VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci gymnázia vytvoří katalog zajímavostí

Třeboň – Gymnázium Třeboň získalo grant z projektu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, jeho projekt je doplněn o název Konkurenceschopnost pro Třeboňsko.

17.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Mezi hlavní body projektu patří mimo jiné využívání informačních technologií ve všeobecně vzdělávacích a odborných předmětech a rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností žáků. Vznikne také unikátní katalog.

„Projekt bude trvat 30 měsíců. Škola již v minulosti zakoupila interaktivní učebnice, z projektu nakoupíme další, protože s nimi máme velice dobré zkušenosti. Učí se podle nich u nás žáci na nižším stupni gymnázia zatím jen v některých ročnících a v některých předmětech. Žákům i učitelům se s interaktivními učebnicemi dobře pracuje,“ informovala ředitelka třeboňského gymnázia Jana Coufalová.

Nové metody výuky

Nejen, že strany učebnice jsou podle jejích slov zobrazeny v učebně na interaktivní tabuli, ale učitel může z učebnice přejít přímo na internet, do jiné učebnice, spustit audio nebo videoukázku, doplnit údaje přímo do učebnice, zkrátka velká pomoc pro učitele a je to velmi zajímavé pro žáky.

Příklad

„Abych byla konkrétnější, například téma sopky v zeměpisu umožňuje učiteli přímo z učebnice pomocí ikony přejít na internetovou stránku, která obsahuje nejrůznější informace o sopkách. Z učebnice zeměpisu lze přeskočit do učebnice biologie a podívat se, co jsme se učili o daném tématu jindy a jinde, téma měření času ve fyzice je motivováno kromě jiného dvěma ukázkami vážné a populární hudby, výsledkem je zjištění, že vnímání času je silně individuální a nespolehlivé, protože ukázka vážné hudby se žákům zdá téměř vždy delší,“ doplnila Jana Coufalová.

Další plány

Škola chce v budoucnu dále pořídit notebooky, aby mohli žáci pracovat také v terénu. Chystají se totiž vytvořit zeměpisný a dějepisný katalog důležitých zajímavostí z Třeboňska, kde využijí nejen softwaru pro vytváření modelací zemského povrchu, takzvané geografické informační systémy, ale naučí se také editaci videa a zvuku pomocí nově pořízených programů. V neposlední řadě dále práci s profesionálním redakčním systémem, který umožňuje vytvářet kompletní správu a publikování katalogu.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

17.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hradečáky celý týden bavila nejrůznější hudební i jiná vystoupení.
24

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

V sobotu byla slavnostně otevřená nová naučná cyklostezka z Kardašovy Řečice okolo rybníků. Teď můžete na cyklovýlet okolo Světa.

V neděli můžete vyrazit na kolo nebo do kina

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

Kabelkový veletrh pokračuje

Jindřichohradecko – Ještě čtrnáct dnů máte na to, abyste se podívali do skříní, šuplíků a knihovniček a vybrali věci, které již doma leží bez povšimnutí, a darovali je do Kabelkového veletrhu.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Jindřichův Hradec - Na jindřichohradeckém letišti se při bouřce v noci na sobotu vytrhl letoun Andula z ukotvení v betonu.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení