VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

VIDEO: Není panna spíš mužský? I na tuto otázku hledají odpověď v Jemnici

Jemnice - V Jemnici zakopnete o kulturní památku na každém rohu. Tento prostý fakt Jemničtí rádi zdůrazňují a v žádném případě nelžou. Udělat si do tohoto města výlet a důkladně ho projít, rozhodně stojí za to.

Mezi Jemnicí a Třebelovicemi pojede lampionový vlak

Jemnice - Jednou z posledních příležitostí svézt se na Jemnicku výletním vláčkem bude ta v sobotu 28. října. Vyjede totiž lampionový vlak. Z Jemnice vyrazí v 18 hodin do Třebelovic, odkud se bude vracet v 19 hodin.

Kuny se přemnožily. Ničí majetek i nervy

Třebíčsko – Pan Stanislav z Náměště nad Oslavou je mezi těmi, kteří se stali obětí řádění kun.

Úředníci už nebudou strkat nos do citlivých dat

Jižní Čechy /ROZHOVOR/ – Od příštího července by to prý měl mít obyčejný člověk na úřadech jednodušší. Odstartuje totiž úplně nový systém registru dat o lidech v Česku, který podle Jiřího Korbela z ministerstva vnitra změní současný „úřední Kocourkov”.

Karbofuran tentokrát zabíjel orly mořské

Třebíčsko, Dačice – Populace u nás nejvýše chráněného orla mořského je chudší o tři jedince. Přesně tolik jich někdo za poslední dobu na Třebíčsku a u Dačic otrávil.

Po trati, která měla zmizet, se vozí dřevo

Jemnicko – Trať do Jemnice, kterou ještě loni na podzim nečekala žádná budoucnost, pomalu vstává z mrtvých.

V Jemnici hořel bytový dům

Jemnice/FOTO/ – Bezesnou noc prožili obyvatelé bytového domu v jemnické ulici Obůrka. V noci z pondělí na úterý 1. březnatu propukl ničivý požár, který vyhnal osm lidí na ulici.

Joukl slíbil podporu trati do Jemnice

Moravské Budějovice, Jemnice – Ožehavá témata řešil při své úterní návštěvě Moravských Budějovic a Jemnice krajský radní pro dopravu Libor Joukl.

Ročně vyrobí víc než 500 milionů sáčků čaje

Jemnice /ROZHOVOR/ – Čaj se v jemnické balírně na Třebíčsku balí již od 70. let minulého století, kdy došlo ke specializaci původní balírny těžkého koloniálu.

Řepkový byznys čeká na důležitý zákon

Třebíčsko – Žluté lány řepky, i ty budou ve čtvrtek ožehavým tématem poslední schůze poslanců před volbami. Prezident Václav Klaus totiž nedávno vetoval pro zemědělce či výrobce biopaliv důležitou novelu zákona o ovzduší.

Muži, který vraždil v obchodě, se splnil sen

Třebíč, Brno - Muž bez domova 68letý Pavol Trutnák, který před dvěma týdny smrtelně pobodal 63letého člena ostrahy supermarketu Billa v centru Třebíče, by toho dne patrně nezabíjel, kdyby jej čtyři hodiny před činem republikoví policisté odvezli na záchytku do Jihlavy.

Krize se nevyhnula ani vietnamským obchodníkům

Vysočina - Kdo se domnívá, že vietnamští prodejci jako jedni z mála podnikatelů prožívají růžové období, ten se hluboce mýlí.

Patologie? To je z 90 procent práce s živými

Třebíč /FOTO/ – Slovo patologie v mnohých budí nepříjemné emoce spojené se smrtí, klasickým českým tabu. Patologie ale není jen o mrtvých.

Vyráběl falešné pětistovky, byl ale odhalen

Třebíčsko – Jednou z cest, jak si rychle zkazit život, je neodolat pokušení a začít na kvalitní počítačové tiskárně vyrábět padělky bankovek.

Padělanými bankovkami platí v noci u pumpy

Třebíčsko – Policisté varují: Na Třebíčsku řádí padělatelé bankovek. Za poslední čtyři měsíce se do rukou kriminalistů dostalo na dvacet falešných pětistovek a tisícovek.

Asijští trhovci nesmějí prodávat petardy školákům

Jemnice – Byla to důkladně připravená akce. Republikoví policisté z jemnické služebny, Česká obchodní inspekce (ČOI), cizinecká policie a hasiči uskutečnili v úterý hloubkovou kontrolu asijských prodejců v Jemnici.

Majitel musí branku zajistit, cituje soudní znalec normu

Třebíčsko – V rozmezí čtyř měsíců vyhasly na Vysočině dva dětské životy díky lidské nedbalosti.

Akutně nemocným v Jemnici svítá na lepší časy

Jemnice - Doslova odříznuti od světa si připadají lidé v Jemnici a blízkém okolí. Když tu někdo dostane infarkt, čeká na sanitu půl hodiny.

Banku v Jemnici přepadl muž s přilbou

Jemnice/AKTUALIZOVÁNO/VIDEO/ - Obrovský šok prožili v pondělí pracovníci jemnické pobočky Komerční banky. Krátce před půl dvanáctou do jejích prostor vstoupil muž s motoristickou přilbou na hlavě a loupil.

Silnice jsou stále plné objížděk

Třebíčsko - Silnice na Třebíčsku jsou i v těchto dnech stále plné objížděk. Oproti loňsku se v tomto roce v konečném součtu opraví jednou tolik kilometrů krajských silnic. Což je zdaleka nejvíc za posledních několik let.

Švestek i hrušek bude víc, pálenka poteče proudem

Třebíčsko - Brány pálenic se pomalu otevírají, nastává sezona pálení alkoholu z přebytků. Jaká bude ta letošní, kdy spoustu lidí potrápilo několikero krupobití a počasí v tomto roce přidělalo mnoha majitelům sadů vrásky na čele?

U mladíka z Třebíčska se prasečí chřipka nepotvrdila

Třebíč - Mladý cestovatel, který se dostavil v pondělí na infekční oddělení třebíčské nemocnice s příznaky chřipky, naštěstí prasečí chřipku nemá. Prokázaly to testy v Národní referenční laboratoři pro chřipku v Praze.

Vakcína proti prasečí chřipce se začíná vyrábět

Třebíč /ROZHOVOR/ - Také Třebíčsko se připravuje na případnou pandemii prasečí chřipky, která nyní v Evropě atakuje zejména Velkou Británii. V tuzemsku roste počet nakažených.

Zřítila nosná zeď rodinného domu, lidé tam nesmí

Moravské Budějovice/FOTO/ROZHOVOR/ - V centru Moravských Budějovic se ve čtvrtek v noci v 0.30 hodin zřítila část štítové zdi rodinného domu.

Žně už začaly, výnosy ovlivní déšť a choroby

Třebíčsko - Zemědělci prostě větru a dešti neporučí. Vydatné lijáky z počátku léta výsledným číslům o sklizni zřejmě příliš neprospějí. A tak letošní úroda na Třebíčsku bude snad víc než jindy ovlivněná rozmary počasí.

Uzavírka na trase Třebíč - Znojmo

Třebíčsko - Řidiči musejí počítat s významnou dopravní komplikací. Velmi frekventovaná trasa Třebíč – Znojmo bude od pondělka 22. června do konce října v jednom úseku uzavřená. Jedná se o dva kilometry silnice II/360, vedoucí okolo obce Štěpánovice.

Aquazorbing je atrakce jak z jiné planety

Moravské Budějovice/FOTO/ - Koupaliště v Moravských Budějovicích nabízí zcela novou a netradiční atrakci – aquazorbing. Dvě plastové koule, které tu pořídili, mají každá v průměru dva metry a slouží ke koulení po vodní hladině bazénu.

Na Vysočině fouká nárazový vítr, hrozí požáry

Třebíčsko - Silný vítr, který se v neděli dopoledne přihnal na Vysočinu, páchá první škody. U Slavic na Třebíčsku spadly v 13 hodin dráty vysokého napětí. Porucha u Slavic je již odstraněna. Vesnice vokolí už mají proud.

Flying Rhino: Mezinárodní vojenské manévry začínají

Náměšť nad Oslavou - Už dnes přijedou první zabezpečovací jednotky, které se postarají o servis při vojenském cvičení Létající nosorožec – Flying Rhino, které se oficiálně rozbíhá v pondělí 27. dubna a potrvá do 15. května, tedy celé tři týdny oproti dřívějším dvěma.

Milionové kompenzace? Děkujeme, nechceme

Třebíčsko - Jasné ne si vyslechli zástupci Správy úložišť radioaktivního odpadu (SÚRAO), když přijeli koncem minulého týdne do Budišova. Po pěti letech chtějí znovu otevřít diskuzi na téma vybudování hlubinného úložiště právě na Budišovsku.

OD SOUSEDŮ: Když je živností sama smrt

Třebíč -/ROZHOVOR/ Češi mnoho tabuizovaných témat nemají. Nebo to o sobě alespoň rádi tvrdí. Přesto jedno tvrdošíjně přetrvává – pohřbívání zemřelých.

OD SOUSEDŮ: Italské otřesy půdy sledovali i v Dukovanech

Dukovansko - Silné otřesy půdy, které ve střední Itálii v pondělí nad ránem přinesly smrt stovkám lidí, se projevily i v Česku.

OD SOUSEDŮ: Zákazníci o fixaci ceny elektřiny neprojevili zájem

Vysočina - Naprosto mizivé procento domácností či drobných a středních podnikatelů na Vysočině zatím přistoupilo na fixaci cen elektřiny pro příští rok.

Vysočina chce rozšíření Dukovan zároveň s Temelínem

Třebíčsko/ Vysočina - Kraj Vysočina usiluje o včasné zahájení příprav na obnovu jednotlivých bloků Jaderné elektrárny Dukovany, až se bude blížit konec jejich projektované životnosti po prodloužení. A také o kapacitní rozšíření elektrárny výstavbou dalších reaktorů.

OD SOUSEDŮ: Třebíčské vedení bylo v Chomutově i kvůli exekucím

Třebíčsko - Mají se začít i na Třebíčsku notoričtí neplatiči třást před rukou exekutora? To se teprve uvidí. Třebíčský starosta Ivo Uher, místostarosta Miloš Mašek spolu s velitelem městské policie Ladislavem Prvákem si dali ve čtvrtek krátkou informativní schůzku s primátorkou Chomutova Ivanou Řápkovou.

Na Vysočině řádí zloději dřeva, kradou ve velkém

Třebíčsko/ Jihlavsko - Objevila se staronová škodná, zloději dřeva. Řádí na Třebíčsku stejně jako třeba na Jihlavsku. Všechny letos zaznamenané případy mají společné rysy.Ztrácí se čtyřmetrová kulatina vždy v množství, které tak akorát zaplní jednu lesáckou odvozní soupravu s hydraulickou rukou. O díle drobného zlodějíčka nemůže být řeč. Škody se už počítají ve statisících.

OD SOUSEDŮ: Lupiči přepadli banku na náměstí

Třebíč - /FOTO+VIDEO/ Ve středu v půl třetí odpoledne došlo k loupežnému přepadení banky ČSOB přímo v centru Třebíče na Karlově náměstí. Maskovaný lupič přišel s pistolí v ruce a namířil ji na bankovní úřednici za přepážkou. Ta mu pod pohrůžkou zabití vydala peníze. Kolik? „Tuto věc nebudeme komentovat,“ sdělil pouze mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek.

OD SOUSEDŮ: Zmizela želva číslo 399

Třebíč - Ke kuriózní krádeži došlo v sobotu 14. února v prodejně Super ZOO v areálu nákupního centra Stop Shop v Třebíči.

Od sousedů: Třebíčskou jedenáctku vaří pivovar Bernard z Humpolce

Třebíč, Humpolec - Což takhle dát si Třebíčskou jedenáctku? Ne, řeč není o fotbale, ale o pivu. Zlatavý mok, který má na etiketě siluetu baziliky a třebíčský znak, se rozhodli vařit v renomovaném Rodinném pivovaru Bernard v Humpolci.

Od sousedů: Sebevrah už má identitu

Třebíč - Policie pátrala po totožnosti neznámého sebevraha, který v dopoledních hodinách 28. ledna ukončil svůj život skokem ze železničního mostu, který vede přes Libušino údolí v Třebíči.

Od sousedů: Pokusil se ukončit život skokem z mostu

Třebíč - Další muž chtěl řešit své problémy skokem z mostu. Ve čtvrtek 29. ledna v půl deváté večer přijali třebíčští městští strážníci anonymní telefonát, který zněl jasně: Člověk chce skočit z mostu v ulici Marie Majerové na Hájku.

Od sousedů: Prestižní obor vychová jaderné elektrárně odborníky

Třebíč - Prestižní – takovým by se měl stát obor energetika na Střední průmyslové škole v Třebíči v ulici Manželů Curieových. Vnímá to i patnáctiletý Michael Poledna ze Želetavy.

Od sousedů: Lékárnu vezmou za pár dnů lidé s recepty útokem

Třebíč - Už jen týden zbývá do zřejmého kolapsu nemocniční lékárny v Třebíči. Není důvod předpokládat, že k němu nedojde.

Od sousedů: V Dukovanech začíná jedna z nejnáročnějších odstávek v historii

Dukovany - V sobotu 10. ledna odstartovala jedna z nejnáročnějších pravidelných odstávek výrobního bloku v historii provozu dukovanské jaderné elektrárny.

Od sousedů: Silniční radary v Moravských Budějovicích přestanou měřit

Moravské Budějovice - Stop měření rychlosti v Moravských Budějovicích. Alespoň prozatím. Taková je momentální situace, která nastala okolo silničních radarů po stránce legislativy.

Od sousedů: Platíte moc za elektřinu? Změňte svého distributora

Třebíčsko - Ceny elektřiny šplhají čím dál výš a jsou předmětem vášnivých debat. Lidé začínají zvažovat novou cestu, jak ušetřit. Pátrají po možnosti změnit distributora. Není totiž nezbytné za elektřinu v Třebíči platit firmě E.On.

Od sousedů: Vánoční strom se neobešel bez úrazu

Třebíč - V závěru týdne došlo k vážnému úrazu při nakládání vánočního stromu, který bude zdobit Karlovo náměstí v Třebíči.

Od sousedů: Ostří hoši z Třebíče mají Cenu Respektu

Třebíč, Jihlava - Výpověď Reportérů ČT o třebíčské politické scéně, nazvaná „Ostří hoši z Třebíče“, získala prestižní ocenění. Cenu Respektu na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Od sousedů: Mlha řidiče zaskočila

Třebelovice - Sobotní ráno a mlha „jako mléko“. Takové byly kulisy hrozivě vypadající dopravní nehody, která se odehrála krátce po sedmé hodině na železničním přejezdu za obcí Třebelovice na Jemnicku.

Od sousedů: Bavit se s narkomanem o penzijním připojištění je pasé

Třebíč - Ivo Vítek je zřejmě člověk na svém místě. Má patřičnou dávku altruismu, nechybí mu nadhled a energie. A to jsou dobré předpoklady pro práci, kterou si zvolil. Je totiž zaměstnancem K–centra Noe, zařízení Oblastní charity Třebíč, jež se věnuje uživatelům nelegálních drog.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT