Hasiči museli zraněného řidiče vystříhat a vrtulník s ním odletěl do nemocnice

Vážný karambol se odehrál na novém silničním obchvatu v sousedství benzinové čerpací stanice.
„Renault jedoucí od Třeboně se dostal v pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se bočně srazil s Fordem Focusem a následně s kamionem, který jel za fordem. Řidič kamionu ve snaze zabránit střetu vjel do příkopu, kde poškodil betonové tvarovky,“ uvedla pracovnice jindřichohradeckého okresního policejního ředitelství Hana Millerová.

Profesionální hasiči museli ze zdemolovaného renaultu těžce zraněného řidiče za pomoci techniky vystříhat a předali ho do péče záchranky. Muž byl vrtulníkem přepraven na oddělení ARO českobudějovické nemocnice
„Velitel zásahu si ještě vyžádal jako posilovou jednotku další rychlý zásahový automobil z centrální stanice Jindřichův Hradec, jehož osádka pomohla se zajištěním vozů proti požáru, zajištěním místa nehody a kontrolou, zda z vozů neunikají provozní látky. Následně hasiči pomohli odtahovým firmám naložit havarovaná auta,“ sdělila tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů.
Kvůli zdravotnímu stavu nemohla být u řidiče podle Millerové provedena dechová zkouška na alkohol. U ostatních účastníků byla negativní. Šofér z renaultu se podrobil odběru krve.

Podle Millerové je předběžná škoda na renaultu 150 000 na fordu 40 000 a na kamionu 90 000 korun. Vyšetřování a následné odstraňování nehody na několik hodin omezilo na trase dopravu a policisté řídili provoz kyvadlově. Na tomto místě to není první nehoda.