Pořádá jej Get Better Academy (GBA) sídlící právě ve městě nad Vajgarem, a ta si na přehlídku basketbalových talentů opět pozvala atraktivní mezinárodní konkurenci. Na jih tak míří italská Stella Azzurra Roma, litevský velkoklub Žalgiris Kaunas, nizozemská Orange Lions Academy, výběr španělských mladíků Next Hoops, GAK Gdynia z Polska a Vienna Timberwolves z Rakouska. Český basketbal bude reprezentovat národní CZ Academy a domácí GBA.

„Jsem nadšený že se nám tuto velkolepou juniorskou akci podařilo zorganizovat už po sedmé. Mezinárodní konfrontace považujeme za klíčovou pro rozvoj našich hráčů. O to více mě těší, že pozvánku přijaly špičkové kluby a akademie ze šesti různých zemí,“ zdůraznil ředitel pořádající GBA Julian Beťko.

Žalgiris i Stella Azzurra již v minulosti přivezly na turnaj hráče, kteří se následně dostali až do draftu NBA, ať už se jedná o Yannica Nzosu, Mattea Spagnola či Rokase Jokubaitise. Atraktivní evropské adresy však nyní mají i další hráči, kteří prošli tímto kláním.

„Je pro nás velkou poctou opět přivítat v našem městě giganty evropského basketbalu a vidět v akci budoucí basketbalové hvězdy,“ uvedl Václav Plášil, místopředseda BK Sojky Pelhřimov.

Ode čtvrtka do soboty jsou na programu zápasy ve skupinách, neděle je vyhrazena pro duely o konečné umístění. Diváci uvidí i dovednostní soutěže 3-point Shootout, Slam Dunk contest a bohatý doprovodný program.

Program Young Guns GBA Invitational 2023 (14. - 17. prosince)

Skupina J. Hradec:
Čtvrtek: Gdyně – Žalgiris (15), GBA – Vienna (19.30 v Pelhřimově).
Pátek: GBA – Gdyně (16), Vienna – Žalgiris (18.30).
Sobota: GBA – Žalgiris (15), Vienna – Gdyně (17.30).

Skupina Pelhřimov
Čtvrtek: Orange – CZ academy (14), Stella Azzurra – Next Hoops (16.30).
Pátek: Stella Azzurra – Orange (16), Hoops – CZ Academy (18.30).
Sobota: Hoops – Orange (15.30), Stella Azzurra – CZ Academy (18.30).

Finálový den v J. Hradci
Neděle: o 7. místo (9.30 v Pel.), o 5. místo (9.30), o 3. místo (12), soutěže: 3-point Shootout, Slam Dunk Contest (14.30), finále (16), závěrečný ceremoniál (18)