VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAVA KOBLIHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vykoupí stát vepřín? Jednání stále pokračují

Lety - Nedávný archeologický výzkum lokality shromažďovacího romského tábora v Letech upřesnil jeho polohu. Připomněl však také otázku, co s vepřínem.

Nejfrekventovanější silnice jsou opravovány přednostně

Jindřichohradecko – Silničáři na Jindřichohradecku se sice zaměřili na opravy děr v silnicích, ale po zimě ještě dokončují úpravy zeleně v okolí silnic, úklid posypového materiálu či příkopů. Řidiči proto musí mnohde počítat s částečným omezením provozu nebo s dočasně sníženou rychlostí.

Řidiči musí u pump sahat hlouběji do kapsy

Jindřichohradecko – Raketový nárůst cen pohonných hmot rozčiluje v posledních dnech nejednoho řidiče.

Zahradu u školky Sluníčko upraví Lesostavby

Třeboň – Pro realizaci projektu Obnovení zahrady Mateřské školy Sluníčko vybrali třeboňští radní společnost Lesostavby Třeboň.

Víkend patří památkám

Jindřichohradecko – Na víkend připravili kasteláni historických objektů Národního památkového ústavu (NPÚ) k příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel zajímavé nabídky pro své návštěvníky.

Pro kino Světozor i Besedu hledá vedení stále nájemce

Třeboň – Kvůli velké ekonomické zátěži městské společnosti Bertiny lázně, které jsou provozovatelem zrekonstruovaného multikulturního zařízení Beseda a kina Světozor s kinokavárnou jsou nyní tamní prostory k podnajmutí.

U Mláky bude cesta opravená

Jindřichohradecko – Rozbité silnice po zimě rozčilují nejednoho řidiče. Někteří si však často stěžují zejména na úsek silnice první třídy mezi Mlákou a Starou Hlínou.

Zdeňka Blechová představí svou knižní novinku

Jindřichův Hradec – Jsem zaměstnancem vesmíru je název čerstvé knižní novinky spisovatelky Zdeňky Blechové, která ji bude podepisovatve čtvrtek 14. dubnaod 16 hodin v jindřichohradeckém knihkupectví U Lenky v Panské ulici.

Vybrané autobusové linky v Třeboni jsou zdarma

Třeboň – Od března mají lidé v Třeboni a místních částech po letech opět autobusovou dopravu zdarma, a to jak místní, tak návštěvníci města. Současná koalice tak podle slov starosty Jiřího Houdka plní slib, který dala svým voličům, že obnoví dopravu zdarma, kterou zrušilo minulé vedení radnice.

Lidí bez práce v okrese ubylo

Jindřichohradecko – „Míra nezaměstnanosti v okrese Jindřichův Hradec k 31. březnu klesla na 7,89 procenta, což je 3859 evidovaných uchazečů o zaměstnání. Je to o 375 uchazečů méně než na konci února, a proti březnu roku 2010 je to dokonce o 597 méně,“ uvedla ředitelka Kontaktního pracoviště Jindřichův Hradec Úřadu práce ČR Stanislava Zemanová.

Nevěsty a květiny přilákaly návštěvníky

Třeboň – Slunečné počasí přálo návštěvníkům sobotního Veletrhu svatebních služeb v třeboňském hotelu Zlatá hvězda a květinové výstavy Amarylis na zámku Třeboň, která je tentokrát laděná v japonském stylu.

Beseda byla ve svých prostorách oceněna

Třeboň – Třeboňské multikulturní zařízení Beseda hostilo ve čtvrtek ve svých prostorách účastníky prestižní soutěžní přehlídky stavebních realizací v Jihočeském kraji Presta 2008 – 2010.

Zámek Dačice vyniká empírovou architekturou

Dačice – Státní zámek v Dačicích letos nabídne svým návštěvníkům nově upravenou trasu. O tom, co tam budou moci lidé vidět, o dalších chystaných novinkách a o životě na zámku vůbec, jsme si povídali s jeho kastelánem Janem Mikešem.

Popálenou osobu odvezla záchranka

Český Rudolec -V sobotu 9. dubna odpoledne po půl čtvrté zasahovali hasiči u požáru v Lipnici, místní části Českého Rudolce.

Nejlepší varianta obchvatu není známa

Třeboň -O kamiony nestojí nikdo ani v lázeňské Třeboni. Přesto ve středu vedení třeboňské radnice diskutovalo v sále kulturního domu Beseda s občany o tom, zda vůbec budovat obchvat či takzvanou přeložku kolem města, která by odvedla dopravu ve směru od Trhových Svinů a od Borovan z hráze rybníka Svět přes Mokrá luka, či nikoliv.

Změny se uchazečů o práci nedotknou

Jindřichohradecko – „Pro uchazeče o zaměstnání v rámci Jindřichohradecka, Dačicka a Třeboňska se nic nezměnilo, vše pro ně zůstává tak, jak byli zvyklí,“ uvedla ředitelka současného Kontaktního pracoviště Jindřichův Hradec Úřadu práce České republiky (ÚP ČR) Stanislava Zemanová.

Dlužníky v Nové Bystřici bude řešit soudní exekutor

Nová Bystřice – Radní v Nové Bystřici se rozhodli zakročit proti chronickým dlužníkům. Jejich počet činí sice jen dvě procenta z celkového počtu obyvatel, ale městským úředníkům komplikují život.

Snoubenci mohou v sobotu najít inspiraci v Třeboni

Třeboň -Všichni, kdo v dohledné době plánují vstoupit do svazku manželského, mohou načerpat inspiraci v sobotu od 10 do 16 hodin na malebném historickém náměstí v Třeboni. V hotelu Zlatá hvězda se totiž bude konat již čtvrtý ročník Veletrhu svatebních služeb v Třeboni. Letos se bude poprvé konat jen jeden den.

Farní charitě u Vajgaru stoupá návštěvnost

Jindřichův Hradec – Pracovnice Farní charity v Jindřichově Hradci rekapitulovaly letošní první čtvrtletí. „Naši pomoc vyhledává stále více lidí. Například v lednu jsme v poradně pro lidi v nouzi zaznamenali 63 kontaktů a v březnu už to bylo 75 kontaktů, a to většinou do 30 minut,“ vysvětlila pracovnice Farní charity Klára Hesounová Měkutová.

Charita a Ledax budou pracovat paralelně

Lomnice nad Lužnicí – „V Lomnici nad Lužnicí budeme mít dva poskytovatele pečovatelských služeb, jako je tomu třeba v Třeboni. Vznikne tak zdravé konkurenční prostředí a lidé si budou moci vybrat, od koho si poskytování služeb přejí a od koho ne. S Oblastní charitou Třeboň jsme ve čtvrtek podepsali smlouvu a společnosti Ledax jsme smlouvu doposud nevypověděli,“ vysvětlila starostka Iva Nováková.

Lázně si budou možná lidé platit

Třeboň -Úsporné opatření, které by mělo razantně změnit financování lázeňské péče, by mohlo ohrozit zdraví málo solventních pacientů.

V třeboňském "Íčku" chystají diskuzní fórum

Třeboň – Třeboňské informační a kulturní středisko má novou ředitelku, a to jeho dlouholetou pracovnici Evu Potužákovou, která poskytla Deníku rozhovor.

Nadvládu Ledaxu v sociální oblasti města přehodnocují

Jindřichohradecko – Otázka zajištění výhodné pečovatelské služby se v posledních týdnech objevila hned ve třech městech okresu.

Loutkáři stále nemají zázemí

Třeboň – Třeboňští loutkáři se po loňském vítězství vrátili ze Skupovo Strakonic opět jako vítězové. Tentokrát předvedli pohádku O perníkové chaloupce a byli doporučeni s ní vystoupit v červenci na jubilejním 60. ročníku Loutkářské Chrudimi, které se vloni také účastnili.

Nová kniha mapuje první roky Československa

Jindřichův Hradec - Vúterý 29. březnapodepisoval v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka knižní novinku Komplikovaná proměna její autor Jan Solpera.

Dačické muzeum navodilo velikonoční atmosféru

Dačice – Tradiční jarní výstavu v Městském muzeu a galerii Dačice nazvanou Hody, hody doprovody zahájilo v neděli odpoledne vystoupení dětí z dačické mateřské školy v Sokolské ulici.

Třeboňská TOP 09 vystoupila z koalice

Politické třenice na jednáních zastupitelů v Třeboni vedly k razantnímu kroku.

Kniha Komplikovaná proměna bude pokřtěna v muzeu

Na úterý 29. března připravili pracovníci Muzea Jindřichohradecka od 16 hodin v konferenčním sále muzea křest knihy Komplikovaná proměna autora Jana Solpery.

Íčko se připravuje na sezonu

V Nové Bystřici už chystají rej čarodějnic a cyklovýlet, ale také oblíbené Jahodobraní.

Kulturu v Třeboni podpoří také nový grantový systém

Třeboň – Třeboňští radní schválili rozdělení příspěvků na činnost a aktivity v oblasti kultury. Částky nad padesát tisíc korun však budou muset ještě schválit zastupitelé.

Lomnický zastupitel složil mandát

Lomnice nad Lužnicí - V pondělí na jednání zastupitelů v Lomnici nad Lužnicí za přítomnosti starostky města Ivy Novákové složila slib, který potvrdila svým podpisem, nová zastupitelka za Lomnický klub nezávislých kandidátů Eva Kubešová, která nahradila bývalého zastupitele Michala Najdra.

Pravidla pro příspěvky Ledaxu a Charitě se mění

Třeboň – Třeboňští radní schválili nový způsob poskytování příspěvků pro obecně prospěšnou společnost Ledax a Oblastní charitu Třeboň a zároveň také rozhodli o konkrétních příspěvcích pro sociální a zdravotnickou oblast na tento rok.

Rybník Stav v Lásenici vydal své bohatství

Lásenice - Každoroční jarní výlov rybníka Stav v Lásenici, který začal v úterý 22. března a ve středuskončil, se letos opravdu vydařil.

V Lomnici hledají vhodné prostory pro skauty

Lomnice nad Lužnicí – Až do půlnoci jednali v pondělí (21. března)zastupitelé v Lomnici nad Lužnicí. Z původních 26 bodů programu zastupitelstva byly některé odložené na další jednání, které se bude konat 11. dubna. Důvodem bylo to, že některé materiály k programu dostali zastupitelé pozdě

U Vajgaru začaly práce na dláždění

Jindřichův Hradec – Pracovní ruch včera omezil dopravu v Rybniční ulici při vjezdu na náměstí Míru v Jindřichově Hradci.

Hanka Röslerová: Problémy ve vztazích stále řeší lidé nejčastěji

Klikov – Hodně lidí v poslední době hledá východisko ze zdánlivě neřešitelné situace a stále častěji se uchylují k radám esoteriků nebo kartářek. Proto jsem další sérii štafetových otázek zahájila právě v Klikově u kartářky Hanky Röslerové.

Do Třeboně zavítala církevní návštěva z Říma

Třeboň – Třeboňský kostel Panny Marie Královny a svatého Jiljí v pátek 18. března navštívili italští univerzitní profesoři.

Krotcí zajíci jsou nemocní

Třeboňsko – Nebezpečná nákaza tularémie, která je přenosná na člověka, se vyskytla u zajíců v katastrálním území Hrdlořezy na Suchdolsku.

Autoři podepisovali své knihy

Třeboň – Autogramiáda knih Třeboňsko v obrazech a Lomnicko v obrazech přilákala čtenáře do Městské knihovny v Třeboni ve čtvrtek 17. března v podvečer. „Autogramiádu jsme spojili s besedou s autory obou knih spisovatelem Janem Nouzou a výtvarníkem Petrem Ettlerem,“ doplnila vedoucí knihovny Vlasta Petrová.

Sněhová královna měla ukončit zimu

Jindřichův Hradec -Představení pohádky Sněhová královna v pátek 17. března předvedli žáci 5. B z 5. základní školy v Jindřichově Hradci svým mladším spolužákům. Vybrali si jeden z nejkrásnějších pohádkových příběhů Hanse Christiana Andersena, který vypovídá o dobrodružné cestě malé Gerdy.

Přehlídka recitátorů byla v Třeboni

Třeboň – Páteční večer 18. března a celá sobota 19. březnapatřily v Třeboni účastníkům postupové přehlídky divadla poezie a uměleckého přednesu z celých jižních Čech, která se v minulosti konala v Sezimově Ústí.

K omezení diskotéky Meloun zatím nedojde

Nová Bystřice – Zastupitelé v Nové Bystřici projednávali situaci ohledně diskoklubu Meloun, na jehož zákazníky si stěžovali, jak již Deník před časem psal, někteří obyvatelé Hradecké ulice.

Spolkový dům čeká proměna

Slavonice – Německý spolkový dům ve Slavonicích ze 30. let minulého století, který většina místních zná jako bývalé kino, čeká náročná rekonstrukce.

Mladí návrháři získali ocenění

Třeboň – Středa 16. březnapatřila v Třeboni v prostorách SOŠ a SOU Třeboň mladým návrhářů. Přilákalo je tam vyhlášení již tradiční soutěže Mladý módní návrhář 2011.

Ryby byly pod ledem měsíce

Jindřichohradecko – „Od pondělí lovíme rybník s tržní rybou Mutina, což je pro nás hlavní rybník na jaře, kde plánujeme slovit kolem 120 tun ryb určených na tuzemský velikonoční trh a na export do Rakouska, Německa, Slovenska, Francie a Belgie,“ potvrdil jednatel Rybářství Kardašova Řečice Zbyněk Zajíc začátek jarních výlovů na Jindřichohradecku.

Neziskové organizace vystavují

Jindřichohradecko/ České Budějovice – Ve vstupních prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje se od pondělí 14. března představují vybrané jihočeské neziskové organizace v rámci Týdne pro nestátní neziskové organizace (NNO).

Zámek v Třeboni podraží

Jindřichohradecko – Zdražení vstupného pocítí někteří vyznavači historických kulturních památek ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) už od 1. dubna.

Majitelé komínů nechávají často čištění odborníkům

Třeboň – Nové nařízení vlády ohledně kominických prací, které platí od letošního 1. ledna, odkdy si mohou čistit komíny lidé sami, některým kominickým mistrům z Jindřichohradecka práci neubralo, ale přibylo jim takzvaně papírování.

Sbírky na opravu varhan a střechy kostela pokračují

Jarošov nad Nežárkou/ Nová Včelnice – Římskokatolická farnost v současné době připravuje ve farnosti svatého Prokopa v Jarošově nad Nežárkou poslední etapu opravy střechy kostela nad presbytářem.

Březen opět patří čtenářům

Jindřichohradecko – Měsíc březen patří tradičně knihám, proto pracovnice městských knihoven na Jindřichohradecku i tentokrát připravily pro čtenáře bohaté programy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT