VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisy do prvních tříd začínají v Hradci ve čtvrtek

Jindřichův Hradec - Zápisy do prvních tříd jindřichohradeckých základních škol začínají ve čtvrtek (27. ledna)od 14 do 17 hodin. Odbor školství jindřichohradeckého městského úřadu poskytl Deníku nabídku škol v Jindřichově Hradci.

26.1.2011
SDÍLEJ:

Den otevřených dveří v 6. základní škole v Jindřichově Hradci.Foto: Deník/ Renata Pávková

1. základní škola
Základní škola ve Štítného ulici má svou výhodu v umístění v centru města pro rodiče, kteří jsou zaměstnáni v docházkové vzdálenosti, ovšem z hlediska spádového obvodu se výhodné umístění obrací v určitou nevýhodu, protože domy v centru města jsou využívány více komerčně, než k trvalému bydlení. Ve škole je v letošním roce 12 tříd, ve kterých se vyučuje 276 žáků. Budova byla kompletně rekonstruovaná, v objektu je nová školní jídelna, k volnému času žáci využívají školní dvůr se sportovním vybavením. Škola je dlouhodobě známá svým zaměřením na lední hokej a řada rodičů je stále přesvědčená, že škola je určená především mladým hokejistům. Není tomu tak, otevřené dveře tu mají nejen malí sportovci, ale škola se zaměřuje i na výuku informační technologie a využívá k tomu moderně vybavené učebny. Škola se prezentuje v řadě oblastí, za zmínku stojí, že v současné době ve škole probíhá projekt „Zaostřeno na historii a Jindřichův Hradec“, který je finančně podpořen ze získaného grantu z EU.

2. základní škola
Druhou v pořadí je Základní škola v Janderově ulici, kterou navštěvuje 509 žáků umístěných ve 21 třídách. Rovněž tento objekt prošel v posledních letech rozsáhlými rekonstrukcemi včetně vybudování nové školní jídelny. Škola je známá především úzkou spoluprací se Základní uměleckou školou v J. Hradci a svým zaměřením na rozšířenou výuku výtvarné a hudební výchovy, což je v rozsáhlé nabídce tříd se sportovním zaměřením velmi specifické a rodiči vítané zaměření. Kromě žáků ze spádové oblasti z J. Hradce školu navštěvuje velký počet žáků dojíždějících z jiných obcí, protože škola je v bezpečné a časově vhodné docházkové vzdálenosti od zastávek dopravních spojů.

3. základní škola
Toto se dá říci i o další základní škole, umístěné v Jarošovské ulici. Tuto základní školu navštěvuje 448 žáků vyučujících se v 18 třídách. Škola svou profilaci upřesnila v posledním roce, a proto možná není v povědomí rodičů její zaměření na environmentální a sociálně osobnostní výchovu. I zde město investovalo do vybavení učeben, do nových střech, rozsáhlá stavební akce zaměřená na zateplení objektů a výměnu oken je připravovaná. Další dvě základní školy jsou umístěné na sídlišti Vajgar. Veřejnosti, především dětem, jsou známy jako „škola s pejskem“ a „škola balónková“ podle maleb na fasádě.

4. základní škola
4. základní školu navštěvuje v tomto školním roce 279 žáků ve 14 třídách a do nedávné doby se intenzivně věnovala i dětem se specifickými poruchami učení, pro které byly ve škole zřízeny třídy. Z finančních důvodů se tyto třídy v současné době nezřizují. Škola nabízí svým žákům umístění ve třídách s rozšířenou výukou jazyků a dále se zaměřuje na informatiku. V současné době škola jedná s florbalovým oddílem TJ Slovan J. Hradec o možnosti zřízení tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na florbal. Žáci se učí rovněž v moderně vybavených učebnách a k dispozici mají víceúčelové sportovní hřiště.

5. základní škola
Moderní sportoviště mají k dispozici i žáci 5. základní školy na sídlišti Vajgar, která vyučuje 424 žáků v 18 třídách. Škola je známá především svým zaměřením na sport, zejména plavání, ale nabízí svým žákům i sportovní vyžití v basketbalu a házené. Kromě sportu se zaměřuje na výuku jazyků. Ve škole jsou nově vybudované odborné učebny, nové povrchy tělocvičen a všechny objekty jsou zateplené včetně výměny oken. Velkou výhodou obou sídlištních škol je možnost bezproblémového zaparkování osobních vozidel v případě, že rodiče své děti do škol dovážejí.

6. základní škola
Na sídlišti Hvězdárna je umístěna v pořadí poslední, 6. základní škola. Ale poslední je pouze tím, že byla vystavěna nejpozději. Její výhodou je bezbariérovost, takže žáci se zdravotním postižením mají možnost bezproblémového pohybu po celé škole. Ve škole se vyučuje 340 žáků v 16 třídách. Svou profilaci škola zaměřila na sport a na výuku jazyků. Učebny jsou rovněž vybavené moderními učebními pomůckami a audiovizuální technikou. Škola má k dispozici dvě tělocvičny s novým povrchem. Samozřejmě všechny základní školy nabízejí svým žákům širokou nabídku kroužků a dalších aktivit.

26.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Energetici spolu s lesníky nají plno práce u spadlých drátů před Žďárem.
118

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dačické náměstí rozezní údery kladiv do kovadlin

Dačice – Nejen se zkušenými mistry, ale také s mladými tovaryši černého řemesla se budou moci setkat návštěvníci Dačic, a to v rámci letošního ročníku Kovářských dnů, který začíná v pondělí.

OBRAZEM: Děbolín bavily divadelní hry

Jindřichův Hradec - Trojice divadelních vystoupení, trojice večerů. Děbolín má za sebou další divadelní festival.

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

Jindřichův Hradec - Letošní ročník festivalu pouličního umění oživil centrum Hradce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení