GBA Lions po úvodním utkání skupiny o 1. až 6. místo, v němž smetli opavské béčko104:50, v druhém kole nehráli, protože jejich soupeř z Hradce Králové požádal z důvodu velké marodky o přeložení duelu, který se uskuteční v úterý 27. února v hale Východočechů.

Ještě před tím však Hradec absolvuje utkání proti svitavským Turům. Ti na výhru v této fázi soutěže zatím čekají, neboť podlehli Sokolu Pražskému (84:94) i Litoměřicím (64:65). Jihočeský tým, který vede tabulku skupiny C, by se tím ale rozhodně neměl nechat ukolébat.

Jindřichohradecké házenkářky v 15. kole I. ligy podlehly v Otrokovicích 21:28 a prohrály druhý zápas v řadě.
Hradecké házenkářky trápí koncovka. Prohrály podruhé za sebou

Nadcházející soupeř patřil řadu let k tradičním účastníkům nejvyšší soutěže, nyní už třetí sezonu působí v prvoligové společnosti. Pikantností je fakt, že právě od Turů v roce 2021 odkoupil jindřichohradecký klub licenci pro Kooperativa NBL, ale po sezoně a neúspěšné baráži z ní sestoupil.

Svitavy se opírají především o zkušené trio Pavel Slezák, Martin Novák a Roman Marko, kteří jsou zároveň i nejlepšími střelci mužstva.

Jindřichohradecký tým by měl být v plné síle a už netrpělivě vyhlíží večerní utkání. „Vzhledem k odloženému duelu v Hradci Králové jsme dlouho nehráli, tak už se moc těšíme, až zase naskočíme do utkání,“ podotkl Jan Mička, který je nejnovější posilou GBA Lions se zkušenostmi z KNBL v dresu Ostravy, odkud na jih Čech přestoupil. V uplynulé sezoně byl navíc členem kádru mistrovské Opavy.