Řidička nedala přednost motorce

26letá řidička Fordu Sierra při odbočování nedala přednost protijedoucímu malému motocyklu Piaggio. Nehoda se stala v pondělí odpoledne v Pivovarské ulici v Prachaticích. Padesátiletý řidič motocyklu neutrpěl žádná zranění, škoda byla vyčíslena na 10 000 korun. Policisté zjistili, že motocykl nebyl zaregistrován a nesmí tedy na pozemní komunikace.

Po smyku rovnou do patníků

1. května jel 21letý řidič vozem Seat Toledo od Oslova na Písek. Na přímém úseku dostal smyk a mimo silnici narazil pravým bokem do patníků. Řidič byl převezen do nemocnice, škoda činí 150 000 korun.

Opilý usnul za volantem

1. května jel 25letý řidič s Toyotou Corolla od Písku na Prahu. V Malčicích na přímém úseku za jízdy usnul a najel na nezpevněnou krajnici. Zde strhl řízení vozidla a následkem toho se dostal do smyku, který již nezvládl. Sjel do levého příkopu a přední částí narazil do betonového můstku vjezdu na louku. Došlo k lehkému zranění řidiče, který byl po ošetření propuštěn. Dechová zkouška ukázala 0,89 promile alkoholu v krvi. Škoda činí 56 000 korun.

Zachytil suzuki za zídku

1. května jel 29letý řidič na suzuki od Milevska na Orlík. V Kovářově nepřizpůsobil rychlost a vyjel na pravou krajnici, kde bokem motocyk〜lu zachytil za kamennou zídku u domu a byl poté odhozen zpět na vozovku. Došlo k lehkému zranění řidiče. Škoda je 22 000 korun.

Střet auta a vlaku na kolejích

V pondělí odpoledne se u Netolic srazil osobní automobil s vlakem. 22letý řidič VW Polo při přejíždění nezabezpečeného přejezdu přehlédl zprava přijíždějící osobní vlak z Dívčic. Při střetu naštěstí nedošlo ke zranění osob a škoda byla vyčíslena na 31 000 korun.