Skupina pochází ze severoitalského města Treviso, které se nachází 30 km od Benátek. Tam studují místní ekonomickou střední školu. Návštěva se uskutečnila v rámci evropského projektu s názvem Superdiver cities.

V rámci projektu studenti připravují turistické trasy v okolí svého města a ty nakonec nahrají do turistické aplikace Smartguide. Italská návštěva si podrobně prohlédla město Jindřichův Hradec, ale vyrazila i na výlet do Třeboně nebo na Červenou Lhotu. V hektickém týdnu zbyl čas i na školní aktivity s českými studenty nebo na discgolf v parku. V pátek se pak všichni zúčastnili hradeckého majálesu a večer v KC Jitka Italové zvolili královnu oslav.

Italští a čeští studenti.Italští a čeští studenti.Zdroj: František Jantač

Spolupráce obou škol bude pokračovat. V září vyrazí do italského Trevisa skupina českých studentů. Domlouváme i budoucí výměnu studentů v rámci provozní praxe, kdy by naši studenti pracovali v italské firmě a Italové u nás,

Nutno podotknout, že podobná dohoda již existuje se střední školou v německém Gelsenkirchenu. Na obchodní akademii T.G.Masaryka považujeme mezinárodní spolupráci za velmi důležitou.

PhDr. František Jantač, vyučující na OA J. Hradec