Skoro 120 000 korun zaplatili v kraji řidiči na pokutách při čtvrteční dopravní akci. Druhý den znovu bourali . . .

V jižních Čechách do ní bylo nasazeno 180 policistů. Hlídky zastavily 1868 vozidel. Kontrolovaní řidiči se dopustili 201 dopravního přestupku. Byly jim za ně uloženy blokové pokuty v celkové částce 119 200 korun. U sedmi kontrolovaných bylo zjištěno požití alkoholických nápojů. Nejčastějším zjištěným prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidla (63), překročení stanovené rychlosti (29) a nepoužití bezpečnostních pásů (15).

Jen na Českobudějovicku policie zjistila u 324 kontrolovaných 51 přestupků, které ocenila pokutami za 25 000 Kč. To už se blížil další prodloužený víkend, přičemž ten uplynulý měl varovat – v kraji se stalo 113 nehod s jedním mrtvým, 28 zraněnými a škodou za pět milionů. Bude ten nastávající lepší? Navíc když do něj začalo pršet?! Už pátek naznačil, že asi ne.

21letý řidič z Písku jel odpoledne od Písku na Kestřany. Při projíždění pravotočivou zatáčkou dostal smyk a vjel do protisměru, kde se čelně střetl s autem řízeným 20letou řidičkou. Mladíkův vůz poté narazil do stromu.Ještě předtím bočně kolidoval s dalším vozidlem. Auto řidičky bylo odraženo mimo komunikaci a sjelo ze svahu. Tři zranění byli převezeni do nemocnice v Písku. Škoda je téměř 300 000 korun.

Tragické předjíždění

V sobotu kolem půl osmé nedaleko Kbelnice jel 24letý muž s osobním vozem od Strakonic směrem na Prahu. Když začal předjíždět druhým volným pruhem, dostal na mokré vozovce smyk a vjel do protisměru, kde se střetl s kamionem. Mladý řidič utrpěl při nehodě smrtelné zranění. Šťastněji, s jedním lehkým zraněním, skončila další sobotní nehoda. Půl hodiny po poledni došlo na křižovatce u motelu Sloup mezi Veselím nad Lužnicí a Soběslaví ke střetu dvou osobních aut. Nehodu zavinil 71letý řidič, který přijížděl po vedlejší ve směru od obce Dráchov a chtěl pokračovat směrem na Kardašovu Řečici. Při vjíždění do křižovatky nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní komunikaci.