VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA HÝBKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Noční bouřky potrápily Jindřichohradecko

Jindřichohradecko /AKTUALIZOVÁNO/ - Předpovědi počasí o přívalových bouřkách s kroupami na jihu Čech se potvrdily, ze soboty na neděli bylo nejvíce zasaženo právě Jindřichohradecko.

Návrh revitalizace Husových sadů je k diskusi

Jindřichův Hradec – Na veřejném projednávání začátkem týdne seznámili autoři studie zájemce z řad veřejnosti s návrhem revitalizace Husových sadů v Jindřichově Hradci.

Jindřichohradecká hvězdárna stojí padesát let

Na začátku historie stálo nadšení astronomů a velké budovatelské úsilí.

Parkoviště pod muzeem je do úterý uzavřené

Plánovaná oprava vodovodního řadu potrvá po celý měsíc červen, a to ve čtyřech etapách.

Radnice pozvala na výlet Českou Kanadou

V sobotu dopoledne se vydal z jindřichohradeckého nádraží parní vláček po úzkokolejce do Albeře. Byl plný dětí v doprovodu dospěláků.

Zpravodaje bude o pět set kusů víc

Jindřichohradecký zpravodaj v nové podobě byl brzy rozebrán, až do září bude vycházet ve zvýšeném počtu.

Budování kanalizace v Radouňce má odstartovat

Jindřichův Hradec – Výstavba roky plánované splaškové kanalizace v Radouňce je nyní již doslova na spadnutí.

O parku v Jindřichově Hradci se bude debatovat

Jindřichův Hradec – K dlouho připravované revitalizaci městského parku je Jindřichův Hradec zase o krůček blíž.

Aquapark a koupaliště otevírají brány

Jindřichův Hradec, Dačice – Venkovní bazény jindřichohradeckého aquaparku se otevřou již za týden, tedy příští pátek 10. června.

Za historií letců se expedice vydala do Německa

Jindřichův Hradec – Další ze série každoročních expedic Klubu historie letectví (KHL), tentokrát s názvem Expedice Andervernne 2011, odstartovala včera odpoledne, tradičně z náměstí Míru od starobylé jindřichohradecké radnice.

U Políkna spadlo ultralehké letadlo a u Žďáru paraglaidista

Políkno, Žďár -/AKTUALIZOVÁNO/ V neděli 29. května krátce po 11. hodině došlo asi 300 metrů ve směru od Jindřichova Hradce před Políknem k pádu ultralajtu, posádka skončila v nemocnici. Před půl sedmou večer spadlu u Nové Včelnice paraglidista - doplněno o foto křídla.

Minulé vedení radnice dostalo od zastupitelů pochvalu

Závěrečný účet města schválili jindřichohradečtí zastupitelé bez výhrad.

Do pedálů šláply více než dvě stovky lidí

I přes nepřízeň počasí se na tradiční jarní jízdu Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál vydala řada příznivců cyklistiky, na nejdelší padesátikilometrovou trať jich v sobotu 28. května vyrazily čtyři desítky.

Logotyp se vrací radnici na stůl

Jindřichův Hradec - Návrh loga města u Vajgaru vyvolal mezi Hradečáky vášně. Nelíbily se hlavně barvy, zastupitelé trvají na hledání jiného řešení.

Stíhačka od Otína je unikát

Jižní Čechy slibují ještě jeden podobný nález, o němž však historici zatím více informací tají.

Náměstí v Hradci zaplní fanoušci

Jindřichův Hradec – Udělat radost fandům českého hokeje se po vzoru dalších větších měst rozhodla i jindřichohradecká radnice.

Termín zaplacení za odpady a psy se v Hradci blíží

Jindřichův Hradec – Termín splatnosti místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a místního poplatku ze psů za rok 2011 se občanům Jindřichova Hradce blíží.

Z víkendového pobytu byly děti nadšené

Dolní Radíkov - Turistická základna v Dolním Radíkově ožila dětmi z města.

Stadion patřil záchranářům

Již pošesté se včera konala na jindřichohradeckém Tyršově stadionu zdravotně osvětová akce Pomoz pomoct

Dlužník může využít splátkového kalendáře

Jindřichův Hradec – Před časem Deník informoval, že vedení města Jindřichův Hradec přijalo přísnější metr na dlužníky za nájemné v městských bytech. Jak se vůbec městu daří vymáhat pohledávky a jaký je postup, objasnila vedoucí kanceláře starosty Jana Říhová.

Fotografové chtějí získat převahu ve správní radě muzea

Jindřichův Hradec – Návrh na změnu zakládací listiny obecně prospěšné společnosti Národní muzeum fotografie (NMF) zastupitelé neschválili.

Školková hřiště popelkou nejsou

Jindřichův Hradec – Proti loni vybudovaným veřejným dětským hřištím na sídlišti Vajgar vypadají ta v mateřských školách jako „chudí příbuzní“. Přitom v rozpočtu města je letos na nová hřiště částka tři miliony korun a na opravy 600 tisíc. Změní se v této souvislosti něco? – Takový závěr vyplynul z diskusního příspěvku zastupitele Vojtěcha Duby na březnovém zasedání jindřichohradeckého městského zastupitelstva.

Předzahrádky rostou jako houby po dešti

Jindřichův Hradec – Téměř týden co týden se nyní v jarním období jindřichohradečtí radní zabývají žádostmi majitelů restaurací, kaváren, hotelů či dalších provozoven o zřízení letních předzahrádek.

Lomnice nad Lužnicí založí vlastní městské služby

Lomnice nad Lužnicí – Služby města Lomnice nad Lužnicí. Takový bude název nové městské společnosti, jejíž vznik odsouhlasili lomničtí zastupitelé.

Hradec požádá kraj o grant pro hasiče

Jindřichův Hradec – V návaznosti na vyhlášené grantové programy bylo radou města Jindřichův Hradec schváleno podání žádostí města o poskytnutí dotace z grantového programu Jihočeského kraje na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihočeského kraje.

Hledač kovů se živil nekale

Jindřichohradecko -Muž z Jindřichohradecka je podezřelý ze šestnácti vloupaček do domů a aut.

Hledač kovů se živil nekale, kradl a ozbrojoval se

Jindřichohradecko – Jindřichohradeckým kriminalistům se podařilo objasnit rozsáhlou sérii vloupání do domů, restauraci a vozidel. Pachatel mimo jiné čelí podezření z nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožení.

Město prodá ateliér známému malíři

Jindřichův Hradec – Na výjimku v prodeji městského majetku, a to na adresný prodej konkrétní osobě, kývli jindřichohradečtí zastupitelé, když odsouhlasili prodat ateliér na sídlišti Hvězdárna akademickému malíři Antonínu Málkovi.

Mezi zastupitele usedl Jiří Tříska

Jindřichův Hradec - Devětadvacítku jindřichohradeckých zastupitelů doplnil po nedávno zesnulém Vladimíru Kuchyňkovi ve středu složením slibu Jiří Tříska (KSČM, bez politické příslušnosti).

Neplatičů za byt v Jindřichově Hradci přibývá

Jindřichův Hradec – Zvyšující se počet dlužníků za nájemné v městských bytech vedl jindřichohradeckou radnici k návrhu na stanovení jednoznačných a přísnějších pravidel. Návrh také jednomyslným schválením stvrdili ve středu 30. března zastupitelé, nové regule platí od pátku 1. dubna. Zastupitelé projednali jak vzor dohody o splátkách a uznání dluhu, tak pravidla pro promíjení poplatků z prodlení, které často „vyšroubují“ dluh do mnohem vyšších částek, než činí samotná dlužná částka za nájemné.

Novodobí váleční veteráni se sešli již pošesté

Na Jindřichohradeckuje jich zhruba třicítka, spojuje je účast v zahraničních misích.

Vodáci odemkli Lužnici po dvaatřicáté

Tradiční vodácká slavnost se odehrála v sobotu 26. března v Suchdole nad Lužnicí, řekou opět pootočil klíčvstříc sezoně.

Osobní vůz se střetl u Halámek se skútrem

Dopravní nehoda nedaleko rakouské hranice v pátek 25. březnaodpoledne na několik hodin uzavřela silnici.

Trpělivost lidí prověří oprava lávky

Jindřichův Hradec – Zhruba od poloviny loňského roku se hovoří o tom, že lávka pro pěší vedle kamenného mostu mezi oběma Vajgary potřebuje opravu. Totalitní stavba má už dlouho nejen své konstrukční trhliny, které chodec nevidí, ale i své asfaltové bubliny, o které hravě zakopne. Tomu ale má být konec. Něco to ale bude stát. – Nejen peníze z městské kasy, ale i trpělivost chodců a řidičů . . .

Jindřichův Hradec má novou verzi červených kontejnerů

Jindřichův Hradec – Sedmi červenými kontejnery pro sběr drobného elektroodpadu, které byly instalovány ve městě minulý týden, udělal Jindřichův Hradec další pokrok v separaci odpadů a zlepšení životního prostředí. „Jeho ochranu v našem městě považuji za jednu z podstatných priorit, a proto jsem rád, že jsme mohli využít možnost spolupráce se společností Asekol.

Od dubna začne v Jindřichově Hradci čištění ulic

Do ulic města opět vyrazí zametací stroje uklidit nepořádek po zimě, řidiči budou muset sledovat přechodné dopravní značení kvůli parkování.

Neznámý vandal chtěl narušit show Leoše Šimánka

Jindřichův Hradec -"Diashow zrušena není, byl to špatný žert," vzkazuje divákům Leoš Šimánek.

Odbor povede Jaroslav Krafka

Jindřichův Hradec – Celkem 24 přihlášek se sešlo do výběrového řízení na pozici vedoucího nově vzniklého odboru jindřichohradeckého městského úřadu.

Jindřichův Hradec navštíví Zdeněk Troška

Jindřichův Hradec – Do svého Pohádkového království zavede zítra obyvatele Jindřichova Hradce režisér a pohádkový král Zdeněk Troška. U Vajgaru se totiž bude konat IX. Pohádkový den. Ten je vždy vítáním jara a předzvěstí nové turistické sezony a v každém městě se koná pouze jednou. Loni se uskutečnil také na Jindřichohradecku, a to v lázeňské Třeboni.

Jindřichohradecký zpravodaj hledá novou podobu

Jindřichův Hradec – Jak bude vypadat v budoucnu jindřichohradecký měsíčník a kolik bude město stát? To je nyní otázka, na kterou má odpovědět až výsledek výběrového řízení na nového vydavatele.

Při srážce s kamionem se zranili čtyři lidé

Jarošov nad Nežárkou/FOTO/ - Čtyřmi zraněními, z toho jedním těžkým skončila v pondělí před 18. hodinou srážka osobního auta s kamionem u Jarošova nad Nežárkou.

Páteční uzavření plaveckého bazénu lidi naštvalo

Jindřichův Hradec – Od minulého týdne zatím platí, že bude každý pátek odpoledne jindřichohradecký bazén pro veřejnost uzavřený.

V Claudiusově ulici se zase začne měřit

Jindřichův Hradec – Sporná dopravní situace v Claudiusově ulici a na silnici směrem na Frankův Dvůr, na něž v lednu poukázal jindřichohradecký zastupitel Michal Stach, měla svou odezvu i na zasedání zastupitelstva minulý týden.

Střelnice patřila Divadelnímu plesu

Jindřichův Hradec -Návštěvníci čtrnáctého divadelního plesu, který pořádal Divadelní soubor Jablonský, se bavili od začátku až do konce.

Příznivci čertových obrázků se sešli u mariáše

Dvaatřicet příznivců mariáše se v sobotu sešlo v restauraci na jindřichohradeckém letišti k dalšímu z turnajů Jihočeské ligy v křížovém mariáši.

Mezi zastupitele usedla nově Petra Blížilová

Jindřichův Hradec -Jedním z úvodních bodů středečního zasedání jindřichohradeckého zastupitelstva také bylo složení slibu nové zastupitelky Petry Blížilové (ČSSD).

V bazénu kvůli kvalitě vody v pátek omezí provoz

Jindřichův Hradec – S ohledem na přetrvávající problémy s udržením kvality vody, jak o nich již Deník informoval, a to především v relaxační části bazénů, dochází v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci k pátečním pravidelným omezením provozu pro veřejnost.

V Hradci a v Dačicích je o rozpočtech jasno

Jindřichův Hradec/ Dačice – Nad stěžejním dokumentem pro letošní hospodaření, tedy rozpočtem, se ve středu odpoledne sešli zastupitelé hned dvou z největších měst okresu, a to Jindřichova Hradce a Dačic.

Hradec chce patřit k Městům v rozletu

Jindřichův Hradec – Dnes odpoledne se sejdou jindřichohradečtí zastupitelé (sál Střelnice, 16 hodin) zejména nad schvalováním letošního rozpočtu.

Svatbu v rondelu od nynějška vyřídí matrika

Jindřichův Hradec – Kotěrova secesní obřadní síň na starobylé radnici, kaple sv. Maří Magdaleny, zámecký rondel, či jakékoliv další místo? Prostě svatba „jako řemen“ podle zájmu a mnohdy zejména obsahu peněženky snoubenců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT