VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé: Co dál s dačickým obchvatem?

Dačice - Zeptali jsme se zastupitelů Dačic napříč politickým spektrem:

31.5.2012 3
SDÍLEJ:

Dačické náměstí. Ilustrační foto.Foto: Deník/Lenka Novotná

Jak by se měla podle vás situace okolo obchvatu dál vyvíjet a co by bylo pro město nejlepším řešením?

Milan Točík (Moravané): Podle mého názoru by se mělo pokračovat ve zpracovávání studie proveditelnosti. Měla by nám dát odpovědi na všechny otázky okolo navrhované varianty obchvatu. Navrhovaná trasa má výhodu, že je krátká a navíc  by řešila nejenom tranzit, ale i dopravu přes město – z Červeného Vrchu k TRW-DAS.

Pavel Antonů (SNK ED): Veřejnost nerozhodnutí na posledním zastupitelstvu nese nelibě, takže je logický krok vedení města, znovu hlasovat. Nemám tolik zkušeností, abych rozhodnutí pro navrhovanou variantu uměl ustát hlavně sám před sebou. Cítím zde rozpor, ale bohužel, nikdo ze zastupitelů neovlivní postoj Centropenu.

Vlastimil Švec (KSČM): V rámci opozice dál o situaci diskutujeme, ale jsem přesvědčený, že stále není dostatek informací k navrhované variantě. Měla by se udělat i vizualizace třeba přemostění Centropenu, vyhodnotit možná rizika a pak teprve rozhodovat. Samozřejmě jsem pro obchvat, ale ve vztahu k Centropenu váhám.

Luboš Stejskal (ČSSD): Měla by se dojednat jiná trasa, aby nebyl obětovaný Centropen. Už jednou jsem to zažil s nemocnicí, kdy přišlo o práci dvě stě lidí a nechci, aby odešel další zaměstnavatel. Radnice  za 17 let požadavkům Centropenu nevyhověla. Měla by se znovu rozjet jednání kraje s městem a domluvit náhradní variantu.

Richard Tůma (ODS): Vždycky bude takovouto stavbou někdo dotčený, nelze ji provést tak, aby vyhovovala všem. To samozřejmě vím, ale všechna pozitiva převažují v daleko větší míře nad negativy. Studii dalších alternativních tras  jsem si samozřejmě prostudoval a prošel a varianta z územního plánu je nejreálnější.

Lubomír Kloiber (Změna pro Dačice): Jednotlivé varianty obchvatu by měly být natolik specifikované, aby si zejména občané mohli udělat kompletní názor na to, zda se prosazuje správná varianta. Když se dostaneme do situace, že budeme hlasovat tak dlouho, aby to pasovalo vládnoucí skupině, tak jsme pohřbili demokracii.

Miroslav Dvořák (KDU-ČSL): Situace by se měla dál vyvíjet tak, abychom schválili trasu navrhovanou v územním plánu. Respektovat trasu danou územním plánem je za daných podmínek pro město nejlepším řešením. Vždycky se do něčeho takovou stavbou zasáhne.

V anketě k tomuto článku můžete hlasovat i vy.

Autor: Lenka Novotná

Co dál s dačickým obchvatem?

Rozhodně pokračovat na variantě s přemostěním Centropenu

65 %

Zkusit vybrat nějakou jinou variantu

34 %

Nedělat obchvat města vůbec

1 %

Hlasovalo: 2254

Anketa byla ukončena

31.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Motor ve Strakonicích udolal Plzeň.

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Ostojkovice - Až od Třebětic, ze silnice spojující Jemnici s Dačicemi, byla vidět bělostná boží muka vsazená do krajiny poblíž Ostojkovic.

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení