Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA DOČEKALOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Graselova stezka změní trasu díky schengenskému prostoru

Slavonice - Novinka čeká letos na milovníky putování po stopách loupežníka Johanna Grasela. Přeshraniční stezka Slavonice – Dobersberg už nepovede přes hraniční přechod s Rakouskem, ale bude směřovat přes Maříž.

Do Třeboně se po roce vrací svatební veletrh

Třeboň - Svatební šaty, nazdobené slavnostní tabule, květiny nebo snubní prstýnky. Nejen to, ale i mnoho dalších nezbytností uvidí o tomto víkendu návštěvníci třetího Veletrhu svatebních služeb v třeboňském hotelu Zlatá hvězda.

Střední školy sčítají přihlášky

Jindřichohradecko - Přestože na střední školy přišlo mnohem víc přihlášek ke studiu než vminulých letech, ředitelé škol se neradují.

Získaných peněz si dlouho neužil

Třeboň - Policie dopadla třicetiletého muže zTřeboňska, který minulý týden vzal 10tisíc korun zbankomatu.

Lapka odnesl nářadí i počítač

Dačice - Zpátku na sobotu se do oploceného areálu firmy vDačicích vloupal neznámý pachatel.

OBRAZEM: Roseč má knihu Paměť

Roseč/AKTUALIZOVÁNO - Vneděli odpoledne pokřtili vRoseči knihu a CD nazvané Paměť, které jsou výsledkem stejnojmenné výstavy.Doplněno o fotogalerii.

OBRAZEM: Mladí modeláři soutěžili

Jindřichův Hradec - Sál Domu dětí a mládeže v Jindřichově Hradci hostil v sobotu soutěž mladých modelářů.

AKTUALIZOVÁNO: Zámku v Maříži památková ochrana zůstane

Maříž, České Budějovice - Ruina zámku v Maříži na Slavonicku pravděpodobně zůstane v památkové ochraně.

V Lomnici plánují na sezonu novinky

Lomnice nad Lužnicí - Turistickou sezonu chtějí vLomnici nad Lužnící zahájit už 12.dubna výstavou Jihočeská krajina ve fotografii. kromě vernisáže je na tento den připravený ikoncert.

AKTUÁLNĚ: Město má zpět další část nemocnice

Dačice - Čtyři budovy polikliniky v areálu dačické nemocnice jsou zpět pod zprávou města. Zástupci společnosti PP Hospitals, která ve špitále i nadále hospodaří, je předali tento týden.

Část bytů zná už nájemníky

Lomnice nad Lužnicí - I když ještě není čtyřicet čtyři bytových jednotek v ulici Dr. Kuny v Lomnici nad Lužnicí dostavěno, už teď je o bydlení v nových bytech velký zájem.

Na Červeném vrchu skončí oprava v říjnu

Dačice - Na nové chodníky i cesty se mohou těšit obyvatelé sídliště na Červeném vrchu v Dačicích. Stavebníci tady začali pracovat už tento týden.

Křest knihy zakončí výstavu Paměť v Roseči

Roseč - Staré zažloutlé fotografie, dokumenty, ale i osobní předměty obyvatel Roseče se před rokem sešly na výstavě Paměť, kterou hostil zdejší obecní úřad.

Zájemci o peníze na bydlení mají šanci do konce dubna

Dačice - Získat úvěr například na zateplení domu, opravu střechy, zřízení elektrického nebo plynového topení mohou lidé zFondu rozvoje bydlení vDačicích.

Mateřská školka čeká na opravu

Lomnice nad Lužnicí - Mateřská škola v Lomnici nad Lužnicí by potřebovala zásadní rekonstrukci. Myslí si to vedení radnice.

Jednání o dačickém špitále pokračuje

Dačice - Připravit nový návrh dohody o narovnání mezi městem a společností PP Hospitals, která provozuje dačickou nemocnici, budou zastupitelé projednávat dnes.

Stará škola je znovu otevřená

Slavonice - První fáze rekonstrukce budovy staré školy na náměstí ve Slavonicích je dokončená. Po dvou letech oprav se otevřel objekt pod názvem Institut Slavonice i veřejnosti.

V Dačicích dávali rodiče nejčastěji jméno Tereza

Dačice - Celkem pětašedesátkrát vloni zapsala dačická matrikářka Eva Pokorná narození nového občánka. To je stejné číslo jako o rok dříve. V Dačicích tak přibylo třicet dva chlapců a třicet tři děvčat.

Zaměstnanci v dačické nemocnici dostali lednové mzdy

Dačice - Zaměstnanci společnosti PP Hospitals, kteří pracují vdačické nemocnici, už mají lednové mzdy na svých účtech.

AKTUALIZOVÁNO: Nájemce předá zpět městu diskotéku tento týden

Lomnice nad Lužnicí - V úterý nebo ve středu slíbil současný nájemce předat objekt diskotéky Delta v Lomnici nad Lužnicí zpět do rukou vedení města.

Ve Strmilově shánějí peníze na opravu božích muk

Strmilov - Přestože vedení radnice ve Strmilově má zpracované odborné projekty na opravu božích muk a souhlasí i památkáři, zatím chybí peníze.

Teplo z Gmündu dorazí do Českých Velenic už na jaře

České Velenice - Na teplo zrakouské elektrárny na biomasu si obyvatelé sídliště Na Sadech vČeských Velenicích ještě chvíli počkají. Stavba teplovodu není zatím hotová.

Na rychlost jízdy upozorní ukazatel

Dačice - Připomínky občanů k nedodržování rychlosti v Hradecké ulici v Dačicích přiměly vedení radnice vypsat na webu anketu, zda by lidé stáli o umístění ukazatelů rychlosti v této rušné ulici.

Oprava hlavního průtahu Českými Velenicemi opět pokračuje

České Velenice - Do třetí etapy rekonstrukce Revoluční ulice v Českých Velenicích se pustili v březnu stavebníci. Úsek od budovy radnice až po hotel Konzul by měl být hotový do poloviny května. V tomto úseku je úplná uzavírka.

AKTUALIZOVÁNO: Jednání mezi městem a firmou nejsou u konce

Dačice - Dalšího jednání mezi vedením společnosti PP Hospitals, která provozuje dačickou nemocnici, a zástupci Dačic se tentokrát zúčastnili i opoziční zastupitelé.

Radní města se sešli se zaměstnanci nemocnice v Dačicích

Dačice - Lidé zaměstnaní v dačické nemocnici, kterou provozuje společnost PP Hospitals, přišli seznámit se svojí situací dačické radní.

Hospodaření kina u hranic je ve ztrátě

České Velenice - Část ztráty z provozu českovelenického kina zaplatí městská kasa. Přitom ztráta je rok od roku vyšší.

Školáci uspěli v krajské soutěži

Jindřichův Hradec - V Evropské soutěži škol Dřevo jako zdroj energie určené pro základní školy v Jihočeském kraji bodovali školáci z 5. základní školy v Jindřichově Hradci. Vyhlášení výsledků se konalo na konci února v Táboře.

Z celnice v Nové Bystřici budou byty

Nová Bystřice - Město Nová Bystřice získalo bezúplatně od státu areál hraničního přechodu.

Komise poprvé jednala o nemocnici v Dačicích

České Budějovice, Dačice - Tento týden poprvé jednala krajská komise Za zachování nemocnice vDačicích, která má pomoci při řešení budoucího vývoje zdravotnického zařízení ve městě nadDyjí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení