Celkem 77 studentů a žáků z 22 gymnázií, středních škol a základních škol z celé České republiky soutěžilo v těchto disciplínách: bodovaný trénink (minutovky), audiotranscription, opis textu 10 minut při penalizaci 10 a 100 úhozů z obrazovky a opis při penalizaci 50 za neopravenou chybu z papírové předlohy.

Obchodní akademii, Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště v Třeboni reprezentoval Matěj Mikeš, student 2. ročníku OA, který již v minulém školním roce získal zkušenosti na soutěži „Talenti 1. ročníků“ v Jihlavě. Tentokrát sice na přední příčky nedosáhl, ale rozhodně se v těžké konkurenci neztratil. „Byla to pro mě cenná zkušenost a motivace do budoucna. Získal jsem zkušenosti z práce pod stresem a mohl se porovnat i s dalšími písaři. Asi nejvíce mi vyhovovaly minutovky,“ přiblížil své pocity Matěj Mikeš.

Slavnostního vyhlášení výsledků se ujal Jaroslav Zaviačič, bývalý český reprezentant a vícemistr světa v psaní na mechanickém psacím stroji, zakladatel českého sdružení INTERINFO a zakladatel internetové školy ZAV, který poukázal na význam psaní všemi deseti pro praxi i pro život. Diplomy předávala vítězům Ing. Helena Zaviačičová, předsedkyně INTERINFO ČR, devítinásobná mistryně světa v psaní všemi deseti a držitelka světového