Přijďte v sobotu 25. listopadu 2023 do areálu stanice v Jateční ulici v Třeboni a podpořte péči o zvířata z volné přírody v nouzi i trvale handicapované stálé obyvatele! Vyhlížet vás od 13:00 do 16:00 hodin netrpělivě budou (nejen) krkavci Péťa s Pepinou a čekají vás roztomilé dárečky i voňavý podzimní čajík pro všechny.

Třeboňská záchranná stanice pečuje o poraněné volně žijící živočichy na území Třeboňska, Jindřichohradecka a Dačicka a věnuje se ekologické výchově a osvětě nejen dětí ve školkách a školách, ale i široké veřejnosti.

Činnost stanice je z velké části závislá na financích, které se podaří sehnat od soukromých dárců, neboť peníze "veřejné" (o které je třeba každoročně bojovat) tvoří jen cca 1/3 rozpočtu. "Srdečně zveme všechny, komu naše činnost dává smysl a chtěli by nám pomoci, na druhý ročník benefičního setkání, S.O.S. BAZÁREK 2023. Přijďte se v sobotu 25. listopadu od 13:00 do 16:00 hodin podívat do Expozice zvířat s příběhem v Jateční ulici v Třeboni a podpořte naši práci příspěvkem do veřejné sbírky Zvíře v nouzi. Na oplátku si odnesete drobné dárky, které udělají doma radost v čase Adventu nebo potěší pod stromečkem", láká k návštěvě Iva Šímová.

Třeboňská záchranná stanice je "domovem" pro zraněné volně žijící živočichy.
Sirotka odchovávají na kozím mléku. Do volné přírody se už nevrátí

"Letos se kromě jiného můžete těšit na krásná ptačí krmítka, domov vám provoní adventní věnce i zelené koule, nejen děti si určitě oblíbí veselý komiks Čus vydrus a zábavnou sadu Hrajeme si s ptáky . A určitě se hodí i bylinkové soli do horké koupele. Tohle všechno i spoustu dalších drobností pro potěchu vás i vašich blízkých najdete v areálu třeboňské stanice již tuto sobotu. Zahřeje vás nejen hezký pocit z pomoci našim zvířecím sousedům, ale i speciální podzimní čajík, který s láskou připravíme pro všechny příchozí zmrzlíky", pokračuje hlavní organizátorka akce s úsměvem.

"Od ledna letošního roku prošlo naší péčí již více než 500 zvířecích pacientů, realizovali jsme 140 výukových programů a prohlídek stanice pro školy a školky, Expozici trvale handicapovaných zvířat v Jateční ulici v Třeboni navštívilo dalších více než 6000 návštěvníků. Samostatně i ve spolupráci s jinými organizacemi jsme uskutečnili 12 úspěšných akcí pro veřejnost, zpracovali jsme 246 odborných posudků na škody způsobené vydrou říční na rybích obsádkách a zodpověděli více než 130 dotazů v naší poradně a poskytli stovky telefonických konzultací. Abychom tu mohli být pro zvířata i lidi nadále, potřebujeme také vaši pomoc. Těšíme se na vás v sobotu 25. listopadu mezi 13:00 a 16:00 hodin v areálu Třeboňské záchranné stanice v Jateční ulici 311!", dodává Iva Šímová na závěr.