VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA DOČEKALOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Graselova stezka změní trasu díky schengenskému prostoru

Slavonice - Novinka čeká letos na milovníky putování po stopách loupežníka Johanna Grasela. Přeshraniční stezka Slavonice – Dobersberg už nepovede přes hraniční přechod s Rakouskem, ale bude směřovat přes Maříž.

Do Třeboně se po roce vrací svatební veletrh

Třeboň - Svatební šaty, nazdobené slavnostní tabule, květiny nebo snubní prstýnky. Nejen to, ale i mnoho dalších nezbytností uvidí o tomto víkendu návštěvníci třetího Veletrhu svatebních služeb v třeboňském hotelu Zlatá hvězda.

Střední školy sčítají přihlášky

Jindřichohradecko - Přestože na střední školy přišlo mnohem víc přihlášek ke studiu než vminulých letech, ředitelé škol se neradují.

Získaných peněz si dlouho neužil

Třeboň - Policie dopadla třicetiletého muže zTřeboňska, který minulý týden vzal 10tisíc korun zbankomatu.

Lapka odnesl nářadí i počítač

Dačice - Zpátku na sobotu se do oploceného areálu firmy vDačicích vloupal neznámý pachatel.

OBRAZEM: Roseč má knihu Paměť

Roseč/AKTUALIZOVÁNO - Vneděli odpoledne pokřtili vRoseči knihu a CD nazvané Paměť, které jsou výsledkem stejnojmenné výstavy.Doplněno o fotogalerii.

OBRAZEM: Mladí modeláři soutěžili

Jindřichův Hradec - Sál Domu dětí a mládeže v Jindřichově Hradci hostil v sobotu soutěž mladých modelářů.

AKTUALIZOVÁNO: Zámku v Maříži památková ochrana zůstane

Maříž, České Budějovice - Ruina zámku v Maříži na Slavonicku pravděpodobně zůstane v památkové ochraně.

V Lomnici plánují na sezonu novinky

Lomnice nad Lužnicí - Turistickou sezonu chtějí vLomnici nad Lužnící zahájit už 12.dubna výstavou Jihočeská krajina ve fotografii. kromě vernisáže je na tento den připravený ikoncert.

AKTUÁLNĚ: Město má zpět další část nemocnice

Dačice - Čtyři budovy polikliniky v areálu dačické nemocnice jsou zpět pod zprávou města. Zástupci společnosti PP Hospitals, která ve špitále i nadále hospodaří, je předali tento týden.

Část bytů zná už nájemníky

Lomnice nad Lužnicí - I když ještě není čtyřicet čtyři bytových jednotek v ulici Dr. Kuny v Lomnici nad Lužnicí dostavěno, už teď je o bydlení v nových bytech velký zájem.

Na Červeném vrchu skončí oprava v říjnu

Dačice - Na nové chodníky i cesty se mohou těšit obyvatelé sídliště na Červeném vrchu v Dačicích. Stavebníci tady začali pracovat už tento týden.

Křest knihy zakončí výstavu Paměť v Roseči

Roseč - Staré zažloutlé fotografie, dokumenty, ale i osobní předměty obyvatel Roseče se před rokem sešly na výstavě Paměť, kterou hostil zdejší obecní úřad.

Zájemci o peníze na bydlení mají šanci do konce dubna

Dačice - Získat úvěr například na zateplení domu, opravu střechy, zřízení elektrického nebo plynového topení mohou lidé zFondu rozvoje bydlení vDačicích.

Mateřská školka čeká na opravu

Lomnice nad Lužnicí - Mateřská škola v Lomnici nad Lužnicí by potřebovala zásadní rekonstrukci. Myslí si to vedení radnice.

Jednání o dačickém špitále pokračuje

Dačice - Připravit nový návrh dohody o narovnání mezi městem a společností PP Hospitals, která provozuje dačickou nemocnici, budou zastupitelé projednávat dnes.

Stará škola je znovu otevřená

Slavonice - První fáze rekonstrukce budovy staré školy na náměstí ve Slavonicích je dokončená. Po dvou letech oprav se otevřel objekt pod názvem Institut Slavonice i veřejnosti.

V Dačicích dávali rodiče nejčastěji jméno Tereza

Dačice - Celkem pětašedesátkrát vloni zapsala dačická matrikářka Eva Pokorná narození nového občánka. To je stejné číslo jako o rok dříve. V Dačicích tak přibylo třicet dva chlapců a třicet tři děvčat.

Zaměstnanci v dačické nemocnici dostali lednové mzdy

Dačice - Zaměstnanci společnosti PP Hospitals, kteří pracují vdačické nemocnici, už mají lednové mzdy na svých účtech.

AKTUALIZOVÁNO: Nájemce předá zpět městu diskotéku tento týden

Lomnice nad Lužnicí - V úterý nebo ve středu slíbil současný nájemce předat objekt diskotéky Delta v Lomnici nad Lužnicí zpět do rukou vedení města.

Ve Strmilově shánějí peníze na opravu božích muk

Strmilov - Přestože vedení radnice ve Strmilově má zpracované odborné projekty na opravu božích muk a souhlasí i památkáři, zatím chybí peníze.

Teplo z Gmündu dorazí do Českých Velenic už na jaře

České Velenice - Na teplo zrakouské elektrárny na biomasu si obyvatelé sídliště Na Sadech vČeských Velenicích ještě chvíli počkají. Stavba teplovodu není zatím hotová.

Na rychlost jízdy upozorní ukazatel

Dačice - Připomínky občanů k nedodržování rychlosti v Hradecké ulici v Dačicích přiměly vedení radnice vypsat na webu anketu, zda by lidé stáli o umístění ukazatelů rychlosti v této rušné ulici.

Oprava hlavního průtahu Českými Velenicemi opět pokračuje

České Velenice - Do třetí etapy rekonstrukce Revoluční ulice v Českých Velenicích se pustili v březnu stavebníci. Úsek od budovy radnice až po hotel Konzul by měl být hotový do poloviny května. V tomto úseku je úplná uzavírka.

AKTUALIZOVÁNO: Jednání mezi městem a firmou nejsou u konce

Dačice - Dalšího jednání mezi vedením společnosti PP Hospitals, která provozuje dačickou nemocnici, a zástupci Dačic se tentokrát zúčastnili i opoziční zastupitelé.

Radní města se sešli se zaměstnanci nemocnice v Dačicích

Dačice - Lidé zaměstnaní v dačické nemocnici, kterou provozuje společnost PP Hospitals, přišli seznámit se svojí situací dačické radní.

Hospodaření kina u hranic je ve ztrátě

České Velenice - Část ztráty z provozu českovelenického kina zaplatí městská kasa. Přitom ztráta je rok od roku vyšší.

Školáci uspěli v krajské soutěži

Jindřichův Hradec - V Evropské soutěži škol Dřevo jako zdroj energie určené pro základní školy v Jihočeském kraji bodovali školáci z 5. základní školy v Jindřichově Hradci. Vyhlášení výsledků se konalo na konci února v Táboře.

Z celnice v Nové Bystřici budou byty

Nová Bystřice - Město Nová Bystřice získalo bezúplatně od státu areál hraničního přechodu.

Komise poprvé jednala o nemocnici v Dačicích

České Budějovice, Dačice - Tento týden poprvé jednala krajská komise Za zachování nemocnice vDačicích, která má pomoci při řešení budoucího vývoje zdravotnického zařízení ve městě nadDyjí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT