VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EDWIN OTTA

Edwin Otta / Českobudějovický deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nemanice a Borek se bojí devíti nových hal

Borek – Rychlým tempem přibývají podpisy pod peticí, která odmítá projekt nového průmyslového a obchodního areálu na katastru Hrdějovic. Na dnešních loukách mezi Borkem a Nemanicemi by na ploše 16 hektarů mohlo postupně vzniknout devět hal s obchodním a výrobním využitím.

OBRAZEM: Sluníčko v úterý lámalo rekordy

Jižní Čechy – O přepsání většiny jihočeských teplotních rekordů pro 1. srpen se v úterý odpoledne postaralo sluníčko, které vyhnalo rtuť teploměru až nad 36 °C.

Noční prohlídky nabídnou Skoropravdu o Bílé paní

Jindřichův Hradec - Noční prohlídky na hradu a zámku v Jindřichově Hradci patří už desítky let ke špičkám letních akcí. Letos ale budou úplně jiné.

Všivárnu ani kemp nikdo dlouho nechtěl koupit

Jindřichohradecko - Zatímco o mnoho pozemků i staveb ve městech se kupující přetahují, jiná místa leží ladem dlouhé roky. Nikdo je totiž nechce.

O titul Vesnice roku se utkají i Kačlehy a Lodhéřov

Jižní Čechy – Celkem šestnáct obcí bude v jižních Čechách soutěžit o titul Vesnice roku 2017. Na Jindřichohradecku jsou to Kačlehy a Lodhéřov.

Střetů aut se zvěří přibývá, řidič by měl být připraven včas zastavit

Jižní Čechy – Před třiceti lety byla srnčí zvěř málokde u silnice k vidění, protože si mohla najít dost úkrytů mimo lidská sídla. Dramatický nárůst počtu automobilů a razantní změna životního stylu s hromadným přejížděním mezi vesnicemi a městy zcela změnily situaci.

Stávka řidičů postihne většinu spojů

Jižní Čechy, Jindřichohradecko - Autobusy v jižních Čechách ochromí ve čtvrtek spor o mzdy. Dopravci ČSAD Jindřichův Hradec a Josef Štefl-tour by měli jezdit bez omezení. Kolem poledne se všichni dohodli.

Účet za projetí výmolu? Zaplatíte i deset tisíc

Jižní Čechy – Kličkovat mezi výmoly se vyplatí. Najedete-li v plné rychlosti do hlubšího výmolu, sáhnete si hluboko do peněženky.

Od Ševětína už se kvůli dálnici kácí

Ševětín /VIDEO/ – Slavnostního zahájení stavby se včera dočkal úsek dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem (10,7 km). Už nějaký čas přitom mohou řidiči na této trase pozorovat, jak se vedle současné silnice I/3 kácí, shrnuje ornice nebo provádí jiné přípravné práce.

Nová světla přibudou v jižních Čechách na plzeňské i pražské trati

Jižní Čechy – Tři až šest přejezdů chce letos zrušit Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) na jihočeských tratích.

Kde najdete nejlepší místo pro život v Česku?

Praha, Jihočeský kraj - V Českých Budějovicích by chtěl žít každý," praví se o metropoli Jihočeského kraje ve hře Záskok od českého génia Járy Cimrmana. 

Do krajských a senátních voleb zbývá již pouze necelý měsíc

Jindřichohradecko - Členové okrskových komisí skládají slib, chystají se obálky s volebními lístky.

O Vánocích a na Nový rok si 
nenakoupíme, řekli poslanci

Jižní Čechy, Jindřichohradecko – Až vyrazíte před letošními Vánocemi na nákup potravin či posledních dárků, budete mít nákupní košíky možná plnější než v minulých letech. Poslanci totiž schválili senátní předlohu, jež omezuje prodejní doby supermarketů 
o vybraných svátcích.  

Plánovaný obchod s drogami nevyšel

Třeboň – Obchodování s drogami plánovali podle policie tři mladí muži (27, 19 a 19 let) z Jindřichohradecka.

Sbohem, dálnice. Nejméně na pár měsíců

České Budějovice – Nejméně do příštího roku se teď podle všeho zastaví další výstavba silnice D3 směrem k Českým Budějovicím. 

Madeta dává na auta novou samolepku

České Budějovice – Mlékárenský gigant Madeta začal na svá auta dávat novou samolepku.

Co bude s alkoholem, který je ve skladech?

Jindřichův Hradec –Středa je dnem, kdy by mohla být podle slibů ministra zdravotnictví Leoše Hegera alespoň částečně zmírněna prohibice.

Budějovice na Hobby očekávají až šedesát tisíc návštěvníků

České Budějovice – Ve středu začala druhá nejoblíbenější akce českobudějovického výstaviště. První tisíce lidí si přišly prohlédnout už 21. ročník výstavy Hobby. Celkem organizátoři očekávají šedesát tisíc návštěvníků. Vystavovatelů je 351 z nejrůznějších oborů.

Mírná zima mění zvyky opeřenců, nestěhují se

Českobudějovicko – Zima byla na jihu Čech až donedávna bez sněhu a velmi mírná. A nebylo to poprvé. Pro některé opeřence to dává jasný signál: „Není se třeba stěhovat!“

Dva viadukty se v Budějovicích ve čtvrtek uzavřou

České Budějovice – Kolony aut a dlouhé čekání. Na to jsou řidiči v Českých Budějovicích v dopravní špičce zvyklí. Od čtvrtka ale bude hůř.

Kluzké silnice vytrestaly řidiče

Jižní Čechy – Vytrvalé sněžení v noci na středu, kdy v Jihočeském kraji napadlo pět až deset centimetrů sněhu, zkomplikovalo dopravu. Silnice se staly nebezpečím pro všechny, kteří nedokázali přizpůsobit rychlost jízdy poměrům na vozovce.

Cena mléka nemá připomínat houpačku

Lipí – „Mělo by se předejít situaci, kdy se litr suroviny vykupuje jeden rok za deset korun a druhý rok za šest korun,“ říká zemědělec Zdeněk Houška.

Déšť zvedl hladiny a škodil sklepům

Jižní Čechy - Silný déšť znovu v jižních Čechách ukázal sílu živlů.

Turbínu skrývalo léta bahno, teď jde do opravy

Litvínovice – Suterén Stecherova mlýna v Litvínovicích teto týden opustila Francisova turbína, kterou téměř půl století skrývaly nánosy bahna. Vydala se až na Jindřichohradecko, kde ji čeká generální rekonstrukce.

Na okraji pole vyrostly obří stany

Českobudějovicko/FOTO/ - Zemědělci začali vydělávat víc na bioplynu než na mléce.

Rozpálená auta se stávají pro psy smrtící pastí

Jižní Čechy – Teplota šplhá k padesáti stupňům Celsia a rtuť se nezastavuje, pokračuje výš. Je krásný den a automobil se stává pro čtyřnohého přítele člověka smrtelnou pastí, ze které není úniku.

Temelín čeká generační obměna, láká mladé

České Budějovice – Ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Temelín bude českobudějovická strojní průmyslovka vychovávat nové specialisty. V Dukelské ulici nabídnou od září zájemcům rozšířenou výuku jaderné energetiky.

Kratší cesta na Třeboň se už rýsuje

České Budějovice/FOTO/ - České Budějovice brzy získají kratší spojení na Třeboň. Stavba Propojení okruhů vstupuje do závěrečné fáze.

Zloděj ukradl osobní auto i s miminkem

České Budějovice - Osobní automobil ukradl v úterý v 17.20 hodin zloděj ve Smetanově ulici v Českých Budějovicích i s miminkem a psem. Matka dítěte nechala v autě klíčky a neznámý pachatel jí s vozem ujel.

Silnice od Třeboně se přiblížila k Nádražní

České Budějovice – Bagr, silniční fréza, dělníci v oranžových vestách. Na křižovatce Nádražní a Jírovcovy ulice v Českých Budějovicích je pěkně živo.

Madeta zahájila školení zaměstnanců

České Budějovice – Téměř čtyř stovek zaměstnanců jihočeské Madety se týkají dva vzdělávací projekty. Školení spolufinancuje Evropská unie a je zaměřené na výrobu a obchod.

Madeta dostane od družstva JIH méně mléka

Jižní Čechy - Jen 320 000 litrů mléka denně dodají zemědělci z mlékařského družstva JIH od 1. dubna českobudějovické Madetě.

