A co návštěvníci v muzeu mimo jiné najdou?

V přízemí (atriu) a na nádvoří MINT Market - Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům, kteří se zkouší postavit na vlastní nohy.

Návštěvníci tak budou moct pořídit lokálně vyrobené dárky, které pod stromečkem udělají zaručeně radost. A to vše navíc v pohodové atmosféře, bez stresu nákupních center a s dobrou kávou nebo něčím na zub v ruce. Vybírat budete moci z více než 40 krásných značek ze všech koutů republiky. Bio kosmetika, oblečení pro malé i větší, šperky z kovu, papíru, dřeva nebo plastu, kabelky nejrůznějších velikostí a tvarů, sojové svíčky, makramé nebo lapače snů, delikatesy a mnoho dalšího.

V prvním patře bude pro návštěvníky bude připraveno vánoční fotografování v muzejním ateliéru, tvůrčí dílničky pro děti a ukázky řemesel. K vidění budou skláři, kovář, košíkář nebo včelař.

Advent v Muzeu fotografie v Jindřichově Hradci.Zdroj: Poskytla Jitka Čechová

Děti i dospělí zájemci si budou moci ozdobit vánoční perníčky, vytvořit si hračky ze dřeva, využít možnost "dětského tetování" nebo navštívit Luďkovu HRAČKOLNU. Nebude chybět ani výroba šperků, oblíbené malování na obličej a tvoření pro malé i velké z drceného skla nebo foukání barev. Na nádvoří budou probíhat ukázky zručné práce kováře.

Po celou dobu programu bude v přízemí pro návštěvníky otevřena Muzejní kavárna, kde bude možné si vychutnat kromě dobré kávy i vánoční medovinu, svařák a pro malé návštěvníky nebude chybět dětský punč.

Jitka Čechová