Tryskající atrakce bude stát do sezony, slíbil autor nového vodního díla.

„Proč se ještě na náměstí, kde bude stát fontána, ještě nekope?“ zazněla hned první otázka mířená na starostu města Karla Matouška. Ten společně s autorem návrhu fontány akademickým sochařem Františkem Häckelem odpověděl, že firma je schopná práce udělat za pouhý jeden měsíc. „Poslední sobotu v červnu bude fontána fungovat,“ slíbil Häckel přítomným.

Nejprve se však musí odstranit na Masarykově náměstí dlažba, udělat základy a připravit systém přivádějící vodu a instalovat čerpadla. Ta slibují zásobit vodní dílo z červené žuly třiceti litry vody za sekundu.
Minulý týden získal Jindřichův Hradec titul Historické město roku 2007 mezi čtrnácti konkurenty. K němu náleží milion korun a dalších 300 000 korun od Jihočeského kraje. Prostředky bude město investovat do památek.

„Chci zdůraznit, že to je ocenění pro vás pro všechny,“ řekl směrem k jindřichohradeckým občanům starosta. Zároveň pozval lidi na 22. května na otevření nového infocentra v Panské ulici. Slíbil při této příležitosti představení získaného ocenění.

Co s bývalou oranžérií, neboli skleníkem pod kostelem svatého Jana Křtitele? Vedení radnice a Jindřichohradecký deník vyzvaly občany, aby se zapojili do ankety. Podobně už totiž spolurozhodli právě o zmiňované fontáně. Hlasovat je možné na webu Deníku.

hlasujte také do antkety: K čemu má sloužit oranžerie