Sršní pojedou na palubovku Nové huti posíleni vítězstvím 74:56 nad pražskou Slavii, jejich protivník si zase v uplynulém kole poradil s Olomouckem 103:82.

„Vzhledem k ostravské formě na domácí palubovce, kde mají už šestizápasovou vítěznou sérii, jsme opět v roli týmu, který může jen překvapit. A ta nám také sedí nejvíce. Už se není na co šetřit, a proto jedeme do Ostravy s odhodláním, že pokud i v užší rotaci předvedeme výkon na hranici našich možností, můžeme uhrát překvapivý výsledek,“ přemítá písecký trenér Jan Čech.

Ústřední rozehrávač Sršňů Vojtěch Sýkora si přeje, aby jeho mužstvo navázalo na poslední vydařené výkony z domácí haly.

„Moc dobře však víme, jak těžko se na Tatranu hraje. Rozhodující bude bezpochyby vstup do utkání, který se nám tam v minule nepovedl a zbytek se pak již jen dohrával. K tomu musíme zastavit především dvojici Williams, Madden, která v posledních týdnech hraje ve velké pohodě. Když se nám to povede, tak věřím, že můžeme uspět,“ .

Jihočeši se budou muset nadále obejít bez tria zraněných hráčů Týmla, jenž je po operaci zápěstí, Faita s natrženým lýtkovým svalem a Šlechty, jenž si přivodil zlomeninu lýtkové kosti.

Po tomto kole bude následovat třítýdenní reprezentační pauza a po ní se v pondělí 4. března písečtí basketbalisté vypraví do Olomouce.