Zajímáte vás, co se skrývá pod hladinou? Pak rozhodně zavítejte ve čtvrtek 6. června 2024 od 17 hodin do Muzea fotografie a MOM v jindřichohradecké Kostelní ulici.

Přichystaná je vernisáž výstavy fotografií Tajemný podvodní svět pohledem kreativní fotografie Michala Štrose.

close V muzeu fotografie si prohlédnete Tajemný podvodní svět Michala Štrose. info Zdroj: MFMOM zoom_in V muzeu fotografie si prohlédnete Tajemný podvodní svět Michala Štrose.

Michal Štros je biolog, vědec a fotograf, držitel mnoha ocenění v domácích i mezinárodních soutěžích. Žije v Brně.

Fotografování pod vodou se Michal Štros věnuje už řadu let. Zpočátku fotil velké živočichy jako velryby, žraloky, manty a tuleně, postupně ale objevil bizarní svět těch nejmenších mořských druhů a svoji pozornost zaměřil převážně na makrofotografii. Nejde mu však pouze o přesné zobrazení podvodního života, ale spíše o estetické vyjádření s přidanou uměleckou hodnotou. K fotografování přistupuje kreativně, hraje si s kompozicí, barvami a světlem. Autor vášnivě experimentuje i s opticky modifikovanými objektivy, které dosud nebyly v podvodní fotografii použity.

Výstava prezentuje průřez fotografickou tvorbou autora za posledních pět let. Vystaveny jsou nejen originální podvodní fotografie, ale i jejich fraktály a koláže. Součástí výstavy jsou také fotografie pořízené opticky modifikovanými objektivy se zajímavými vířivými efekty s téměř “impresionisticky” rozostřeným pozadím.