VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RENATA PÁVKOVÁ, MGR.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lékaři slib ministra přivítali

Jindřichův Hradec - Situace kolem výpovědí se v Jindřichově Hradci zatím nezměnila, všichni vyčkávajína výsledky plánovaných jednání.

V SOŠce pořádali Den otevřených dveří

VÝSTAVA MOTOREK . Den otevřených dveří se konal ve Střední odborné škole a učilišti v Jindřichově Hradci ve spolupráci s jindřichohradeckými firmami, se kterými mají ve škole v rámci studijních oborů mnoho společného.

Lékaři podepsali výpovědi

Jindřichův Hradec – Protest Děkujeme, odcházíme vyzývá lékaře k podání výpovědi jako nesouhlasu s nízkými platy.

Studentky fakulty chtějí aktivity předat mladším

Jindřichův Hradec – Studentky Fakulty managementu v Jindřichově Hradci Lucie Váchová a Veronika Zelená jsou hlavními organizátorkami předvánoční výstavy s kulturním programem.

Poplatky za plesy zmizí

Jindřichův Hradec – Zastupitelé budou v Jindřichově Hradci příští týden schvalovat důležité změny pro podnikatele.

Peníze na sportovní halu v Dačicích jsou na cestě

Dačice – Ještě minulé zastupitelstvo schvalovalo prodloužení termínu na splátku úvěru na sportovní halu v Dačicích.

Dětem ze školek jsou nejbližší české pohádky

Jindřichův Hradec – Učitelé a děti ze školek z celého okresu se vydali do jindřichohradeckého kulturního domu Střelnice, kde zhlédli vánoční představení Hvězdička betlémská.

Prodej vánočních stromků začal u supermarketů

Jindřichohradecko – Prodej vánočních stromečků odstartoval už i na Jindřichohradecku.

Ledové plochy jsou upravené

Jindřichohradecko – Třeskutý mráz nevadí milovníkům bruslení a provozovatelům ledových ploch.

Na přezutí lidé čekají už jen den

Ještě v nedávné době byly v pneuservisech fronty, lidé začali měnit obutí s první sněhovou kalamitou

Sbírka pomůže sportovci v boji se zákeřnou nemocí

Jindřichův Hradec – Svalová dystrofie, tak se jmenuje nemoc, kterou trpí zakladatel hokejbalového klubu Olymp v Jindřichově Hradci a externista Deníku Roman Pišný.

Lidé nakupují čertovské masky i kuriózní dárky

Jindřichův Hradec – Čertovské masky, andělská křídla a další doplňky mikulášské družiny teď nakupují lidé ve velkém.

Generálku státních maturit ve školách zvládli dobře

Jindřichohradecko – Na středních školách se od pondělí do čtvrtka konala generálka na státní maturity. Studenti si vyzkoušeli, jak jsou na tom se svými znalostmi a poznali, jakou formou se dále na jaře uskuteční také skutečná státní maturita. Součástí generálky byl didaktický test a písemná práce z českého jazyka a dále si studenti zvolili buď cizí jazyk nebo matematiku. Rovněž si mohli vybrat mezi lehčí a obtížnější částí.

Volební okrsek najdou lidé na úřední desce

Jindřichohradecko – Dnes ve 14 hodin začínají volby do zastupitelstev měst a obcí, v části Dačicka i do senátu.

Manipulace komunálních voleb je jen čirou spekulací

Jindřichohradecko – Do redakce Deníku se donesly určité spekulace o možném zmanipulování výsledků voleb v jedné z místních částí obce na Jindřichohradecku. Kontroly, které se o volbách konají, jsou však velmi přísné a hlavně časté.

Nová třída ve školce v Růžové ulici se dětem líbí

Jindřichův Hradec - Celá jedna nová třída vnikla v létě přebudováním školnického bytu a kapacita školky tak vzrostla o 19 dětí.

Politici slibují rozvoj nemocnice a také obchvat

Dačice – V Dačicích se v komunálních volbách letos uchází o hlasy voličů 7 politických stran a uskupení (ODS, ČSSD, SNK–ED, KDU–ČSL, Změna pro Dačice, KSČM a Moravané).

Jihočeský vrabčák zlákal včera diváky na Střelnici

Jindřichův Hradec - Druhé čtvrtfinále pěvecké soutěže Jihočeský vrabčák se uskutečnilo včera v kulturním domě Střelnice v Jindřichově Hradci.

Své ano si snoubenci řekli včera v pivovaru

Třeboň – Krásné magické datum 10. 10. 2010 si pro svůj velký den vybrali včera snoubenci Jana Podlešáková a Jiří Suchan. Zvolili si však také originální místo, a to třeboňský pivovar Regent. Proč se tak rozhodli?

Maturity nanečisto začaly

Jindřichohradecko – Dnes startuje na středních školách generálka státních maturit, jejíž výsledky by měly být známy začátkem listopadu. Na generálku se ve školách na Jindřichohradecku řádně připravovali.

Deník představuje: Oddělení LDN v Dačicích

Dačice /ROZHOVOR/ – Předsedkyně představenstva dačické nemocnice Miroslava Člupková představila Deníku oddělení léčebny dlouhodobě nemocných a zároveň popsala nejdůležitější změny v nemocnici.

Lávku přes Vajgar lídři nechtějí

Jindřichův Hradec – Když v horizontu uplynulých dvou let zveřejňoval Deník, většinou na čtenářské straně, několik článků coby volání po propojení sídliště Vajgar s centrem města přes rybník pomocí lávky pro pěší a cyklisty, zdála se tato myšlenka mnohým jako utopistická, až snílkovská.

Pod Javořicí se konalo klání hasičského potěru z celého okresu

Studená /Lidé sv. Floriána/ – Areál lyžařského vleku ve Studené proměnili místní hasiči na závodiště pro 124 mladých hasičů, kteří přijeli změřit své síly v disciplínách podzimního kola Hry Plamen.

Milovníci plavání v bazénu reprezentovali město

Jindřichův Hradec – Každý, kdo ve středu navštívil jindřichohradecký plavecký bazén, se mohl zúčastnit soutěže měst v plavání.

Strmilovští budou mít centrum pro mládež

Strmilov, Jindřichův Hradec – Ve Strmilově bude dnes otevřeno nové středisko pro děti a mládež, které zde otevírá Diecézní charita České Budějovice ve spolupráci s městem Strmilov. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež POGO ve Strmilově bude otevřeno dnes ve 14 hodin v Tyršově ulici číslo 366. Centrum je určeno mládeži od 6 do 15 let.

Otevřené dveře bude mít dnes také Centrum sociálních služeb v České ulici

Jindřichův Hradec – V rámci celorepublikového Týdne sociálních služeb se uskuteční Den otevřených dveří také v Centru sociálních služeb v České ulici v Jindřichově Hradci.

Zdravý zoubek pomáhá dětem předejít zubním kazům

Jindřichův Hradec – Studentky jindřichohradecké střední zdravotnické školy navštívily včera v rámci projektu Zdravý zoubek žáky prvního stupně 3. základní školy v Jindřichově Hradci.

Lidé mohou zítra reprezentovat město v plavání

Jindřichův Hradec – Město Jindřichův Hradec se i letos zapojilo do celostátní soutěže měst v plavání 500 krát 100 metrů.

Zařízení poskytující sociální služby otevřou své dveře

Jindřichohradecko – Tento týden bude v celé České republice ve znamení sociálních služeb. Týden sociálních služeb vyhásilo už podruhé ministerstvo práce a sociálních věcí a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Dveře otevře veřejnosti hned několik zařízení na Jindřichohradecku, kde se budou moci návštěvníci seznámit s poskytovanými službami a činností klientů.

Mladí hasiči z celého okresu změří zítra své síly v podzimním kole Hry Plamen

Studená – Sbor dobrovolných hasičů (SDH) ve Studené pořádá zítra celookresní podzimní kolo celostátní Hry Plamen pro mladé hasiče a dorost z jindřichohradeckého okresu. Hra je rozdělena na dvě části nynější podzimní kolo je Závod požárnické všestrannosti.

Pacientům se leží pohodlněji

Dačice – V dačické nemocnici začaly první práce, které postupně promění jednotlivá oddělení a také celkový areál nemocnice. V léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) vznikla nová sociální lůžka.

Cukrovku mohou lidé ovlivnit, musí ovšem dodržovat určitá pravidla

Jindřichův Hradec, Nová Bystřice /ŽENY V AKCI/ – Ředitelka centra pobytových a ambulantních sociálních služeb Bobelovka v Jindřichově Hradci Kateřina Soukupová je také zdravotnice a zabývá se cukrovkou.

Pacienti už vakcíny neskladují

Jindřichohradecko – Očkování proti sezonní chřipce je podle lékařů nejvhodnější v září a v říjnu.Státní ústav pro kontrolu léčiv vydal nové nařízení, podle kterého pacienti, kteří mají nárok na proplácení očkování ze zdravotního pojištění, si už nemohou zdarma vyzvednout vakcínu na recept v lékárně, jako tomu bylo dříve.

V Bobelovce vedou klienty ke kvalitnímu životu

Jindřichův Hradec – Centrum pobytových a ambulantních sociálních služeb Bobelovka v Jindřichově Hradci poskytuje sociální služby lidem s mentálním, případně kombinovaným postižením v denním a týdenním stacionáři a celoročním domově pro osoby se zdravotním postižením.

Na Hvězdárně Františka Nušla se v pátek uskuteční Evropská noc vědců

Jindřichův Hradec – Letošní Evropská noc vědců se uskuteční v Hvězdárně Františka Nušla v Jindřichově Hradci v pátek 24. září a v sobotu 25. září.

Bazén otevře znovu pro návštěvníky už v pondělí

Jindřichův Hradec – Jindřichohradecký bazén je dočasně kvůli opravám uzavřen. První návštěvníky by však v bazénu měli přivítat už v pondělí 20. září.

V Zahrádkách oslaví 30. výročí založení školky

Zahrádky – V pátek oslaví v obci Zahrádky 30. výročí založení tamní mateřské školy. U této příležitosti se ve škole uskuteční Den otevřených dveří spojený s výstavou fotografií z historie školky, a to od 13 do 15.30 hodin.

Oprava polikliniky brzy začne

Jindřichův Hradec – Plánovaná oprava polikliniky a dalších budov jindřichohradecké nemocnice by měla brzy být skutečností.

Dámský klub ve Velenicích zahajuje činnost

České Velenice – Ve středu v 18 hodin se v Českých Velenicích uskutečnila první zahajovací schůzka takzvaného Dámského klubu, jehož záměry Deníku představila Helena Jabůrková.

Mezinárodní výstava panenek byla z doby Karla IV.

Jindřichův Hradec /FOTO/ – V Muzeu Jindřichohradecka se v sobotu a v neděli konala mezinárodní soutěžní výstava s názvem Česká panenka. Tématem soutěže byl Karel IV. a jeho doba.

Léky by měli zlevnit výrobci

Jindřichohradecko – Doplatky na některé léky vzrostly v posledních dnech až několikanásobně. Zdražení, které se týká určitých skupin léků, pocítí také pacienti z jindřichohradeckého okresu.

V Políkně oslavili 615. výročí založení obce

Políkno /FOTO/ – Pouťové oslavy u příležitosti 615 let vzniku Políkna, dnešní místní části Jindřichova Hradce, se v sobotu tamním obyvatelům velice vydařily.

Odstavné parkoviště by v Dačicích už chtěli

Dačice – Na posledním jednání dačických zastupitelů byl jedním z bodů jednání žádost obyvatele obce o odkoupení pozemku od města. Jednalo se o pozemek před jeho garáží u tamních řadových bytovek.

Dačické sestry mají opět práci

Dačice – Úřad práce v Jindřichově Hradci v srpnu uzavřel v rámci aktivní politiky zaměstnanosti patnáct dohod na zřízení společensky účelných míst. Pracovní příležitost tak dostaly zdravotní sestry, které dříve pracovaly na cévní chirurgii v Dačicích pro společnost PP Hospitals.

Taneční a plesová sezona brzy začne

Jindřichohradecko – Se zářím začala vhodná doba na taneční kurzy pro mládež a příprava na nadcházející plesovou sezonu.

Sál rockového klubu je podle lidí malý

Třeboň – Jeden ze čtenářů Deníku napsal redakci, že nově otevřený kulturní dům Beseda v Třeboni nebude mít takové využití, jak se plánovalo, a že kapacita rock music baru je malá.

Přechod v Lomnici byl opatřen měřičem rychlosti

Lomnice nad Lužnicí – O nebezpečné zebře v Lomnici nad Lužnicí, na kterou si stěžovala i tamní obyvatelka Petra Malechová, už Deník informoval dříve. Proto se skupina Lomničáků rozhodla označit ho po svém, a to jako „debilní přechod“.

Ocelové broky už se používají, jsou ekologičtější

Jindřichohradecko – Od 1. ledna 2011 by měla začít platit nová norma v zákonu o myslivosti, která bude zakazovat používat olověné broky k lovu vodního ptactva. To se dotkne také myslivců v jindřichohradeckém regionu.

Premiérou Lakomce ožije divadlo ve Stráži

Stráž nad Nežárkou – V pátek od 20 hodin se obyvatelé Stráže nad Nežárkou a okolí mohou těšit na premiéru divadelní hry Lakomec od Molièra. Divadelní kus pak bude ochotnický soubor J. K. Tyla opakovat také v sobotu od 20 hodin, celkem má naplánováno vždy na pátek a sobotu osm představení.

Solární elektrárny jsou trnem v oku obyvatel okresu

Jindřichohradecko – Fotovoltaické elektrárny vyrostly na mnoha místech Jindřichohradecka. V současné době jsou v Rodvínově, Českých Velenicích, u Kunžaku, v Chlumu u Třeboně, v Dačicích a na dalších místech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT