a zaměstnance přenést část svých nákladů na město. Poukazuje na to, že pokud nebude městem snížena platba za užívání prostor, tak bude město zodpovědné za uzavření jejich provozu.

PP Hospitals s.r.o. dostala v rámci vyrovnání zaplaceno za zhodnocení operačních sálů cca 6 milionů korun a městem byly učiněny i další ústupky.

Dnes by chtěla dále provozovat své výdělečné aktivity a městu téměř nic neplatit. PP Hospitals dělá v rámci chirurgie pouze cévní operace, což je ziskový obor, a jinak žádnou další službu potřebnou pro pacienty našeho regionu nevykonává (například zajištění chirurgické ambulance, kterou zavřela již před mnoha měsíci, musí řešit město společně s VZP a JčK).

Město Dačice nerozhoduje o uzavření zmiňovaných provozů, o tom rozhoduje pouze samotná PP Hospitals s.r.o. Město pouze nechce na tento vztah doplácet.

Z těchto důvodů rada města rozhodla, že pokud nedojde k uzavření smlouvy ze strany PP Hospitals s.r.o. do 31. května 2009, požaduje město vyklidit prostory, které PP Hospitals s.r.o. užívá bez právního důvodu a uhradit veškeré náklady s tímto spojené.

Naděžda Mastná, MěÚ Dačice

4.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení