Orientovat se v ulicích hlavního města bude jednoduší. Metropole má totiž nové snímky pro navigační aplikace a elektronické mapy. Na záběrech jsou dobře patrné změny, jimiž některá místa v metropoli během pár let prošla. Týká se to například úpravy Stromovky, Císařského ostrova či rekonstrukce Národního muzea a stavby O2 areny.

Letecké snímky pořizovala společnost TopGis dvěma letadly loni od května do září. Výsledkem jsou velmi detailní záběry s vysokým rozlišením.

Polohová přesnost

„Musíme pracovat s množstvím parametrů, které mají vliv na kvalitu konečného díla, zejména polohovou přesnost. Rovněž překreslujeme snímky na průběžně aktualizovaný digitální model terénu,“ popsala Drahomíra Zedníčková, ředitelka firmy TopGis, jenž dodává mapové služby pro města a obce, ale například i pro Mapy.cz, kde se co nevidět letecké snímky objeví.

Nové fotografie jsou již aktualizované v aplikaci GisOnline.cz a také na webu Chytremapy.cz. Celkem do těchto aplikací přibylo letos v srpnu 37 tisíc snímků.

Kromě Prahy zmapovala společnost podstatný kus západní části Česka. „Celkem se jednalo o území o rozloze větší než 27,5 tisíce kilometrů čtverečných,“ dodala Zedníčková.