Byt Simony Krainové ve vyhledáváné lokalitě na Praze 6 má nevšední dispozici. Je totiž rozdělen do několika pater, respektive mezipater, což jej činí nesmírně zajímavým už jen půdorysně.

Byt Libeň je krásnou ukázkou, jak lze zúročit pouhých 33 metrů čtverečních prostoru.
Skvělá přeměna 1 + kk ukazuje, jak si lze užít s malým bytem i v Praze

„Každý koutek interiéru jsme navrhli s důrazem na vzdušnost i čistotu,“ uvedla autorka projektu Monika Drbalová z Tempus design. Právě ta přihlásila tento projekt do soutěže Interiér roku.

Proměna bytu za pouhé dva měsíce

Cílem projektu bylo zohlednit osobnost Simony Krainové a její životní styl. A příliš času na to nebylo, proměna se uskutečnila během dvou měsíců, kdy svůj byt česká topmodelka nutně nepotřebovala.

„Věřím, že jsme se této výzvy zhostili s grácií a připravili ji tak její nový, snový domov, do kterého se mohla okamžitě zamilovat,“ přiblížila Monika Drbalová.

Praktické a snadno udržovatelné prostory

Autorka projektu musela brát velké ohledy na celkovou praktičnost takovéhoto bydlení.

„Simona má doma dvě děti a dva psy. Snažili jsme se vytvořit prostředí, ve kterém je nejen pohodlné žít, ale je také snadno udržovatelné,“ popsala architektka Monika Drbalová.

Simona Krainová si nový byt chválí:

Lustr je z pumpové trávy

Za největší poklad celého interiéru architektka považuje obrovskou prosklenou šatnu, která dodává bytu jedinečný šarm. Byt je plný zajímavých detailů a netradičních řešení.

Pozornosti neujde například lustr z pumpové trávy. A těch pozoruhodných kousků je tu celá řada. Domácí atmosféře prospívají i například velkoformátové fotografie členů rodiny.

Osobní velkoformátové fotografie zdobí část stěn.Osobní velkoformátové fotografie zdobí část stěn.Zdroj: se svolením Moniky Drbalové (Tempus Design)

Byt Simony Krainové v silné konkurenci

Rekonstrukce bytu Simony Krainové je jednou z těch, které se nyní ucházejí o přízeň porotců prestižní tuzemské soutěže Interiér roku, do kterého se letos přihlásilo 233 projektů. A to je rekordní počet v dosavadní existenci soutěže.

Obdélný půdorys „od okna k oknu“ přetíná železobetonová nosná stěna.
Panelákový byt ze skla. Nevídané, co vzniklo na jednom pražském sídlišti

Soutěž vznikla v roce 2015 na základě impulzu mnoha architektů a interiérových designérů. Platí o ní mimo jiné, že …

  • Jsou v ní každoročně oceňovány výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty nebo interiérovými designéry, a to v devíti kategoriích.
  • Popularizuje originální bydlení, stejně jako mimořádný design obchodů, veřejných prostor, restaurací, kanceláří i dalších prostor.
  • Velkým smyslem soutěže je také motivovat designéry, architekty a tuzemské výrobce nábytku.

„Vítězové devátého ročníku soutěže Interiér roku za období 2023 budou oznámeni jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 14. května v pražském Centru současného umění DOX,“ uvedli organizátoři soutěže.