Přátelské posezení završilo oslavy 840. výročí od první písemné zmínky o Dačicích.

Pozváni byli představitelé města od roku 1990 a současní zastupitelé. Smyslem a důvodem tohoto setkání bylo připomenout si posledních třicet let v životě a rozvoji města, včetně významných událostí, investičních akcí, vzácných návštěv, a dalších důležitých momentů, které jsou součástí moderní historie Dačic.

„Na tomto setkání jsme si přátelsky popovídali s bývalými radními. Diskutovali jsme především o různých podmínkách při vedení města v jednotlivých obdobích, probrali některé významné události a mnohé další jsme si připomněli i díky obsáhlé fotografické prezentaci, která byla zaměřena na zajímavé momenty posledních třiceti let jednak z oblasti investic

a významných pracovních setkání, ale věnovala se i volnočasovému vyžití ve městě,“ uvedl k setkání starosta města Miloš Novák.

Drobné občerstvení a káva se podávaly v předsálí kulturního domu. „Setkání bylo plánováno k výročí města na prosinec 2023, ale z důvodu rekonstrukce Kulturního domu Beseda muselo být odloženo až na únor letošního roku,“ doplnil starosta města.

Markéta Nováčková, mluvčí města