Ples byl uspořádán jako maškarní, a to se projevilo na veselé a přátelské atmosféře uvnitř tanečního sálu společenského zařízení obce Majdalena. Všechny přítomné přivítal starosta Hamru Tomáš Panenka společně se starostou sboru dobrovolných hasičů Janem Pumprem. Oba se ujali společného moderování celé akce a po úvodní části, kterou obstarala hudební skupina Second Service band přišlo na řadu prémiové vystoupení skupiny Hamerská poupata s názvem Perníkovka.

Humorné zpracování klasické pohádky rozveselilo přítomné návštěvníky a zakrátko přišla na pořad soutěž o ceny v podobě slosování vstupenek. Hlavní výhra, televizor o úhlopříčce 160 cm věnovaný obcí Hamr potěšil výherkyni a dalším programem bylo vyhodnocení 10 nejlepších masek, které proběhlo v režii hudební skupiny.

Další vystoupení Hamerských poupat:

Po sériích hudební produkce tohoto souboru, kdy přítomní návštěvníci plesu zaplnili parket sálu tancem různých stylů, nastal čas pro výherce soutěže o divoké prase. Výhra jistě potěšila jeho nového majitele a po zbytek večera naplnila hudební skupina sál svou produkcí známých písní jenž roztancovala přítomné účastníky plesu v maskách i bez nich.

Na závěr zahrála hudební skupina účinkujícím souboru Hamerská poupata píseň od Michala Davida "Pár přátel", která se stala pro její členy již "hymnou" .