Kdo byl mrtvý chodec u Stráže?

„Zjišťuje se v terénu, zda se někde podobný 40 až 50 let starý muž nevyskytoval, mohl putovat okolím,“ uvedl včera okresní policejní mluvčí Jaroslav Beran. Policii by poskytl cennou informaci i někdo, kdo by třeba někoho postrádal.
Uplynulý víkend se řidičům na Jindřichohradecku moc nepovedl. Podle statistiky se stalo celkem patnáct dopravních nehod, dva lidé zemřeli, jeden utrpěl těžké zranění a škoda přesáhla 1,6 milionu korun.
A nadcházející víkend může být ještě kritičtější, neboť je spojený se zahájením letních prázdnin a stěhováním národů.

Druhá tragická nehoda se stala v sobotu odpoledne v J. Hradci na výpadovce na Pelhřimov. Třicetiletý motorkář z J. Hradce jedoucí směrem do města v důsledku nepřiměřené rychlosti dostal smyk a stroj narazil do drátěného oplocení areálu správy a údržby silnic.

Daleko lépe dopadl řidič BMW, který havaroval v sobotu odpoledne mezi Třeboní a Lomnicí nad Lužnicí. Kvůli rychlosti auto na mokré silnici po smyku nejdříve narazilo do svodidel a pak do stromu. Muž vyvázl bez zranění, škoda je 303 000 korun.

O štěstí může hovořit i pětadvacetiletý motorkář, který v neděli v Chlumu u Třeboně brzy ráno po pádu na silnici zastavil o plot poblíž nákupního střediska. Za jeho nehodou stál i alkohol. Dechová zkouška ukázala 1,47 promile.

Foto: archiv police