„Představte si činné sopky vyčnívající z ledových vod poblíž Antarktidy. Skály, dým, led, miliony tučňáků, kosatky, velryby, nekonečný oceán a naprosto nepředvídatelné počasí. Není tu letiště, přístav, nežijí zde téměř žádní lidé. Dostat se sem znamená mnohadenní plavbu na malé jachtě. Vylodit se dá jen občas, a to pouze za pomoci nafukovacího člunu,“ říká fotograf a cestovatel Václav Šilha.

Václav Šilha tuto cestu podstoupil, dobrovolně a několikrát, s cílem zdokumentovat a zažít na vlastní kůži panenskou krásu přírody Antarktidy, Jižní Georgie a Sandwichových ostrovů. Na jachtě Golden Fleece spolu s legendárním kapitánem jižních moří Jérômem Poncetem strávil šest měsíců.

Přednáška Antarktida – k branám ráje zahájí výstavu 22. června 2024 v 19.00 hodin.

close Galerie Matějovec38 zahájí výstavou a cestovatelským večerem Václava Šilhy. info Zdroj: archiv Matějovec38, Václav Šilha zoom_in Galerie Matějovec38 zahájí výstavou a cestovatelským večerem Václava Šilhy.

Výstavu svých fotografií odstartuje Václav Šilha devadesátiminutovou show plnou fotografií, videí a reálných příběhů, a umožní tak účastníkům objevit jeden z posledních nedotčených koutů naší planety.

Václav Šilha (*1963) je renomovaný fotograf přírody a zvířat, pravidelně publikuje v řadě světových prestižních medií. S fotoaparátem v ruce procestoval všech šest kontinentů včetně Antarktidy. V roce 2012 získal v prestižní soutěži Czech Press Photo první cenu v kategorii Příroda a zlatou medaili v kategorii Savci v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP (Mez. fotografická federace umění) v Norsku. Je také držitelem druhé ceny Czech Press Photo 2010 a ceny Trigema Czech Press Photo 2014. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“.

close Galerie Matějovec38 zahájí výstavou a cestovatelským večerem Václava Šilhy. info Zdroj: archiv Matějovec38, Václav Šilha zoom_in Galerie Matějovec38 zahájí výstavou a cestovatelským večerem Václava Šilhy.

Matějovec38 je nový galerijní prostor věnovaný výhradně fotografii v prostorách hotelu a restaurace stejného jména. Nachází se u Slavonic v Jihočeském kraji.

www.matejovec38.cz