S doprovodem vynikajícího klavíristy Jiřího Knotte zazní světové klasické skladby jako Habanera z Carmen, árie Rusalky „Měsíčku na nebi“, Panis Angelicus, ale také Memory z muzikálu Cats, filmové skladby z Tenkrát na Západě, ze Skyfall a mnohé další.

Mezi klavírními sóly nebude scházet virtuózně zahraný Chačaturjanův Šavlový tanec, Smetanova Vltava z cyklu Má vlast, ale také např. Bohemian Rhapsody od Queen. Milým hostem koncertu bude výborná mladá houslistka Sophia Alabssi, absolventka kurzů Jaroslava Svěceného a Pavla Šporcla.

Toho, kdo přijde ve čtvrtek 22. července od 19.30 hodin na třeboňský zámek do sálu Zámecká konírna, čeká jistě nádherný zážitek z vynikajícího umění, strhujícího temperamentu a sametového hlasu Edity Adlerové, z bravurně zahraných klavírních skladeb, hraných běžně velkými orchestry, i z krásných houslových tónů půvabné Sophie.

Vstupenky je možno zakoupit na místě před koncertem a také v online předprodeji TIC Třeboň a TIC České Budějovice. www.itrebon.cz/ editaadlerova.

Jiřina Čajková, Třeboň