Mezinárodní mistrovství Německa - IDM:

Autodrom Most o víkendu hostil závody mezinárodního mistrovství Německa IDM a závod FIM mistrovství světa sidecarů. | Video: Edvard D. Beneš

Mezinárodní mistrovství Německa silničních motocyklů IDM se jezdí už od roku 1924. Letos tedy slaví stoleté výročí. Původně se podle portálu wikipedia jezdilo pod názvem Deutsche Motorrad-Straßenmeisterschaft.

Ze začátku mohli být mistry jen Němci

V prvních několika letech měli nárok na body pouze němečtí jezdci, takže titul mohli vyhrát pouze Němci. Postupem času však mohli do bojů o titul zasáhnout a získat jej i zahraniční jezdci. V současnosti je šampionát pořádán jako Mezinárodní německý motocyklový šampionát – IDM. Na autodromu v Mostě se toto mistrovství jezdí pravidelně.

close Florian Alt jezdící s Hondou CBR 1000 RR-R. info Zdroj: Deník/Edvard Beneš zoom_in Florian Alt jezdící s Hondou CBR 1000 RR-R.

Jezdí se nejen v Německu

Kromě Německa hostí šampionát IDM také okruhy v Belgii, Nizozemí a Česku. Pořadatelem je agentura Motor Presse Stuttgart. V Mostě se na start postupně postavilo na 200 jezdců.

Po mosteckém podniku se jezdci představí ve Schleizu, a to ve dnech 26. - 28. července. Mimochodem okruh Schleizer – Dreieck, stejně jako seriál IDM si letos připomíná 100 let od zahájení provozu. Účastníky šampionátu IDM jsou také závodníci z Česka.

Jako předkrm pro World SBK

Podnik mezinárodního německého mistrovství silničních motocyklů IDM lze označit za jakýsi předkrm blížícího se závodu mistrovství světa Superbiků – World SBK, což je největší motocyklová událost v České republice. Ta se na závodním okruhu v Mostě uskuteční ve dnech 19. - 21. července.

Startovní listinu letošního ročníku seriálu mistrovství světa Superbiků - World SBK najdete ZDE.


Nahrává se anketa ...

Šampionát WorldSBK je mistrovství světa motocyklů kategorie Superbike, nejvyšší a nejrychlejší třídy závodů sériových silničních motocyklů. Motocykly jsou pro závody upravené jen některými komponenty (tlumiče, části motoru, výfuk).

Seriál se jezdí na světových okruzích jako Catalunya, Assen, Donington Park, nebo Phillip Island. Působí zde pět značek – Kawasaki, Yamaha, Ducati, Honda a BMW, za které jezdí světové motocyklové hvězdy.

Závod MS sidecarů v Mostě:

Fotogalerie: FIM mistrovství světa sidecarů v Mostě

V Mostě se představily také sidecary

Součástí závodního víkendu byl také závod FIM mistrovství světa sidecarů. Na okruhu Autodromu Most se představilo celkem šestnáct posádek. Z Mostu se seriál přesouvá do holandského Assenu, kde se pojede další díl 16 srpna.