Zajímavým zpestřením bylo setkání studentek s českou herečkou Jitkou Schneiderovou, která tu byla na známém mezinárodním filmovém festivalu. Žáci se také stali svědky neobvyklé události, nicméně i ta patří k lidskému životu. „Viděli jsme takový zvláštní pohřeb, kdy rakev vezla gondola. To mně hodně zaujalo, protože, u nás nic takového není,“ míní student Tomáš Světlík.

Vzrušující zážitek nastal pro účastníky exkurze na jezeře Lago di Garda, kde na dvouhodinovou vyhlídkovou plavbu lodí provázela pravá nefalšovaná jezerní bouře s velkými vlnami prudce vrážejícími do boků plavidla. „Studenti to však zvládli skvěle a nadšeně fotili,“ uvedla učitelka Ivana Klestilová.

Dalším cílem byla Verona a návštěva proslulého Juliina domu. Z benátského tepla až do dolomitské zimy, kde bylo pouhých pět stupňů nad nulou. Dvouhodinová pěší túra v nejproslulejší části pohoří Dolomity - Drei Zinnen, nebyla úplně jednoduchá, ale měla svoje kouzlo. „Líbilo se mně, že ti zdatnější pomáhali těm méně zdatným. Byla to asi ta nejlepší parta, se kterou jsem kdy byla v zahraničí,“ řekla Klestilová.

Jan Ziegler