VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAVA KOBLIHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vykoupí stát vepřín? Jednání stále pokračují

Lety - Nedávný archeologický výzkum lokality shromažďovacího romského tábora v Letech upřesnil jeho polohu. Připomněl však také otázku, co s vepřínem.

Nejfrekventovanější silnice jsou opravovány přednostně

Jindřichohradecko – Silničáři na Jindřichohradecku se sice zaměřili na opravy děr v silnicích, ale po zimě ještě dokončují úpravy zeleně v okolí silnic, úklid posypového materiálu či příkopů. Řidiči proto musí mnohde počítat s částečným omezením provozu nebo s dočasně sníženou rychlostí.

Řidiči musí u pump sahat hlouběji do kapsy

Jindřichohradecko – Raketový nárůst cen pohonných hmot rozčiluje v posledních dnech nejednoho řidiče.

Zahradu u školky Sluníčko upraví Lesostavby

Třeboň – Pro realizaci projektu Obnovení zahrady Mateřské školy Sluníčko vybrali třeboňští radní společnost Lesostavby Třeboň.

Víkend patří památkám

Jindřichohradecko – Na víkend připravili kasteláni historických objektů Národního památkového ústavu (NPÚ) k příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel zajímavé nabídky pro své návštěvníky.

Pro kino Světozor i Besedu hledá vedení stále nájemce

Třeboň – Kvůli velké ekonomické zátěži městské společnosti Bertiny lázně, které jsou provozovatelem zrekonstruovaného multikulturního zařízení Beseda a kina Světozor s kinokavárnou jsou nyní tamní prostory k podnajmutí.

U Mláky bude cesta opravená

Jindřichohradecko – Rozbité silnice po zimě rozčilují nejednoho řidiče. Někteří si však často stěžují zejména na úsek silnice první třídy mezi Mlákou a Starou Hlínou.

Zdeňka Blechová představí svou knižní novinku

Jindřichův Hradec – Jsem zaměstnancem vesmíru je název čerstvé knižní novinky spisovatelky Zdeňky Blechové, která ji bude podepisovatve čtvrtek 14. dubnaod 16 hodin v jindřichohradeckém knihkupectví U Lenky v Panské ulici.

Vybrané autobusové linky v Třeboni jsou zdarma

Třeboň – Od března mají lidé v Třeboni a místních částech po letech opět autobusovou dopravu zdarma, a to jak místní, tak návštěvníci města. Současná koalice tak podle slov starosty Jiřího Houdka plní slib, který dala svým voličům, že obnoví dopravu zdarma, kterou zrušilo minulé vedení radnice.

Lidí bez práce v okrese ubylo

Jindřichohradecko – „Míra nezaměstnanosti v okrese Jindřichův Hradec k 31. březnu klesla na 7,89 procenta, což je 3859 evidovaných uchazečů o zaměstnání. Je to o 375 uchazečů méně než na konci února, a proti březnu roku 2010 je to dokonce o 597 méně,“ uvedla ředitelka Kontaktního pracoviště Jindřichův Hradec Úřadu práce ČR Stanislava Zemanová.

Nevěsty a květiny přilákaly návštěvníky

Třeboň – Slunečné počasí přálo návštěvníkům sobotního Veletrhu svatebních služeb v třeboňském hotelu Zlatá hvězda a květinové výstavy Amarylis na zámku Třeboň, která je tentokrát laděná v japonském stylu.

Beseda byla ve svých prostorách oceněna

Třeboň – Třeboňské multikulturní zařízení Beseda hostilo ve čtvrtek ve svých prostorách účastníky prestižní soutěžní přehlídky stavebních realizací v Jihočeském kraji Presta 2008 – 2010.

Zámek Dačice vyniká empírovou architekturou

Dačice – Státní zámek v Dačicích letos nabídne svým návštěvníkům nově upravenou trasu. O tom, co tam budou moci lidé vidět, o dalších chystaných novinkách a o životě na zámku vůbec, jsme si povídali s jeho kastelánem Janem Mikešem.

Popálenou osobu odvezla záchranka

Český Rudolec -V sobotu 9. dubna odpoledne po půl čtvrté zasahovali hasiči u požáru v Lipnici, místní části Českého Rudolce.

Nejlepší varianta obchvatu není známa

Třeboň -O kamiony nestojí nikdo ani v lázeňské Třeboni. Přesto ve středu vedení třeboňské radnice diskutovalo v sále kulturního domu Beseda s občany o tom, zda vůbec budovat obchvat či takzvanou přeložku kolem města, která by odvedla dopravu ve směru od Trhových Svinů a od Borovan z hráze rybníka Svět přes Mokrá luka, či nikoliv.

Změny se uchazečů o práci nedotknou

Jindřichohradecko – „Pro uchazeče o zaměstnání v rámci Jindřichohradecka, Dačicka a Třeboňska se nic nezměnilo, vše pro ně zůstává tak, jak byli zvyklí,“ uvedla ředitelka současného Kontaktního pracoviště Jindřichův Hradec Úřadu práce České republiky (ÚP ČR) Stanislava Zemanová.

Dlužníky v Nové Bystřici bude řešit soudní exekutor

Nová Bystřice – Radní v Nové Bystřici se rozhodli zakročit proti chronickým dlužníkům. Jejich počet činí sice jen dvě procenta z celkového počtu obyvatel, ale městským úředníkům komplikují život.

Snoubenci mohou v sobotu najít inspiraci v Třeboni

Třeboň -Všichni, kdo v dohledné době plánují vstoupit do svazku manželského, mohou načerpat inspiraci v sobotu od 10 do 16 hodin na malebném historickém náměstí v Třeboni. V hotelu Zlatá hvězda se totiž bude konat již čtvrtý ročník Veletrhu svatebních služeb v Třeboni. Letos se bude poprvé konat jen jeden den.

Farní charitě u Vajgaru stoupá návštěvnost

Jindřichův Hradec – Pracovnice Farní charity v Jindřichově Hradci rekapitulovaly letošní první čtvrtletí. „Naši pomoc vyhledává stále více lidí. Například v lednu jsme v poradně pro lidi v nouzi zaznamenali 63 kontaktů a v březnu už to bylo 75 kontaktů, a to většinou do 30 minut,“ vysvětlila pracovnice Farní charity Klára Hesounová Měkutová.

Charita a Ledax budou pracovat paralelně

Lomnice nad Lužnicí – „V Lomnici nad Lužnicí budeme mít dva poskytovatele pečovatelských služeb, jako je tomu třeba v Třeboni. Vznikne tak zdravé konkurenční prostředí a lidé si budou moci vybrat, od koho si poskytování služeb přejí a od koho ne. S Oblastní charitou Třeboň jsme ve čtvrtek podepsali smlouvu a společnosti Ledax jsme smlouvu doposud nevypověděli,“ vysvětlila starostka Iva Nováková.

Lázně si budou možná lidé platit

Třeboň -Úsporné opatření, které by mělo razantně změnit financování lázeňské péče, by mohlo ohrozit zdraví málo solventních pacientů.

V třeboňském "Íčku" chystají diskuzní fórum

Třeboň – Třeboňské informační a kulturní středisko má novou ředitelku, a to jeho dlouholetou pracovnici Evu Potužákovou, která poskytla Deníku rozhovor.

Nadvládu Ledaxu v sociální oblasti města přehodnocují

Jindřichohradecko – Otázka zajištění výhodné pečovatelské služby se v posledních týdnech objevila hned ve třech městech okresu.

Loutkáři stále nemají zázemí

Třeboň – Třeboňští loutkáři se po loňském vítězství vrátili ze Skupovo Strakonic opět jako vítězové. Tentokrát předvedli pohádku O perníkové chaloupce a byli doporučeni s ní vystoupit v červenci na jubilejním 60. ročníku Loutkářské Chrudimi, které se vloni také účastnili.

Nová kniha mapuje první roky Československa

Jindřichův Hradec - Vúterý 29. březnapodepisoval v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka knižní novinku Komplikovaná proměna její autor Jan Solpera.

Dačické muzeum navodilo velikonoční atmosféru

Dačice – Tradiční jarní výstavu v Městském muzeu a galerii Dačice nazvanou Hody, hody doprovody zahájilo v neděli odpoledne vystoupení dětí z dačické mateřské školy v Sokolské ulici.

Třeboňská TOP 09 vystoupila z koalice

Politické třenice na jednáních zastupitelů v Třeboni vedly k razantnímu kroku.

Kniha Komplikovaná proměna bude pokřtěna v muzeu

Na úterý 29. března připravili pracovníci Muzea Jindřichohradecka od 16 hodin v konferenčním sále muzea křest knihy Komplikovaná proměna autora Jana Solpery.

Íčko se připravuje na sezonu

V Nové Bystřici už chystají rej čarodějnic a cyklovýlet, ale také oblíbené Jahodobraní.

Kulturu v Třeboni podpoří také nový grantový systém

Třeboň – Třeboňští radní schválili rozdělení příspěvků na činnost a aktivity v oblasti kultury. Částky nad padesát tisíc korun však budou muset ještě schválit zastupitelé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT