„K události okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů z centrální požární stanice Jindřichův Hradec se dvěma cisternami. Zároveň byly povolány jednotky dobrovolných hasičů obcí Kunžak a Strmilov. Po příjezdu na místo požáru velitel zásahu hlásil, že se jedná o sklad o rozměrech cca 100 x 30 metrů, ve kterém jsou uskladněny balíky slámy,“ uvedla.
Plameny sklad zachvátily v celém rozsahu. Jako posilovou jednotku si zasahující hasiči ještě vyžádali pomoc dobrovolných hasičů obce Studená.
„Protože se sklad nachází v areálu Zemědělského družstva Kunžak, musely jednotky hasičů především provádět ochranu okolních objektů před rozšířením požáru,“ pokračovala Matějů s tím, že po dohodě s majitelem družstva byl sklad ponechán k vyhoření.
Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 1,25 milionu korun, uchráněné hodnoty pak na dva miliony korun. Příčina požáru je zatím v šetření.
Krátce po požáru ve Střížovicích byl ohlášen požár rodinného domku v obci Záhoří na Kardašovořečicku. Na místo byli vysláni profesionálové z J. Hradce a dobrovolní hasiči z Kardašovy Řečice.
Podle Matějů průzkum na místě ukázal, že hořel ohřívač vody. Škoda činí 5000 korun.

Foto: HZS