Na Jindřichohradecku již policisté vykázali šest lidí z domu

Domácí násilí vygradovalo policejním zásahem. Dva muži nesmějí na deset dní domů.

Policisté v případě padesátiletého tyrana zahájili zkrácené přípravné řízení a na deset dní mu zakázali vstup domů. Nyní čeká v policejní cele na rozhodnutí o vazbě.
Policie včera zveřejnila i další případ domácího násilí, a to z Jarošova nad Nežárkou, respektive z jedné jeho místní části. Zde devětačtyřicetiletý muž ve společně obývaném přístavku terorizoval svoji matku. Nyní je obviněný z trestného činu týrání osoby ve společném domě. Zhruba od roku 2004, když se opil, tak matce nadával a vyhrožoval se sekyrou nebo nožem v ruce. Stará paní ze strachu před synem pravidelně utíkala do kůlny, k sousedům nebo do lesa. V pondělí nad násilníkem spadla klec.
„Také v tomto případě bylo rozhodnuto o desetidenním vykázání z domu. Muž byl zadržen a byl podán návrh na vzetí do vazby,“ sdělil včera pracovník okresního policejního ředitelství Václav Korbel.
Na Jindřichohradecku od začátku roku, kdy začal platit zákon umožňující zakázat útočníkovi vstup domů, policisté již vykázali šest násilníků. Z toho jednoho dvakrát.