V pátek 9. 7. zazní na nádvoří městského úřadu v Třeboni Balada pro banditu. Inscenace zaujala Jihočeskou filharmonii natolik, že požádala o souhlas s úpravou hudební složky hry. Pásmo nejznámějších písní a melodií představí sólisté Eva Vrbková, Igor Orozovič, Dalibor Buš a Gabriela Vermelho s doprovodem Jihočeské filharmonie pod vedením Vojtěcha Spurného.

Festival zakončí v sobotu 10. července Pocta Emě Destinnové se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, basbarytonistou Adamem Plachetkou a Jihočeskou filharmonií s dirigentem Davidem Švecem. Zazní árie z oper Gaetana Donizettiho, Pietra Mascagniho, Giuseppa Verdiho, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

„Osmnáctý ročník festivalu zahájil tak, jak si jen organizátor může přát. První dva festivalové koncerty - program Flétna na dvoře Bedřicha II. Velikého a vystoupení Lobkowicz tria - byly vyprodané. I počasí je prozatím vstřícné a do vnitřních prostor Divadla J. K. Tyla se přesouval pouze koncert Kalabis Quintetu. Poslední vstupenky hlásí předprodeje také na závěrečnou poctu Emě Destinnové," říká organizátorka Irma Mrázková.

Zbývající vstupenky na Baladu pro banditu a Poctu Emě Destinnové lze zakoupit na webu festivalu, prodejní síť Ticketstream nebo osobně pak na informačních centrech měst Třeboň a České Budějovice. Držitelé průkazu ZTP mohou uplatnit 50% slevu.

V letošním roce se festivalu opět dostalo významné podpory Jihočeského kraje, města Třeboně, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury, Renomie i podpory firem a jednotlivců. Mediálním partner festivalu je Český rozhlas České Budějovice.

Podívejte se na video Třeboňských nocturen. 

Anna Mašátová