Zájemci mohou rozvíjet své dovednosti v mluveném projevu, prezentaci, herectví a dopřát si divadelní zážitek s jedinečnou Vilmou Cibulkovou.

Zkusit si uvědomit své tělo, rozhýbat jej a vytvořit uměleckou choreografii v dílně tanečního moderního divadla můžete s choreografem, tanečníkem a ředitelem festivalu Martinem Dvořákem. Zazpívat si a být součástí hudební tvorby s živelnou Naďou Válovou nebo Beátou Hlavenkovou a pokud potřebujete hlubší hlasovou terapii tak je možno využít kurz s Pavlou Fendrichovou.

Pokud se rádi vyjadřujete slovem a literární útvary jsou vaším zájmem pak je možnost se naučit napsat povídku s vyjímečnou spisovatelkou Jakubou Katalpou.

Lekce se budou konat ve dnech 8. - 11. 8. 2024 ve Spolkovém domě, který poskytuje veškeré zázemí pro workshopy. Večer na terase domu si můžete dopřát vyjímečné umělecké zážitky právě od lektorů každodenních dílen.

Letos jsou navíc spojené s tématem roku české hudby. Dílny jsou otevřeny všem bez orzdílu věku i pokročilosti od 15 let. Přihlášky na festival jsou JIŽ OTEVŘENY.

ProART festival přivede do Spolkového domu významné umělce.ProART festival přivede do Spolkového domu významné umělce.Zdroj: archiv ProART

Festival se koná ve více městech a odstartuje 31. května v Kačině, následovat pak budou další města v průběhu celého léta - Moravský Krumlov, Brno, Praha, Slavonice, Jičín. Festival pak jako již tradičně uzavře Olomouc na konci října. ProART Festival letos uvede 40 lektorů z Česka i zahraničí, potkat se na dílnách můžete kromě výše jmenovaných i s Vilmou Cibulkovou, Janem Kačerem, Lenkou Dusilovou, Beatou Hlavenkovou, Milanem Šteindlerem, Petrou Soukupovou a mnoha dalšími. V rámci večerních představení se můžete těšit na samotné lektory v improvizovaných setkáních, hudebního mága MAOKa a také na repertoár ProART Company.

ProART pokračuje ve své misi spojovat různé umělecké formy a přibližovat umění široké veřejnosti bez předsudků a pomyslných bariér.

ProART Festival

TANEC - HERECTVÍ - ZPĚV - HUDBA - PSANÍ - FOTO

Umělecké dílny a večerní multižánrový program pro širokou veřejnost.

Festival trvá každé léto už od roku 2004.

MOTTO: ŠIŘTE KRÁSU

21. umělecký workshop festival v sedmi českých a moravských městech:

KAČINA, Zámek: 31. 5. - 2. 6.

MORAVSKÝ KRUMLOV, Zámecká kaple: 21. - 23. 6.

BRNO, vila Engelsmann: 18. - 25. 7.

PRAHA, Werichova vila: 28. - 31. 7.

JIČÍN, Valdštejnská lodžie: 3. - 6. 8.

SLAVONICE, Spolkový dům: 8. - 11. 8.

OLOMOUC, Vlastivědné muzeum 25. - 28. 10.

Více na www.proart-festival.cz. Přihlášky lze podat zde: https://prihlaska.proart-festival.cz

Jitka Břízová, spolek ProART