Státní maturity čelí nové petici

České Budějovice – Další petici čelí projekt státních maturit, který připravuje ministerstvo školství. Tentokrát se kritika snáší hlavně na zamýšlený systém hodnocení a na výběr znalostí, které se mají zkoušet.

V hotelu Gomel platil falešnou stodolarovkou

České Budějovice – Již jsme informovali o muži, který se na jihu Čech v minulých dnech několikrát pokoušel platit falešnými stodolarovými bankovkami. Jedním z míst, kde se snažil tato platidla použít, byl českobudějovický hotel Gomel.

Stávka v dopravě, nejblíže jsou železničáři

Českobudějovicko – V pondělí ráno by se mohly v České republice zastavit vlaky a autobusy. Odboráři se chystají bojovat za zachování některých zaměstnaneckých výhod.

Tragédii připomíná navždy stránka na internetu

Lásenice, České Budějovice – Tragickou nehodu z listopadu minulého roku u Lásenice nepřipomíná pomníček u cesty, ale stránky na internetu. Spolužáci Jiřího Vrátila vytvořili na Facebooku stránky Jiřík Vrátil FOREVER.

Dopravu v krajské metropoli čeká zkouška

České Budějovice – Viadukty se kvůli opravě uzavřou.

Požár v nemocnici se stále vyšetřuje

České Budějovice/FOTO/ - Požár v českobudějovické nemocnici, který začal v sobotu před osmou hodinou je stále předmětem vyšetřování. Potvrdilo to v neděli vedení nemocnice.

Požár v nemocnici si vyžádal lidský život

České Budějovice/FOTO/ - Z dosud neznámých příčin vypukl v sobotu večer v českobudějovické krajské nemocnici požár s tragickými následky.

Madeta přidá na mléce patnáct haléřů na litr

Jižní Čechy – „Pro leden dojde k navýšení výkupní ceny mléka o patnáct haléřů za litr,“ uvedla v pátek mluvčí Madety Barbora Daňková.

Bakterie z mléka mohla způsobit průjmy

České Budějovice – Zvýšení počtu průjmových onemocnění na několik desítek případů za měsíc zaznamenali v krajském městě hygienici.

Kraj je připraven na soud s ministerstvem vnitra

České Budějovice – Jihočeský kraj je připraven na soud s ministerstvem vnitra.Rozhodli o tom v úterý krajští zastupitelé.

Na šest tisíc Jihočechů už zkusilo tvrdé drogy

Jižní Čechy – Pomoci těm, kteří nebezpečný experiment nezvládli, mají také grantové programy.

Na dálnici přijede v červnu kontrola

Jižní Čechy – Už za měsíc mají ekonomičtí ministři české vlády rozhodovat o pokračování dálnice D3.

Z vraždy zlatníka jsou podezřelé dvě ženy

České Budějovice - Z brutální vraždy čtyřiapadesátiletého zlatníka, kterého našli příbuzní mrtvého v polovině prosince v Českých Budějovicích, obvinila policie dvě ženy.

Dálnice se zadrhla na ministerské poradě

České Budějovice – Dálnice D 3 zřejmě nabere další zpoždění. Poradou ekonomických ministrů české vlády totiž neprošel dlouho chystaný projekt spolupráce státního a soukromého sektoru.

Jedna z nových cisteren putuje do Třeboně

České Budějovice, Třeboň/AKTUALIZOVÁNO/ - Na padesát hasičských vozů se ve čtvrtek předává slavnostně hasičským záchranným sborům z celé České republiky.

Vánoční kapři už znají svoji cenu

Českobudějovicko – Tradiční symbol českých Vánoc – kapr, už opustil rybníky a přestěhoval se do sádek. Většina firem už také ví, za kolik bude letos šupináče prodávat.

V Suchém Vrbném hrozí další nákaza, černý kašel

České Budějovice – Mezi aktuální virové nákazy se v Českých Budějovicích možná přiřadí další. V Suchovrbenské ZŠ Pohůrecká bylo jedno z dětí vyšetřeno s podezřením na výskyt černého kašle.

Dráhy nebudou zdražovat, ale uberou spoje

České Budějovice - České dráhy a. s., představily v úterý nové jízdní řády, které budou platit pro jižní Čechy. Zmizí některé regionální spoje, někde vlaky přibudou, v jižních Čechách se to týká několika desítek spojů.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT