Útočníka předali Policii ČR. „Jednalo se o několikrát trestaného muže, se kterým jsme řešili incident i minulou neděli, když v baru v Klášterské ulici vytrhl jednomu z hostů mobilní telefon se slovy zabavuje se a odešel pryč. Muž byl následně za pomoci kamery dohledaný a zadržený v Panské ulici i s mobilem, ale bez SIM karty. Tu jsme našli znehodnocenou o kus dál,“ popisoval včera událost vrchní strážník Luboš Müller.
Muži v černých uniformách tento týden také poskytovali první pomoc ženě, která v Jarošovské ulici dostala epileptický záchvat a rozbila si při pádu hlavu o obrubník. Hlídka, která byla poblíž přivolala záchranku a uvolnila ženě dýchací cesty a hlídala ji do příjezdu zdravotníků.
Třeboň/ U Světa strážníci přijali oznámení o dvou krádežích doplňků aut. Z jednoho vozidla zmizely přes noc poklice kol a ze druhého znak.
Také byli přivolání do Vranína, kde ve čtvrtek po půlnoci pobíhaly po silnici krávy. Po dojezdu na místo již bylo asi dvacet kusů dobytka na louce, tak strážníci kontaktovali majitele, aby si zvířata zajistil.