Víkendová bilance: 18 dopravních nehod, jeden mrtvý, dva zranění a škoda za 576 900 korun!

Devatenáctiletý řidič traktoru s přívěsem, jedoucí od Strmilova na Studenou, udělal chybu za volantem při odbočování vlevo na pole. Motocyklistu zřejmě přehlédl, nedal mu přednost a navíc v levé polovině vozovky prudce zastavil. Motorkář svoji hondu již neubrzdil a narazil do levého zadního kola traktoru. Při nehodě utrpěl těžké zranění, kterému na místě podlehl.

„Svědek, který chtěl traktor předjíždět, potvrdil, že motorkáře viděl, a proto tak neučinil. Je tedy jasné, že motorka nemohla jet příliš rychle a traktorista ji vidět mohl. Svou roli zde možná sehrála nezkušenost mladého řidiče traktoru, který se před odbočováním dostatečně nepřesvědčil, zda nic v protisměru nejede. Udělal i druhou profesionální chybu, a to, že prudce zastavil, čímž motorkáři nedal šanci, “ uvedl včera k nehodě okresní policejní mluvčí Jaroslav Beran.

Po bilanci uplynulého týdne, kdy našel smrt mladý motorkář u Klenové, a havárce motocyklisty u Jarošova, který svou příliš rychlou jízdu skončil naštěstí bez vážných zranění pod koly návěsu, byl tedy pro milovníky rychlých strojů tragický i tento víkend.