Mnoho míst v lázeňském městě se nyní změní na provizorní promítací sály.

„Kromě přehlídky soutěžních filmů je připravena i řada doprovodných akcí a programů, které zpestří tento filmový týden. Druhého a třetího května se uskuteční mezinárodní diskusní fórum na téma Drogy a televize,“ řekla tisková mluvčí festivalu Magdalena Šebestová.
Přihlášeno je 242 filmů z 38 zemí. Odborná porota letos poprvé vybere i vítěze internetové animace.
„Pokud jde o animaci přes internet je to letošní novinka. Jednoho vítěze už máme. Je to Zina Papadopoulou z Řecka a zvítězila na základě hlasování diváků. Z přihlášených 51 filmů z 19 i velmi vzdálených zemí bylo vybráno do soutěže 12 snímků. Z těch bude vybrán druhý vítěz odbornou porotou. Celkově považujeme tento první ročník za dobrý začátek a další roky jistě přinesou jak větší počet, tak i rostoucí kvalitu těchto internetových filmů,“ informovala Šebestová.
Čestným prezidentem AniFestu 2007 je známý belgický režisér animovaných filmů Raoul Servais.
„Ten byl naším oslovením velice potěšen a čestnou funkci s radostí přijal. V programu festivalu je plánováno i setkání s nestorem české animace Břetislavem Pojarem. Téměř po celou dobu dění si budou moci děti pod vedením studentů výtvarných škol a profesionálních tvůrců vytvořit svou animovanou prvotinu,“ dodala Magdalena Šebestová.
Hlavní hvězdou hudebního programu bude v sobotu 5. května koncert skupiny Čechomor, který proběhne od 21 hodin v Kulturním centru Roháč v Třeboni.
Kromě soutěžních snímků se uskuteční i projekce mnoha dalších filmů, které přiblíží divákům i světovou animovanou tvorbu.