Konkurence v soutěži byla veliká, přesto práce tohoto studenta zaujala odbornou porotu natolik, že se umístil na prvním místě! Slavnostní vyhlášení ankety se konalo v úterý od 16. hodin v koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích. Anketu pořádá Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích.

„Jelikož se jedná o studenta 2. ročníku, věříme, že jeho hvězda bude stále stoupat a že překvapí, a to nejen naši školu svými skvěle vypracovanými pracemi,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Petra Eliášová.

Nominovat se mohli pouze studenti, kteří v roce 2023 dosáhli význačných úspěchů v dané kategorii. Matyas Řeřicha je výtvarně invenčně nadstandardně nadán, disponuje neskutečným množstvím nápadů, které dokáže realizovat a vždy dokončit i v případě, že se jedná o na první pohled nerealizovatelné myšlenky. Vzhledem k jeho věku je jeho zaujetí a nadšení z tvořivé cílevědomé práce až zarážející.

Disponuje talentem spojeným s hravostí a manuální dovedností. Sám přichází s nápady, které s radostí realizuje, jak ve škole, tak i doma.

V minulém školním roce získal na mezinárodní soutěži MMT v Jihlavě 1. místo, v letošním roce získal 2. místo, když 1. místo mu uniklo o jeden jediný bod. Při klauzurních pracích vždy překvapí vyspělou uměleckou a odborně provedenou prací.