Po pachateli loupeže zhruba třiceti milionů se slehla zem

Tehdy lupič s kapucí na hlavě donutil posádku vozu vyjíždějícího z útrob jindřichohradecké pobočky České spořitelny, aby odjela na parkoviště na sídlišti Vajgar u kasáren.
Zde zanechal spoutaného řidiče a spolujezdce a odešel s igelitovými pytli a hliníkovými kufry plnými peněz pravděpodobně směrem ke garážím a hlavní silnici.
Teprve až se černí šerifové vymanili z pout, přivolali pomoc. Podle neověřených informací měla fabie převážet tři desítky milionů.
Obdobně nyní u Ševětína maskovaní lupiči donutili posádku, která zastavila kvůli kouři v kabině, vystoupit a přivázali je ke stromu. Teprve poté, co se jeden z šerifů vysvobodil, zavolal o pomoc.

Kdo to byl?

Ačkoli se případ v J. Hradci, který tehdy vzhledem k výši a způsobu provedení mohl dostat označení loupež století, stal před rokem a půl, nad pachatelem visí stále otazník. Přitom poškozená bezpečnostní firma i vypsala tučnou odměnu za informace vedoucí k balíku ukradených peněz. „Případ pořád zůstává otevřený a pachatel je neznámý,“ sdělil včera na adresu loupeže okresní policejní mluvčí Jaroslav Beran.