VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RENATA PÁVKOVÁ, MGR.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lékaři slib ministra přivítali

Jindřichův Hradec - Situace kolem výpovědí se v Jindřichově Hradci zatím nezměnila, všichni vyčkávajína výsledky plánovaných jednání.

V SOŠce pořádali Den otevřených dveří

VÝSTAVA MOTOREK . Den otevřených dveří se konal ve Střední odborné škole a učilišti v Jindřichově Hradci ve spolupráci s jindřichohradeckými firmami, se kterými mají ve škole v rámci studijních oborů mnoho společného.

Lékaři podepsali výpovědi

Jindřichův Hradec – Protest Děkujeme, odcházíme vyzývá lékaře k podání výpovědi jako nesouhlasu s nízkými platy.

Studentky fakulty chtějí aktivity předat mladším

Jindřichův Hradec – Studentky Fakulty managementu v Jindřichově Hradci Lucie Váchová a Veronika Zelená jsou hlavními organizátorkami předvánoční výstavy s kulturním programem.

Poplatky za plesy zmizí

Jindřichův Hradec – Zastupitelé budou v Jindřichově Hradci příští týden schvalovat důležité změny pro podnikatele.

Peníze na sportovní halu v Dačicích jsou na cestě

Dačice – Ještě minulé zastupitelstvo schvalovalo prodloužení termínu na splátku úvěru na sportovní halu v Dačicích.

Dětem ze školek jsou nejbližší české pohádky

Jindřichův Hradec – Učitelé a děti ze školek z celého okresu se vydali do jindřichohradeckého kulturního domu Střelnice, kde zhlédli vánoční představení Hvězdička betlémská.

Prodej vánočních stromků začal u supermarketů

Jindřichohradecko – Prodej vánočních stromečků odstartoval už i na Jindřichohradecku.

Ledové plochy jsou upravené

Jindřichohradecko – Třeskutý mráz nevadí milovníkům bruslení a provozovatelům ledových ploch.

Na přezutí lidé čekají už jen den

Ještě v nedávné době byly v pneuservisech fronty, lidé začali měnit obutí s první sněhovou kalamitou

Sbírka pomůže sportovci v boji se zákeřnou nemocí

Jindřichův Hradec – Svalová dystrofie, tak se jmenuje nemoc, kterou trpí zakladatel hokejbalového klubu Olymp v Jindřichově Hradci a externista Deníku Roman Pišný.

Lidé nakupují čertovské masky i kuriózní dárky

Jindřichův Hradec – Čertovské masky, andělská křídla a další doplňky mikulášské družiny teď nakupují lidé ve velkém.

Generálku státních maturit ve školách zvládli dobře

Jindřichohradecko – Na středních školách se od pondělí do čtvrtka konala generálka na státní maturity. Studenti si vyzkoušeli, jak jsou na tom se svými znalostmi a poznali, jakou formou se dále na jaře uskuteční také skutečná státní maturita. Součástí generálky byl didaktický test a písemná práce z českého jazyka a dále si studenti zvolili buď cizí jazyk nebo matematiku. Rovněž si mohli vybrat mezi lehčí a obtížnější částí.

Volební okrsek najdou lidé na úřední desce

Jindřichohradecko – Dnes ve 14 hodin začínají volby do zastupitelstev měst a obcí, v části Dačicka i do senátu.

Manipulace komunálních voleb je jen čirou spekulací

Jindřichohradecko – Do redakce Deníku se donesly určité spekulace o možném zmanipulování výsledků voleb v jedné z místních částí obce na Jindřichohradecku. Kontroly, které se o volbách konají, jsou však velmi přísné a hlavně časté.

Nová třída ve školce v Růžové ulici se dětem líbí

Jindřichův Hradec - Celá jedna nová třída vnikla v létě přebudováním školnického bytu a kapacita školky tak vzrostla o 19 dětí.

Politici slibují rozvoj nemocnice a také obchvat

Dačice – V Dačicích se v komunálních volbách letos uchází o hlasy voličů 7 politických stran a uskupení (ODS, ČSSD, SNK–ED, KDU–ČSL, Změna pro Dačice, KSČM a Moravané).

Jihočeský vrabčák zlákal včera diváky na Střelnici

Jindřichův Hradec - Druhé čtvrtfinále pěvecké soutěže Jihočeský vrabčák se uskutečnilo včera v kulturním domě Střelnice v Jindřichově Hradci.

Své ano si snoubenci řekli včera v pivovaru

Třeboň – Krásné magické datum 10. 10. 2010 si pro svůj velký den vybrali včera snoubenci Jana Podlešáková a Jiří Suchan. Zvolili si však také originální místo, a to třeboňský pivovar Regent. Proč se tak rozhodli?

Maturity nanečisto začaly

Jindřichohradecko – Dnes startuje na středních školách generálka státních maturit, jejíž výsledky by měly být známy začátkem listopadu. Na generálku se ve školách na Jindřichohradecku řádně připravovali.

Deník představuje: Oddělení LDN v Dačicích

Dačice /ROZHOVOR/ – Předsedkyně představenstva dačické nemocnice Miroslava Člupková představila Deníku oddělení léčebny dlouhodobě nemocných a zároveň popsala nejdůležitější změny v nemocnici.

Lávku přes Vajgar lídři nechtějí

Jindřichův Hradec – Když v horizontu uplynulých dvou let zveřejňoval Deník, většinou na čtenářské straně, několik článků coby volání po propojení sídliště Vajgar s centrem města přes rybník pomocí lávky pro pěší a cyklisty, zdála se tato myšlenka mnohým jako utopistická, až snílkovská.

Pod Javořicí se konalo klání hasičského potěru z celého okresu

Studená /Lidé sv. Floriána/ – Areál lyžařského vleku ve Studené proměnili místní hasiči na závodiště pro 124 mladých hasičů, kteří přijeli změřit své síly v disciplínách podzimního kola Hry Plamen.

Milovníci plavání v bazénu reprezentovali město

Jindřichův Hradec – Každý, kdo ve středu navštívil jindřichohradecký plavecký bazén, se mohl zúčastnit soutěže měst v plavání.

Strmilovští budou mít centrum pro mládež

Strmilov, Jindřichův Hradec – Ve Strmilově bude dnes otevřeno nové středisko pro děti a mládež, které zde otevírá Diecézní charita České Budějovice ve spolupráci s městem Strmilov. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež POGO ve Strmilově bude otevřeno dnes ve 14 hodin v Tyršově ulici číslo 366. Centrum je určeno mládeži od 6 do 15 let.

Otevřené dveře bude mít dnes také Centrum sociálních služeb v České ulici

Jindřichův Hradec – V rámci celorepublikového Týdne sociálních služeb se uskuteční Den otevřených dveří také v Centru sociálních služeb v České ulici v Jindřichově Hradci.

Zdravý zoubek pomáhá dětem předejít zubním kazům

Jindřichův Hradec – Studentky jindřichohradecké střední zdravotnické školy navštívily včera v rámci projektu Zdravý zoubek žáky prvního stupně 3. základní školy v Jindřichově Hradci.

Lidé mohou zítra reprezentovat město v plavání

Jindřichův Hradec – Město Jindřichův Hradec se i letos zapojilo do celostátní soutěže měst v plavání 500 krát 100 metrů.

Zařízení poskytující sociální služby otevřou své dveře

Jindřichohradecko – Tento týden bude v celé České republice ve znamení sociálních služeb. Týden sociálních služeb vyhásilo už podruhé ministerstvo práce a sociálních věcí a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Dveře otevře veřejnosti hned několik zařízení na Jindřichohradecku, kde se budou moci návštěvníci seznámit s poskytovanými službami a činností klientů.

Mladí hasiči z celého okresu změří zítra své síly v podzimním kole Hry Plamen

Studená – Sbor dobrovolných hasičů (SDH) ve Studené pořádá zítra celookresní podzimní kolo celostátní Hry Plamen pro mladé hasiče a dorost z jindřichohradeckého okresu. Hra je rozdělena na dvě části nynější podzimní kolo je Závod požárnické všestrannosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT