Jednalo se již o 2. ročník této slavnosti v Hamru, kdy se sešly ženy v restauraci pana Jana Šíleného. V předsálí je vítal starosta obce Hamr Tomáš Panenka a předal jim klasický karafiát. Pro ženy z naší obce si připravili program hasiči, kdy jim nejmenší děti z našeho sboru zazpívaly písničku či zarecitovaly báseň. Také předaly malý dárek vyrobený z korálků.

Starosta obce seznámil přítomné s událostmi a plány do budoucna v naší obci a popřál jim všeho dobrého. Další program připadl na soubor SDH Hamr Hamerská poupata, v němž vystupují dospělí i mladí hasiči humorným muzikálovým zpracováním klasických pohádek.

Pro oslavu svátku žen zvolili představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Svým výkonem pobavili všechny oslavenkyně. Po kulturním programu připravili pořadatelé pro naše ženy sladké občerstvení spojené se slavnostním přípitkem a zbytek oslav proběhl za vřelého pobesedování žen navzájem za doprovodu reprodukované hudby.

Soubor Hamerská poupata se rozloučil, musel odjet k dalšímu vystoupení pro fotbalisty z Lomnice nad Lužnicí, kteří pořádali ples v blízké vsi Klec.

Jan Pumpr