Na pódiu, umístěném přímo nad chovem ovcí, letos vystoupí například David Koller s kapelou Jasná páka, Ivan Mládek se svým Banjo Bandem, skupiny Sto zvířat, Nasycen či Yo Yo Band, jehož lídr Richard Tesařík zve názvy dávno zlidovělých hitů: „Karviná, Rybitví, Kladno… Dvorce!!! Ať si říká, kdo chce, co chce."

Výjimečným večerem jistě bude koncert Petra Spáleného, který do Dvorců přijede v doprovodu Milušky Voborníkové oslavit své osmdesátiny. Muzikant Michal Šindelář zavzpomíná projekcí filmu Můj táta Dědek a následným koncertem na svého otce, legendárního člena kapely Katapult Jiřího Dědka Šindeláře.

Program zahájí Den otevřených vrat se skupinou Hrací skříň Praha, tradičně se vstupem zdarma. Tradici se dostojí rovněž Pivními slavnostmi s kapelou The Papper Jack či Dětským dnem s farmářskými trhy a s vystoupením Laury a jejích tygrů, kteří představí písničky z alba pro děti i dospělé Zoo Zoo. Legendární rocková smečka ve Dvorcích zatím nevynechala jediný ročník. "Rocková stodola nás prostě baví. Úžasné prostředí, úžasná atmosféra! Určitě přijďte," vzkazuje fanouškům kapelník Karel Šůcha.

Zvykem v Horních Dvorcích také je, že koncerty v Rockové stodole doprovázejí gastro zážitky. Opět se bude na otevřeném ohni opékat kýta, na grilu klobásy, haburgery, sýr haloumi a návštěvníci si pochopitelně budou moci pochutnat na kompletní produkci místní sýrárny, včetně zmrzliny z ovčího mléka. Na čepu dostanou vedle humpoleckého pivovaru Bernard prostor lokální minipivovary z Panenských Dubenek, Telče a Popelína. Děti zase ocení živé koně i poníky, trampolínu a prolézačky.

U areálu Statku Horní Dvorce je možné parkovat, stejně jako stanovat nebo tu pobývat v karavanu. Kompletní program, předprodej a veškeré informace zájemci najdou na www.rockovastodola.cz.

Barbora a Ludvík Zettlovi