Vezměte si k ruce diář, bohatý program čeká všechny návštěvníky jihočeského kraje i v měsíci srpnu.

Originální a velice oblíbený je multižánrový festival v Českých Budějovicích Město lidem lidé městu. Centrum města pokryje několik set metrů živé trávy, ve vzduchu visí barevné deštníky a lampiony, ulice zaplní vůně vybraných gastronomických dobrot, pražené kávy a čerstvých květin.
Kromě návštěvníků vyrazí do ulic i akrobati, zpěváci, muzikanti, herci, artisti, malíři, kuchaři, baristi, kadeřníci, floristi, návrháři, architekti, sportovci.

Rodiny s dětmi určitě ocení večerní pohádkovou ZOO v Hluboké nad Vltavou nebo rytířská představení na hradě Helfenburk. S dětmi můžete vyrazit i na Mirotické setkání loutek a hudby, které se koná 19. a 20. srpna.

Netradiční koncerty si poslechnete na Hudebním festivalu Karla Valdaufa, na hudebních setkáních na Hluboké nebo v Třeboni. Po dvou letech se také Strakonice rozezní v tónech největšího mezinárodního dudáckého festivalu, folklorní festival připravují také v Písku, slavnosti města pak v Kaplici.

Sportovci se opět sejdou na triatlonovém Xterra sportfestu v Prachaticích, rekreační triatlon Betonový muž a žena na vás čeká ve Veselí nad Lužnicí, tradiční akcí je také lipenský Sportfest.

V Prachaticích pro vás kromě sportu připravují Festival piva s přehlídkou malých lokálních minipivovarů, Křenovice rozburácí už 4. ročník traktoriády s rozšířenou nabídkou akcí a atrakcí pro děti.

Úplně 1.ročník filmového festivalu, zaměřeného na podporu české a slovenské kinematografie, se uskuteční v Třeboni, kde i diváci jsou součástí poroty.

Země živitelka – legendární veletrh není třeba představovat, letos se koná již 48. ročník.

Až do konce prázdnin je také nabitý program Kulturního léta v Horní Plané, noční komentované prohlídky budí velký zájem ve Vimperku, Českém Krumlově, Kotnově a Soběslavi.

Za pozvánku na akce v jižních Čechách děkujeme Janě Píchové z Jihočeské centrály cestovního ruchu