VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Značka.: Tělocvična k pronájmu

Jindřichohradecko – Z prostředků utržených pronajímáním svých prostor školy pořizují nové vybavení.

22.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Karel Pech

 Ty školy, které disponují vlastní tělocvičnou nebo hřištěm, mají oproti těm ostatním určitou výhodu. Mohou totiž tyto prostory pronajmout a vylepšit si aspoň mírně rozpočet. Zájem ze strany organizací je velký.

Potvrzuje to i ředitel 5. základní školy v Jindřichově Hradci Pavel Štefl. „O pronájem je takový zájem, že už další požadavky ani přijímat nemůžeme." Tamní tělocvičnu využívají v největší míře sportovci TJ Sokol a TJ Slovan, ale jezdí sem trénovat i stolní tenisté, házenkáři či volejbalisté. Vajgarská základní škola pronajímá kromě tělocvičny také venkovní víceúčelové hřiště.
„Hřiště je pro veřejnost a mělo by tak být stále otevřeno. Jsem ale rád, že si ho pronajímají organizace, protože tak je alespoň pod stálým dohledem a nestahují se tam nějaké nekalé živly," rozvedl ředitel.
Peníze, které takto škola získá, nejprve putují do rezervního fondu, z něhož se potom dál rozdělují. „To podléhá schválení městské rady, která rozhoduje ve všech finančních záležitostech, které se toho týkají," vysvětlil Pavel Štefl.
V 5. základní škole posloužily tyto prostředky ke zhotovení kompletního osvětlení v tělocvičnách a také k pořízení zahradního traktoru pro údržbu hřiště a okolí školy. „S pronájmy je sice starost, ale pro školu je to zároveň opravdu výhodné," uzavřel.
Stejný názor na možnost pronájmu svých prostor mají i na třeboňském gymnáziu. „Každá možnost, jak si vylepšit rozpočet, je vítaná. V našem případě je to součást naší doplňkové činnosti a máme pronájem dokonce zakotven i ve zřizovací listině," uvedla tamní ředitelka Anna Kohoutová. I zde je nejatraktivnějším a zároveň nejvyužívanějším prostorem tělocvična. „Veřejnosti jí nabízíme v maximální možné míře a využívána je skutečně hojně. Do budoucna ale uvažujeme i o možnosti pronájmu dvou bytů, které škola vlastní. Nejlépe by samozřejmě bylo je využít v rámci nějakých sezonních kurzů pro ubytování účastníků," nadnesla Anna Kohoutová.
I zde se prostředky investují zpět do provozu a vybavení gymnázia. „Je to do určité míry omezeno pravidly. Většinou se nakupují pomůcky a učebnice," dodala ředitelka.
Například jindřichohradečtí Sokolové sice mají domovský stadion, ale tělocvičnu nikoli. Proto ve velké míře využívají právě nabídek místních škol.
„Jindřichohradecký Sokol tradičně využíval tělocvičnu gymnázia a i dnes tam chodí cvičit oddíly žen a rodičů s dětmi. Další oddíly využívají i tělocvičny jindřichohradeckých základních škol na Vajgaru a Hvězdárně," potvrdila Ivana Lorencová, náčelnice TJ Sokol Jindřichův Hradec. „Přes léto máme možnost trénovat na Tyršově stadionu, který zároveň Sokol pronajímá dalším zájemcům, a tak si na sebe také trochu vydělá. Naopak v zimě musíme platit my za tělocvičnu," vysvětlila.

Petra Jouzová

Autor: Redakce

22.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení