VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kuny se přemnožily. Ničí majetek i nervy

Třebíčsko – Pan Stanislav z Náměště nad Oslavou je mezi těmi, kteří se stali obětí řádění kun.

Úředníci už nebudou strkat nos do citlivých dat

Jižní Čechy /ROZHOVOR/ – Od příštího července by to prý měl mít obyčejný člověk na úřadech jednodušší. Odstartuje totiž úplně nový systém registru dat o lidech v Česku, který podle Jiřího Korbela z ministerstva vnitra změní současný „úřední Kocourkov”.

Karbofuran tentokrát zabíjel orly mořské

Třebíčsko, Dačice – Populace u nás nejvýše chráněného orla mořského je chudší o tři jedince. Přesně tolik jich někdo za poslední dobu na Třebíčsku a u Dačic otrávil.

Po trati, která měla zmizet, se vozí dřevo

Jemnicko – Trať do Jemnice, kterou ještě loni na podzim nečekala žádná budoucnost, pomalu vstává z mrtvých.

V Jemnici hořel bytový dům

Jemnice/FOTO/ – Bezesnou noc prožili obyvatelé bytového domu v jemnické ulici Obůrka. V noci z pondělí na úterý 1. březnatu propukl ničivý požár, který vyhnal osm lidí na ulici.

Joukl slíbil podporu trati do Jemnice

Moravské Budějovice, Jemnice – Ožehavá témata řešil při své úterní návštěvě Moravských Budějovic a Jemnice krajský radní pro dopravu Libor Joukl.

Ročně vyrobí víc než 500 milionů sáčků čaje

Jemnice /ROZHOVOR/ – Čaj se v jemnické balírně na Třebíčsku balí již od 70. let minulého století, kdy došlo ke specializaci původní balírny těžkého koloniálu.

Řepkový byznys čeká na důležitý zákon

Třebíčsko – Žluté lány řepky, i ty budou ve čtvrtek ožehavým tématem poslední schůze poslanců před volbami. Prezident Václav Klaus totiž nedávno vetoval pro zemědělce či výrobce biopaliv důležitou novelu zákona o ovzduší.

Muži, který vraždil v obchodě, se splnil sen

Třebíč, Brno - Muž bez domova 68letý Pavol Trutnák, který před dvěma týdny smrtelně pobodal 63letého člena ostrahy supermarketu Billa v centru Třebíče, by toho dne patrně nezabíjel, kdyby jej čtyři hodiny před činem republikoví policisté odvezli na záchytku do Jihlavy.

Krize se nevyhnula ani vietnamským obchodníkům

Vysočina - Kdo se domnívá, že vietnamští prodejci jako jedni z mála podnikatelů prožívají růžové období, ten se hluboce mýlí.

Patologie? To je z 90 procent práce s živými

Třebíč /FOTO/ – Slovo patologie v mnohých budí nepříjemné emoce spojené se smrtí, klasickým českým tabu. Patologie ale není jen o mrtvých.

Vyráběl falešné pětistovky, byl ale odhalen

Třebíčsko – Jednou z cest, jak si rychle zkazit život, je neodolat pokušení a začít na kvalitní počítačové tiskárně vyrábět padělky bankovek.

Padělanými bankovkami platí v noci u pumpy

Třebíčsko – Policisté varují: Na Třebíčsku řádí padělatelé bankovek. Za poslední čtyři měsíce se do rukou kriminalistů dostalo na dvacet falešných pětistovek a tisícovek.

Asijští trhovci nesmějí prodávat petardy školákům

Jemnice – Byla to důkladně připravená akce. Republikoví policisté z jemnické služebny, Česká obchodní inspekce (ČOI), cizinecká policie a hasiči uskutečnili v úterý hloubkovou kontrolu asijských prodejců v Jemnici.

Majitel musí branku zajistit, cituje soudní znalec normu

Třebíčsko – V rozmezí čtyř měsíců vyhasly na Vysočině dva dětské životy díky lidské nedbalosti.

Akutně nemocným v Jemnici svítá na lepší časy

Jemnice - Doslova odříznuti od světa si připadají lidé v Jemnici a blízkém okolí. Když tu někdo dostane infarkt, čeká na sanitu půl hodiny.

Banku v Jemnici přepadl muž s přilbou

Jemnice/AKTUALIZOVÁNO/VIDEO/ - Obrovský šok prožili v pondělí pracovníci jemnické pobočky Komerční banky. Krátce před půl dvanáctou do jejích prostor vstoupil muž s motoristickou přilbou na hlavě a loupil.

Silnice jsou stále plné objížděk

Třebíčsko - Silnice na Třebíčsku jsou i v těchto dnech stále plné objížděk. Oproti loňsku se v tomto roce v konečném součtu opraví jednou tolik kilometrů krajských silnic. Což je zdaleka nejvíc za posledních několik let.

Švestek i hrušek bude víc, pálenka poteče proudem

Třebíčsko - Brány pálenic se pomalu otevírají, nastává sezona pálení alkoholu z přebytků. Jaká bude ta letošní, kdy spoustu lidí potrápilo několikero krupobití a počasí v tomto roce přidělalo mnoha majitelům sadů vrásky na čele?

U mladíka z Třebíčska se prasečí chřipka nepotvrdila

Třebíč - Mladý cestovatel, který se dostavil v pondělí na infekční oddělení třebíčské nemocnice s příznaky chřipky, naštěstí prasečí chřipku nemá. Prokázaly to testy v Národní referenční laboratoři pro chřipku v Praze.

Vakcína proti prasečí chřipce se začíná vyrábět

Třebíč /ROZHOVOR/ - Také Třebíčsko se připravuje na případnou pandemii prasečí chřipky, která nyní v Evropě atakuje zejména Velkou Británii. V tuzemsku roste počet nakažených.

Zřítila nosná zeď rodinného domu, lidé tam nesmí

Moravské Budějovice/FOTO/ROZHOVOR/ - V centru Moravských Budějovic se ve čtvrtek v noci v 0.30 hodin zřítila část štítové zdi rodinného domu.

Žně už začaly, výnosy ovlivní déšť a choroby

Třebíčsko - Zemědělci prostě větru a dešti neporučí. Vydatné lijáky z počátku léta výsledným číslům o sklizni zřejmě příliš neprospějí. A tak letošní úroda na Třebíčsku bude snad víc než jindy ovlivněná rozmary počasí.

Uzavírka na trase Třebíč - Znojmo

Třebíčsko - Řidiči musejí počítat s významnou dopravní komplikací. Velmi frekventovaná trasa Třebíč – Znojmo bude od pondělka 22. června do konce října v jednom úseku uzavřená. Jedná se o dva kilometry silnice II/360, vedoucí okolo obce Štěpánovice.

Aquazorbing je atrakce jak z jiné planety

Moravské Budějovice/FOTO/ - Koupaliště v Moravských Budějovicích nabízí zcela novou a netradiční atrakci – aquazorbing. Dvě plastové koule, které tu pořídili, mají každá v průměru dva metry a slouží ke koulení po vodní hladině bazénu.

Na Vysočině fouká nárazový vítr, hrozí požáry

Třebíčsko - Silný vítr, který se v neděli dopoledne přihnal na Vysočinu, páchá první škody. U Slavic na Třebíčsku spadly v 13 hodin dráty vysokého napětí. Porucha u Slavic je již odstraněna. Vesnice vokolí už mají proud.

Flying Rhino: Mezinárodní vojenské manévry začínají

Náměšť nad Oslavou - Už dnes přijedou první zabezpečovací jednotky, které se postarají o servis při vojenském cvičení Létající nosorožec – Flying Rhino, které se oficiálně rozbíhá v pondělí 27. dubna a potrvá do 15. května, tedy celé tři týdny oproti dřívějším dvěma.

Milionové kompenzace? Děkujeme, nechceme

Třebíčsko - Jasné ne si vyslechli zástupci Správy úložišť radioaktivního odpadu (SÚRAO), když přijeli koncem minulého týdne do Budišova. Po pěti letech chtějí znovu otevřít diskuzi na téma vybudování hlubinného úložiště právě na Budišovsku.

OD SOUSEDŮ: Když je živností sama smrt

Třebíč -/ROZHOVOR/ Češi mnoho tabuizovaných témat nemají. Nebo to o sobě alespoň rádi tvrdí. Přesto jedno tvrdošíjně přetrvává – pohřbívání zemřelých.

OD SOUSEDŮ: Italské otřesy půdy sledovali i v Dukovanech

Dukovansko - Silné otřesy půdy, které ve střední Itálii v pondělí nad ránem přinesly smrt stovkám lidí, se projevily i v Česku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT