VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA DOČEKALOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Humanitární sbírka Adry je sečtená

Jindřichův Hradec - Obsahy kasiček dobrovolníků humanitární organizace Adra, kteří v úterý vyrazili do ulic Jindřichova Hradce, jsou sečtené. Lidé přispěli celkem 12 186 korun.

Krajský úřad hledá do Dačic lékaře

Dačice - Internista, diabetolog či chirurg. To jsou profese, které v současné době hledá odbor sociálních věcí a zdravotnictví na Krajském úřadě v Českých Budějovicích na pracoviště v Dačicích.

V Lomnici už teče voda z Římova

Lomnice nad Lužnicí - Už od minulého týdne proudí do Lomnice nad Lužnicí a okolních obcí voda z Římovské přehrady. Město se totiž napojilo na nový vodovod s úpravnou vody v Plavu.

Poplatky pro děti v úterý končí

Jindřichohradecko - Děti do osmnácti let nebudou muset od středy platit třicetikorunový poplatek za návštěvu ambulancí. Nadále ale budou platit vnemocnicích, na pohotovosti ivlékárně.

Rolničková sbírka je už spočítaná

Jindřichův Hradec - Lidé do sbírkové kasičky o Rolničkovém dnu v Jindřichově Hradci přispěli 27 269 korun.

Zaměstnanci nevědí, co s nimi bude

Dačice - Čekáme, co bude. To byla nejčastější odpověď, kterou Deník včera dostal od zaměstnanců dačické nemocnice na otázku, jak vidí svoji budoucnost ve zdejším zařízení.

Město rozdělí organizacím přes milion korun

Dačice - Přes milion korun přiklepla rada města organizacím, které se v Dačicích věnují mládeži, sociálním službám, ale i kultuře a dalším oblastem.

Nemocnost v okrese ustupuje

Jindřichohradecko - Zatímco na Českokrumlovsku přibylo za uplynulý týden dvanáct a půl procenta nemocných lidí s akutními respiračními chorobami, na Jindřichohradecku došlo podle hygieniků k poklesu.

AKTUALIZOVÁNO: Kdo se postará o pacienty a personál nemocnice?

Dačice - Kdo převezme zaměstnance a pacienty dačické nemocnice, není zatím jasné. Pokud zastupitelé v úterý schválí navrženou dohodu o narovnání s PP Hospitals, musí vedení vyřešit, kdo se ujme nemocnice než si ji přebere Jihočeský kraj.

Rolničkový den pomůže středisku pro postižené

Jindřichův Hradec - Studenti Gymnázia Vítězslava Nováka se ve čtvrtek vydají do ulic Jindřichova Hradce, aby kolemjdoucí žádali o příspěvek na nový mikrobus pro soběslavské středisko Diakonie Rolnička.

Projekt na čistírnu vod bude do léta

Slavonice - Ve středu by měli zástupci slavonické radnice podepsat smlouvu s brněnskou firmou, která má připravit projekt na rekonstrukci čistírny odpadních vod.

AKTUALIZOVÁNO: V kauze špitál možná konečně nastal obrat

Dačice - K poslednímu březnu PP Hospitals v Dačicích končí. Stane se tak za předpokladu, že zastupitelé v úterý schválí už čtvrtou verzi dohody o narovnání mezi městem a soukromou firmou.

Škola dostane nová okna

Dačice - Ušetřit za vytápění chtějí na Základní škole B. Němcové v Dačicích. Proto radní města odsouhlasili výměnu oken a prosklené stěny atria v 1. pavilonu základní školy.

Největší nápor snoubenců zažijí obřadní síně v červnu

Jindřichohradecko - Oddávající na Červené Lhotě si neoddechnou ani letos. Na pohádkovém zámku chystá nejvíc párů svatbu v červnu a v září. Podobné je to i v Jindřichově Hradci.

Dačický radní Jan Jelínek rezignoval

Dačice - František Dvořák nahradil v zastupitelstvu i radě města Jana Jelínka, který byl do zastupitelstva zvolen za KDU–ČSL.

Nemocných virózami přibylo, naopak chřipka ustupuje

Jindřichohradecko - Vlna zvýšeného výskytu akutních respiračních infekcí, která jihočeský region zasáhla především mezi čtvrtým až sedmým kalendářním týdnem roku, pomalu odeznívá, nemocnost se ale stále drží relativně vysoko.

Sbírka podpoří chráněné dílny

Jindřichův Hradec - Získat peníze na rozvoj chráněné dílny, kterou blízko sídliště Hvězdárna v Jindřichově Hradci provozuje občanské sdružení Okna, chtějí dobrovolníci humanitární organizace Adra.

Protistrana: Návrh města se nám nelíbí

Dačice - V reakci na v pořadí již třetí návrh o vypořádání města Dačice s provozovatelem nemocnice společností PP Hospitals se ve čtvrtek ve večerních hodinách ozval Martin Vojtíšek, předseda představenstva společnosti Medigroup, která je vlastníkem PP Hospitals.

V budově Obecního úřadu v Roseči by mohly vzniknout byty

Roseč - Dva byty v prvním patře, místo půdy apartmány, v přízemí pak mateřské centrum, společenská místnost a úřadovna obecního úřadu.

Zápis pro novou školku na Hvězdárně se bude konat v dubnu

Jindřichův Hradec - Pokud chtějí rodiče zapsat svoje dítě do nové mateřské školy na sídlišti Hvězdárna v Jindřichově Hradci, která se otevře příští rok v lednu, mohou přijít k zápisu 15. a 16. dubna.

Splatnost poplatků za odpad a za psy končí se závěrem března

Jindřichohradecko - Lidé, kteří ještě nezaplatili poplatek za svoz komunálního odpadu a také za psy, na to mají ve většině měst a obcí čas ještě do konce března.

Vlaky na trati do Nové Bystřice nepojedou celý měsíc

Jindřichův Hradec - Kvůli plánované opravě kolejí nepojedou od soboty 28. března až do středy 29. dubna vlaky na úzkokolejné trati z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice.

AKTUÁLNĚ: Vlastníkovi PP Hospitals se návrh města nelíbí

Dačice - V reakci na v pořadí již třetí návrh o vypořádání města Dačice s provozovatelem nemocnice společností PP Hospitals se ve čtvrtek ve večerních hodinách ozval Martin Vojtíšek, předseda představenstva společnosti Medigroup, která je vlastníkem PP Hospitals.

AKTUALIZOVÁNO: Rok po uzavření interny špitál skomírá dál

Dačice - Bez interního oddělení v dačické nemocnici se musí pacienti obejít už rok. Vedení města se od té doby zatím marně pokouší získat od nájemce – společnosti PP Hospitals zařízení zpět do svých rukou.

Nemocnice má novou dozorčí radu

Jindřichův Hradec - Vedení Jihočeského kraje změnilo některé členy dozorčích rad.

Vedení města má zpátky chirurgickou ambulanci

Dačice - Chirurgickou ambulanci už nespravuje společnost PP Hospitals, která nadále provozuje dačickou nemocnici. V úterý ji zástupci firmy předali zpět vedení města. Ostatní ambulance vrátila společnost už minulý týden.

Kraj zveřejní letní dětské tábory

Jindřichohradecko - Rodiče, kteří chtějí poslat svojí ratolest v létě na dětský tábor, mají možnost nahlédnout do seznamu táborů.

Lidé mohou připomínkovat jízdní řád

Jindřichův Hradec - Až do konce dubna může veřejnost podávat požadavky či vznášet připomínky k jízdním řádům městské hromadné dopravy v Jindřichově Hradci, a to písemně odboru dopravy městského úřadu.

AKTUALIZOVÁNO: Oprava nádraží potrvá až do května

České Velenice - S výlukou na železnici musí počítat lidé cestující z Českých Velenic směrem na Veselí nad Lužnicí a zpět. Na trase z příhraničního města do Nové Vsi nad Lužnicí nahradí dopravce vlaky autobusy.

Školky očekávají při zápisech nápor

Jindřichův Hradec - Doslova útokem vzali vloni při zápisech rodiče mateřské školky v Jindřichově Hradci. Letos to bude podobné, a to i přesto, že na Hvězdárně vyrůstá nové předškolní zařízení pro devadesát dětí.

Graselova stezka změní trasu díky schengenskému prostoru

Slavonice - Novinka čeká letos na milovníky putování po stopách loupežníka Johanna Grasela. Přeshraniční stezka Slavonice – Dobersberg už nepovede přes hraniční přechod s Rakouskem, ale bude směřovat přes Maříž.

Do Třeboně se po roce vrací svatební veletrh

Třeboň - Svatební šaty, nazdobené slavnostní tabule, květiny nebo snubní prstýnky. Nejen to, ale i mnoho dalších nezbytností uvidí o tomto víkendu návštěvníci třetího Veletrhu svatebních služeb v třeboňském hotelu Zlatá hvězda.

Střední školy sčítají přihlášky

Jindřichohradecko - Přestože na střední školy přišlo mnohem víc přihlášek ke studiu než vminulých letech, ředitelé škol se neradují.

Získaných peněz si dlouho neužil

Třeboň - Policie dopadla třicetiletého muže zTřeboňska, který minulý týden vzal 10tisíc korun zbankomatu.

Lapka odnesl nářadí i počítač

Dačice - Zpátku na sobotu se do oploceného areálu firmy vDačicích vloupal neznámý pachatel.

OBRAZEM: Roseč má knihu Paměť

Roseč/AKTUALIZOVÁNO - Vneděli odpoledne pokřtili vRoseči knihu a CD nazvané Paměť, které jsou výsledkem stejnojmenné výstavy.Doplněno o fotogalerii.

OBRAZEM: Mladí modeláři soutěžili

Jindřichův Hradec - Sál Domu dětí a mládeže v Jindřichově Hradci hostil v sobotu soutěž mladých modelářů.

AKTUALIZOVÁNO: Zámku v Maříži památková ochrana zůstane

Maříž, České Budějovice - Ruina zámku v Maříži na Slavonicku pravděpodobně zůstane v památkové ochraně.

V Lomnici plánují na sezonu novinky

Lomnice nad Lužnicí - Turistickou sezonu chtějí vLomnici nad Lužnící zahájit už 12.dubna výstavou Jihočeská krajina ve fotografii. kromě vernisáže je na tento den připravený ikoncert.

AKTUÁLNĚ: Město má zpět další část nemocnice

Dačice - Čtyři budovy polikliniky v areálu dačické nemocnice jsou zpět pod zprávou města. Zástupci společnosti PP Hospitals, která ve špitále i nadále hospodaří, je předali tento týden.

Část bytů zná už nájemníky

Lomnice nad Lužnicí - I když ještě není čtyřicet čtyři bytových jednotek v ulici Dr. Kuny v Lomnici nad Lužnicí dostavěno, už teď je o bydlení v nových bytech velký zájem.

Na Červeném vrchu skončí oprava v říjnu

Dačice - Na nové chodníky i cesty se mohou těšit obyvatelé sídliště na Červeném vrchu v Dačicích. Stavebníci tady začali pracovat už tento týden.

Křest knihy zakončí výstavu Paměť v Roseči

Roseč - Staré zažloutlé fotografie, dokumenty, ale i osobní předměty obyvatel Roseče se před rokem sešly na výstavě Paměť, kterou hostil zdejší obecní úřad.

Zájemci o peníze na bydlení mají šanci do konce dubna

Dačice - Získat úvěr například na zateplení domu, opravu střechy, zřízení elektrického nebo plynového topení mohou lidé zFondu rozvoje bydlení vDačicích.

Mateřská školka čeká na opravu

Lomnice nad Lužnicí - Mateřská škola v Lomnici nad Lužnicí by potřebovala zásadní rekonstrukci. Myslí si to vedení radnice.

Jednání o dačickém špitále pokračuje

Dačice - Připravit nový návrh dohody o narovnání mezi městem a společností PP Hospitals, která provozuje dačickou nemocnici, budou zastupitelé projednávat dnes.

Stará škola je znovu otevřená

Slavonice - První fáze rekonstrukce budovy staré školy na náměstí ve Slavonicích je dokončená. Po dvou letech oprav se otevřel objekt pod názvem Institut Slavonice i veřejnosti.

V Dačicích dávali rodiče nejčastěji jméno Tereza

Dačice - Celkem pětašedesátkrát vloni zapsala dačická matrikářka Eva Pokorná narození nového občánka. To je stejné číslo jako o rok dříve. V Dačicích tak přibylo třicet dva chlapců a třicet tři děvčat.

Zaměstnanci v dačické nemocnici dostali lednové mzdy

Dačice - Zaměstnanci společnosti PP Hospitals, kteří pracují vdačické nemocnici, už mají lednové mzdy na svých účtech.

AKTUALIZOVÁNO: Nájemce předá zpět městu diskotéku tento týden

Lomnice nad Lužnicí - V úterý nebo ve středu slíbil současný nájemce předat objekt diskotéky Delta v Lomnici nad Lužnicí zpět do rukou vedení města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT