„Téměř od počátku festivalu Třeboňská nocturna spolupracujeme se ZUŠ Třeboň a jako poděkování vedení školy a jejím pedagogům za výchovu nové generace organizujeme přehlídku žáků i absolventů školy. Někteří z nich již studují na předních českých hudebních školách, je radostí je vídat na koncertních pódiích. V posledních letech dostal večer i charitativní rozměr, podpora míří vždy ke konkrétní třeboňské rodině se zdravotně postiženým dítětem,” přibližuje večer ředitelka festivalu Irma Mrázková.

Zazní dílo skladatelů Mojmíra Zedníka, Lukáše Sommera, Martina Fogela, Jana Křtitele Vaňhala, Bedřicha Smetany, Fryderyka Chopina, Bohuslava Martinů a mnoha dalších a také literátů Jiřího Havla a Chálila Džibrána.

Vystoupí trombonisté Petr Graman a Josef Kučera, pěvci Jakub Spurný, Tadeáš Tobolka, Karolína Sedláčková, Tomáš Michal a Sára Hejlová, kytaristka Monika Adamová, houslistka Alžběta Tetíková, violocellista Jaromír Spurný, klavíristé Marian Pilarčík, Magda Bočková, Zuzana Kotalová, akordeonistka Andrea Šulcová a taneční soubor ZUŠ Třeboň. Vystoupením provedou Alžběta Tetíková a Marie Langerová.

Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován rodině Tomáš Slance. Tomáš je žákem Základní školy praktické v Třeboni, potřebuje speciální vzdělávání, neustálý dozor a nepřetržitou péči ve škole i doma.

21. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna proběhne 9. - 13. července na různých místech města Třeboně. Vystoupí violoncellista Jiří Bárta, Janoška Ensemble, operní pěvci Jana Sibera a Aleš Briscein v doprovodu Komorní filharmonie Pardubice, Barocco sempre giovane a mnozí další. Vstupenky na festival a kompletní program naleznete na trebonskanocturna.cz.

Anna Mašátová