VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisy do škol se blíží, ubyde dětí

Jindřichohradecko - V lednu a únoru čekají také předškoláky na Jindřichohradecku zápisy do 1. tříd základních škol.

15.1.2011
SDÍLEJ:

2. základní škola v Jindřichově Hradci. Ilustrační foto. Foto: Deník/Lenka Novotná

„Po dohodě s řediteli jednotlivých základních škol zřizovaných městem Jindřichův Hradec bylo rozhodnuto, že zápis do prvních tříd pro školní rok 2011/2012 se uskuteční na všech základních školách v Jindřichově Hradci ve čtvrtek 27. ledna od 14 do 17.30 hodin. K zápisu rodiče potřebují s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz,“ informovala vedoucí odboru školství jindřichohradeckého městského úřadu Jitka Čechová.
V Základní škole Sokolská v Třeboni doporučují dítě zápisem nestrašit a jako památku na zápis nabízí DVD.

Do 1. ročníku se zapisují letos děti, které k 31. srpnu 2011 dovrší šestý rok věku, a děti, kterým byla v předcházejících letech odložena školní docházka.
„S krátkým časovým odstupem od termínu zápisu do 1. tříd základních škol se koná zápis do školy samostatně zřízené pro žáky se zdravotním postižením. V Mateřské, Základní a Praktické škole se zápis uskuteční 31. ledna od 14 do 16.30 hodin v budově školy v Jarošovské ulici, která je součástí areálu 3. základní školy,“ sdělila zástupkyně ředitele školy Hana Hladovcová.

Rodiče, kteří předpokládají nebo vědí, že jejich dítě má vzdělávací potíže, mohou kontaktovat Mateřskou školu, Základní školu a Praktickou školu Jindřichův Hradec v Jarošovské ulici číslo 1125/II.

Škola je zřízena pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a zajišťuje vzdělávání v odpovídajících vzdělávacích programech pro žáky s mentálním postižením lehkého, středního i těžkého stupně, s vícečetným postižením a pro žáky s lékařskou diagnózou autismus.

„Dětem s těžkým mentálním postižením umožňujeme i předškolní docházku do přípravného stupně a pro předškoláky ze znevýhodněného sociokulturního prostředí zřizujeme přípravnou třídu,“ uvedla dále zástupkyně Hana Hladovcová.
Rodiče, kteří se dostaví se svými dětmi k zápisu, by s sebou měli mít kromě občanky a rodného listu dítěte také případnou další dokumentaci, která souvisí se školní docházkou, například rozhodnutí o odkladu školní docházky, doporučující zprávu z pedagogicko - psychologické poradny, speciálně - pedagogického centra a podobně.

Zápisy v některých školách okresu předcházejí ještě Dny otevřených dveří, kde si rodiče mohou prohlédnout školu a promluvit si s učiteli. Například v třeboňské základní škole Na sadech se mohou zúčastnit i výuky v 1. třídách ve dnech 21. a 28. ledna vždy od 8 do 11.30 hodin.

Autor: Renata Kočí

15.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hradečáky celý týden bavila nejrůznější hudební i jiná vystoupení.
24

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

V sobotu byla slavnostně otevřená nová naučná cyklostezka z Kardašovy Řečice okolo rybníků. Teď můžete na cyklovýlet okolo Světa.

V neděli můžete vyrazit na kolo nebo do kina

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

Kabelkový veletrh pokračuje

Jindřichohradecko – Ještě čtrnáct dnů máte na to, abyste se podívali do skříní, šuplíků a knihovniček a vybrali věci, které již doma leží bez povšimnutí, a darovali je do Kabelkového veletrhu.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Jindřichův Hradec - Na jindřichohradeckém letišti se při bouřce v noci na sobotu vytrhl letoun Andula z ukotvení v betonu.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení