VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zpívání je pro Renatu relax i adrenalin

Třeboň – Devatenáctiletá Renata Bicánková z Třeboně se rozhodla po ukončení základní školy studovat v Bratislavě na konzervatoři obor klasický zpěv. Momentálně má za sebou maturitu, ale chce pokračovat dále a dosáhnout absolutoria, což jí umožní učit v základní umělecké škole. Každopádně se ale poté chystá na vysokou školu.

16.8.2010
SDÍLEJ:

Zpěvačka Renata Bicánková.Foto: rodinný archiv

Mezi její záliby patří hra na klavír a na kytaru, poslouchání muziky, její přítel, tanec, studium cizích jazyků, ale samozřejmě zpěv. Jak říká, je toho moc.

„Ke zpěvu jsem se dostala už někdy v dětství. Když jsem byla malá, tak mi mamka a babička hodně zpívaly a já jsem se to po nich učila a opakovala,“ říká Renata.

Jako malá prý byla komediální typ, často dokonce pořádala pro své příbuzné vlastní „show“. „Hodně mě to bavilo a milovala jsem, když mi mamka zapnula magneťák a nahrávaly jsme moje výtvory. Nedávno jsem našla jednu takovou starou kazetu a dost jsem se musela smát,“ pokračuje.
Na klavír začala hrát v základní umělecké škole, asi ve druhé třídě, kam chodila i její sestra. Renata v podstatě zpívá asi od deseti let. Na základní škole navštěvovala také dramatický kroužek a měla tak možnost vystupovat na různých besídkách, kde také jako jedna z mnoha zpívala a účinkovala.
„Naplno jsem se zpěvu začala věnovat až v základní umělecké škole, asi ve čtvrté třídě. Musely jsme s mojí paní učitelkou zpěvu, ředitelkou školy S. Blažíčkovou, překonat hodně překážek a ze začátku to se mnou moc nadějně nevypadalo,“ hodnotí. Později se však Renatin zpěv čím dál více zlepšoval a v deváté třídě jí učitelka zpěvu navrhla, aby zkusila přijímací zkoušky na konzervatoř. Jelikož měla s konzervatoří v Bratislavě pozitivní zkušenosti, nechala se vést, zkusila to a přijali ji.

Největší podporou je pro ni její rodina. „Tímto bych jim chtěla moc poděkovat. I na tu dálku, což je pro mě dost skličující, mě dokážou podporovat. Bez nich bych si to samozřejmě nemohla ani dovolit. Moje mamka je do téhle hudby úplně zblázněná. Taťka zase vždycky dělá skvělého kameramana na koncertech. Samozřejmě mě podporuje můj přítel, který hudbu také miluje, a s ním i jeho rodina. Děkuji,“ vyjádřila poděkování. „Nejvíce mě na tom všem baví ta snaha, předat lidem něco hezkého vlastním projevem. Udělat jim radost tím, že uslyší třeba zrovna jejich oblíbenou píseň a nebudou zklamaní z toho, že nebyla zazpívaná podle jejich představ. Chtěla bych docílit toho, že se to, co dělám, bude lidem líbit. Když zpívám, ať už je to něco moderního nebo klasika, mám ráda tu vlnu emocí, která je ve mně. Zpívání je pro mě něco nepostradatelného. Je to úžasný relax a adrenalin zároveň,“ vysvětlila.

Renata zpívá většinou ve škole na školních koncertech nebo na různých akcích jako jsou vernisáže a podobně. Letos se účastnila také Třeboňských nokturen v Divadle Josefa Kajetána Tyla. Pokud však jde o místo, tak nejraději ale zpívá v koupelně.
Renata absolvovala i několik soutěží.

„Ve škole jsem se klasicky účastnila takových těch školních pěveckých soutěží, tam se mi dařilo, mimo školu jsem byla párkrát vyslaná na soutěže, pamatuji si, že jsem byla dvakrát na Jihočeském zvonku s umístěním. A potom později v hudební škole jsme jezdili na soutěže Základních uměleckých škol, a já si často vozila první místa. Párkrát jsme navštívily Olomouckou celostátní soutěž. (2. a 3. místo). Později se nám zadařilo v Národní soutěži uměleckých škol ve Šternberku, kde jsem získala 1. místo. Za největší úspěch považuji získané 1. místo v Mezinárodní pěvecké soutěži Imricha Godina v slovenských Vráblech roku 2006,“ vyjmenovala hudební soutěže, kterých se účastnila.

Její hudební vkus je různorodý. „Mám ráda spoustu druhů hudby, vyloženě nemusím techno a disco, dechovka také není zrovna můj styl. Samozřejmě, že poslouchám klasiku, když ji studuji, mám hodně oblíbených skladeb a poslední dobou ji mám ráda čím dál víc. Ale jak už jsem řekla, zpívám občas i moderní hudbu, jsem fanatičkou rocku a alternativního rocku, hardrocku, neopunku, metalu, občas nějakého popu,“ prozradila své oblíbené hudební žánry.

Do budoucna se chce zpěvu určitě i nadále věnovat. „Ráda bych se dostala do divadla, láká mě zahraničí. Líbí se mi i koncertní dráha nebo třeba i vize kapely. Ale ještě je brzo, sama nevím,“ dodává Renata.

Lucie Schmiedová

16.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení