VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN SOLDÁN

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hradecká nemocnice otevírá nový pavilon

Jindřichův Hradec – Jen dvacet šest týdnů trvalo jindřichohradecké nemocnici, než v jejích prostorách vyrostl další zbrusu nový pavilon. Ten bude slavnostně otevřený již v úterý a přestěhuje se do něj dětské oddělení.

Obce tápou jak skloubit noční klid a kulturu

Jindřichohradecko Pokud se v současné době podíváte na program zastupitelstva libovolné obce na Jindřichohradecku s velkou pravděpodobností naleznete ve většině z nich jeden společný bod. Tím je obecně závazná vyhláška o nočním klidu.

Přecházení kolejí je časovaná bomba

Kardašova Řečice – Na kolejišti u karadašovořečického nádraží to často vypadá spíše jako na rušném bulváru. Jindřichohradecký deník na to upozornila jedna z místních obyvatelek, pro níž byl příslovečnou poslední kapkou zážitek s dvěma postaršími německými turistkami, které zde bezradně postávaly před kolejemi a marně hledaly podchod.

Zastupitelé posvětili nový sběrný dvůr

Jindřichův Hradec - Letos se postaví ještě větší část, než bylo původně v plánu.

Král rybníků vydává své bohatství

Třeboň - Včera začal výlov Rožmberku, který potrvá až do neděle.

Část Dačicka dnes a zítra vybere svého senátora

Dačicko - V osmnácti obcích Dačicka se dnes a zítra uskuteční druhé kolo senátních voleb.

Parkoviště zatím nebude, říká starosta

Jindřichův Hradec - V Hradci na poslední chvíli ustoupili od zadláždění veřejného prostranství.

Na výlov se kromě rybářů chystají i policisté

Jindřichohradecko - Již zítra začíná výlov největšího z českých rybníků Rožmberku, který potrvá až do neděle. V pohotovosti nebudou jen rybáři, ale z důvodu očekávaného náporu návštěvníků také policisté.

Pod jezuitskou kolejí mohou řidiči opět zaparkovat

Jindřichův Hradec - Cedule, která před vjezdem na parkovací prostranství pod bývalou jezuitskou kolejí v Jindřichově Hradci upozorňovala na jeho dvouměsíční uzavírku, zmizela.

U voleb řekli ano novému koupališti

Kardašova Řečice - V kardašovořečické anketě hlasovalo víc lidí než pro krajské zastupitele.

V krajích se žije dobře. Těží z toho komunisté

Čechy, Jindřichohradecko - Už v pátek začínají volby do krajských zastupitelstev. Poprvé v historii nepůjde o protestní akt vůči centrální vládě. 

Hradecká radnice rozdává dotace

Jindřichův Hradec– V Hradci se bude opět rozdávat. Radní posvětili žádosti sportovních i společenských spolků v druhé výzvě grantových programů. Největší díl městských peněz pochopitelně utržil basketbalový BK Lions. 

Uzavírka kruháče se protáhne

Jindřichův Hradec - Hradečtí řidiči budou celé město objíždět o dva týdny déle, než bylo původně v plánu.

Kostelní ulice se na dva měsíce uzavře motoristům

Jindřichův Hradec - Kostelní ulice je sice svou velikostí nevelká, ale přesto patří v Jindřichově Hradci k důležitým dopravním uzlům, který spojuje obě náměstí.

Hradec převezme sběrný dvůr pod svá křídla

Jindřichův Hradec - Sběrný dvůr ve Václavské ulici, do něhož vozí Hradečáci tříděný odpad, provozovala dlouhé roky společnost AVE CZ, která měla ve městě rovněž na starosti svoz popelnic.

Hradecké lokálce chybí pojízdné vozy

Jindřichův Hradec - Všechny Nautily stojí. Jindřichohradecké místní dráhy nemají peníze na náhradní díly. Ředitel Čajánek viní Kraj Vysočina i bývalé vedení.

Kardašova Řečice se může pochlubit novou radnicí

Kardašova Řečice Desítky milionů korun, velké stěhování úřadu, provizorní prostory. To vše se vyplatilo městu Kardašova Řečice, které se nyní může pochlubit zrekonstruovanou radnicí.

Husovy sady čeká zásadní proměna

Jindřichův Hradec - Prostranství Pod kaštany v Hradci dostane zcela novou tvář.

Kardašovořečičtí se při krajských volbách vysloví i ke koupališti

Kardašova Řečice – Během krajských voleb, které se uskuteční začátkem října, budou mít ve volebních místnostech v Kardašově Řečici o urnu navíc.

U Vajgaru má vyrůst kemp

Jindřichův Hradec – O možnosti vybudovat v Jindřichově Hradci kemp se ve městě mluví již řadu let, stejně jako o místě, kde by mohl vzniknout.

S dlažbou přijde také parkovné

Jindřichův Hradec Už příští měsíc se motoristům uzavře parkovací plocha ve dvoře jezuitské koleje. Tu přitom řidiči při cestách do města hojně využívají a často bývá zaplněna do posledního místečka.

S létem se loučily děti i zvířata

Horní Pěna - Přestože počasí na to vůbec nevypadalo, sluníčko pálilo jako o život a rtuť teploměru se blížila k tropickým hodnotám, přišly se v neděli stovky dětí i dospělých rozloučit s létem. A to ne na ledajaké místo.

Sběrný dvůr se může začít stavět

Jindřichův Hradec O druhém sběrném dvoře se ve městě nad Vajgarem mluví již dlouho.

Práce je na Hradecku dost

Jindřichohradecko – Třetí nejnižší mírou nezaměstnanosti v celé republice, která činí pouhých 2,7 procenta, se může Jindřichohradecko pochlubit ke konci srpna.

Řečická školka se změnila k nepoznání

Kardašova Řečice – Jen tři dny před zahájením nového školního roku byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce mateřské školy v Kardašově Řečici, takže předškoláčci se asi nestačili divit, jak moc se jejich mateřinka během prázdnin změnila.

Hradecký aquapark si prodlouží sezonu. Přístupný bude přes vnitřní bazén

Jindřichův Hradec - Zavírat se mělo s koncem srpna. Počasí však venkovnímu koupání stále přeje.

OBRAZEM: Prvňáčky přivítala 1. ZŠ v Jindřichově Hradci

Prvňáčky, kteří budou navštěvovat 1.A,  přivítala na 1. ZŠ v Jindřichově Hradci jejich učitelka Simona Licehamrová.

OBRAZEM: První školní den na jindřichohradecké 2. ZŠ

Jindřichův Hradec - 2. základní škola vstoupila do nového školního roku si s novým ředitelem.

Okolo Jižních Čech se nepojede

Jindřichohradecko – Nejdůležitější událost letošní cyklistické sezony museli organizátoři na poslední chvíli odpískat. Složitá jednání okolo uzavírek nedospěla ke zdárnému rozuzlení a závod Okolo jižních Čech zažívá svou labutí píseň.

Dovolenou v Itálii lidé neruší

Jindřichohradecko – Ničivé zemětřesení, které v tomto týdnu postihlo střední Itálii, přidělalo vrásky na čele i mnoha lidem na Jindřichohradecku.

Auto vjelo do protisměru, řidič zemřel

Jindřichohradecko - K tragické dopravní nehodě došlo v pátek odpoledne krátce po patnácté hodině na hlavním tahu mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní poblíž obce Dolní Žďár.

Hradec čeká uzavírka hlavní dopravní tepny

Jindřichův Hradec -  Již za dva dny motoristé neprojedou částí jindřichohradecké Vídeňské a Jáchymovy ulice a jejich vzájemnou křižovatkou.

Mobily dělají těžkou hlavu i vedoucím dětských letních táborů

Jindřichohradecko – Mobilní telefony jsou asi nejzřetelnějším fenomenem dnešní doby. Svůj život si bez nich nedokáží představit nejen dospělí, ale také děti, které se se svým přístrojem většinou nerozloučí ani o prázdninách.  

Myslivce na posedu vyděsilo údajné UFO

Jindřichohradecko – Záhadné jevy na obloze jsou věčným námětem ufologů a snílků. K zdánlivě nevysvětlitelnému úkazu ale došlo v uplynulých dnech i na Jindřichohradecku.

Stát selhal, chceme odškodné, říkají unesení

Jindřichův Hradec – Tučnou kompenzaci požadují od českého státu čtyři muži, kteří byli vloni koncem července uneseni na libanonsko syrském pomezí.

Prázdniny trvají, ale ve školách se maká

Jindřichohradecko – Zatímco školáky ještě čekají dva týdny sladkého volna, ve většině školských zařízení na Jindřichohradecku panuje čilý ruch. 

V obecní kase řádil pár let defraudant

Jindřichohradecko Nevelká obec Hospříz je na nohou. Jedna ze zaměstnankyň tamního obecního úřadu měla během řady let odčerpat do své kapsy částku pohybující se v řádu milionů korun. Měsíčně si svůj plat vylepšovala o desetitisíce.

Stavba sběrného dvora začne ještě letos

Jindřichův Hradec - S novým sběrným dvorem, který má vzniknout v lokalitě Hliněnka v Jindřichově Hradci to ještě před pár týdny vypadalo všelijak.

Nebezpečné místo ochrání ostrůvek

Jindřichův Hradec - Na jindřichohradeckém nábřeží Ladislava Stehny vyroste ještě v srpnu další přestupní ostrůvek.

Hlavní vjezd do nemocnice bude přes měsíc zavřený

Jindřichův Hradec – Už od pondělí se řidiči nedostanou do areálu jindřichohradecké nemocnice hlavním vjezdem od kruhového objezdu z Vídeňské ulice.

Vývařovna zůstává uzavřená

Jindřichohradecko Vývařovna a jídelna v Plavsku, kterou hygienici uzavřeli poté, kdy se šestatřicet účastníků příměstského tábora ocitlo po konzumaci zde uvařeného oběda v péči lékařů, zůstává stále mimo provoz.

Trhovci si do stánků přibalí počítače

Jindřichohradecko - Výjimka pro farmářské trhy vládou neprošla, EET bude.

V Hradci přibude další kamera

Jindřichův Hradec - Nový bod bude umístěný na rohu Nádražní a Miřiovského ulice.

Od pondělí platí nové jízdní řády MHD

Jindřichův Hradec – Hradečáky čeká letos již třetí změna v městské hromadné dopravě. Město chce vyhovět připomínkám.

Kulturní maraton zahájí pokus o rekord

Jindřichův Hradec - Různobarevná trička budou v hlavní roli sobotního pokusu o překonání rekordu v Jindřichově Hradci.

Rozbory prokázaly nákazu z jídla

Jindřichohradecko – Třiatřicet dětí a tři dospělé museli ve středu ošetřit a částečně i hospitalizovat v jindřichohradecké nemocnici. Šlo o účastníky příměstského tábora, který pořádal spolek přátel při hradecké základní umělecké škole.

Desítky dětí se otrávily jídlem

Jindřichův Hradec – Doslova křest ohněm prodělal ve středu urgentní příjem jindřichohradecké nemocnice. V jediné chvíli museli lékaři přijmout téměř čtyři desítky pacientů s příznaky otravy.

Starostové jedou za ministrem

Jindřichohradecko Zástupci místních samospráv z lokality Čihadlo, která se nachází v hledáčku Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO), dnes míří na schůzku s ministrem obchodu a průmyslu Janem Mládkem.

Zloděj ukradl vzácnou chovnou fenu

Rapšach - Velký zármutek připravil zloděj majitelům vzácné chovné fenky psího plemene Sheltie z obce Rapšach.

Stany jsou pro zloděje snadnou kořistí

Jindřichohradecko - Kempy jsou pro poberty prostřeným stolem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT